• Урок математики у 2 класі
  • Рішення прикладів і задач на закріплення таблиці ділення на 3.
  • Петренко О.В.
  • 1.Устний рахунок
  • 2.Оголошення теми і мети уроку
  • 3.Математіческій диктант
  • 4. Повторення таблиці множення числа 3 і таблиць розподілу на 2, 3
  • III.
  • 1.Рішення прикладів з коментуванням
  • 2. Самостійна робота
  • 8. Знаходження периметра квадрата і прямокутника.
  • Розробка уроку з математики "Рішення прикладів і задач на закріплення таблиці ділення на 3" (2 клас)




    Скачати 33.74 Kb.
    Дата конвертації23.07.2017
    Розмір33.74 Kb.

    Новоазовська загальноосвітня школа I-III ступенів №2







    Урок математики у 2 класі



    Тема. Рішення прикладів і задач на закріплення таблиці ділення на 3.



    C: \ Users \ Slaventiy \ Desktop \ getImage.jpg





    C: \ Users \ Slaventiy \ Desktop \ picture.png















    конспект уроку

    вчителя початкових класів

    Петренко О.В.

    Тема. Рішення прикладів і задач на застосування таблиці ділення на 3.

    Знаходження периметра квадрата.

    Мета: вправляти учнів у застосуванні випадків табличного ділення на 3 до

    рішенням прикладів і завдань; формувати вміння знаходити периметр

    квадрата множенням; закріпити навички додавання і віднімання в межах

    100; розвивати вміння аналізувати і порівнювати; виховувати любов до

    своїй школі, гордість за її славне минуле і прагнення стати її гідну

    вим учнем.

    Обладнання: телевізор, DVD програвач, презентація «Наша школа», карто-

    чки для усного рахунку, таблиці, м'ячик, магнітна дошка.


    Хід уроку

    I. організаційний момент

    Діти, сьогодні до нас на урок прийшли гості. Привітайте їх.

    II. Контроль, корекція і закріплення знань

    1.Устний рахунок

    Гра «Решето»

    На дошці картки з прикладами на додавання і віднімання в межах 100.

    На зворотному боці карток літери. Діти вирішують приклади і поступово від-

    ють прислів'я: «Повторення - мати навчання».

    - Як ви розумієте це прислів'я?

    2.Оголошення теми і мети уроку

    Сьогодні ми повторимо таблиці множення і ділення на 2 і 3; будемо вирішувати при-

    заходи і завдання, знаходити периметр квадрата, також поговоримо про нашу школу.

    3.Математіческій диктант

    слайд 1

    Це стара будівля нашої школи. У минулому році школі виповнилося 55 років.

    Свою літопис вона веде з 1957 року. З чотиризначних числах ми з вами

    ще не знайомі, тому попрацюємо з окремими числами 1, 9, 5, 7.

    - Знайдіть і запишіть в зошит найменше однозначне число.

    - Складіть і запишіть найбільше двозначне число.

    слайд 2

    Це нова будівля нашої школи. У ньому діти вчаться з 1985 року.

    - Виберіть і за пишіть число, яке ділиться НА2.

    - Запишіть число, яке ділиться на 3.

    слайд 3

    Це колектив вчителів нашої школи. Всього 40 вчителів. З них 31 вчитель стар-

    шей школи, а решта - вчителі початкових класів. Скільки вчителів на-

    них класів в нашій школі?

    слайд 4

    У цьому навчальному році в нашу школу прийшли нові учні. У 1-А клас-23 пер

    воклассніка, в 1-Б клас - 18 першокласників. Скільки всього першокласників в шко-

    ле?

    слайд 5

    Тепер в початковій школі навчаються 83 хлопчика та 75 дівчаток. Кого більше і на

    скільки?

    4. Повторення таблиці множення числа 3 і таблиць розподілу на 2, 3

    Гра «Ланцюжок»

    Перший учень називає будь-який приклад (2 ∙ 3 = 6) і передає м'ячик сусідові по парті.

    Той повинен продовжити - назвати такий приклад таблиці (3 ∙ 3 = 9) і передати

    м'ячик наступного учневі і т.д.

    III. Розвиток математичних знань

    1.Рішення прикладів з коментуванням

    - Як називаються компоненти дії множення?

    - Як називаються компоненти дії ділення?

    Ми повторили з вами табличні випадки множення і ділення і назви компо-

    нентов дій множення і ділення і тепер ви готові до обчислення значень

    виразів.

    - До 45 додати приватне чисел 18 і 3. 45 + 18: 3 = 51

    - З числа 72 відняти твір чисел 7 і 2. 72 - 7 ∙ 2 = 58

    - До приватного чисел 21 і 3 додати суму чисел 46 і27 21: 3 + (46 + 27) = 80

    - З твори чисел 9 і 3 відняти різницю чисел 43 і 34 9 ∙ 3 - (43-34) = 18

    2. Самостійна робота

    завдання №756

    слайд 1

    - Якщо ви правильно вирішили приклади, то зможете знайти свою відповідь серед пра-

    них відповідей на екрані.

    - Взаимопроверка самостійної роботи.

    3. Фізкультхвилинка

    Навчилися ми вважати

    І тепер нас не вгамувати.

    Ми вважаємо все підряд:

    Три столу, дванадцять парт.

    Вип'ємо пару раз в долоні,

    Пару раз пружинять ніжки,

    Два поклону, три підскоку,

    А тепер навпаки -

    Три нахилу, два підскоку ...

    Ми готові пів-уроку

    Вивчати веселий рахунок.

    4. Рішення задач

    А зараз вирішимо завдання зі шкільного життя. Записувати в зошит будемо тільки

    вирішення завдань.

    слайд 1

    - У першому ряду 4 парти. За кожною сидять по 2 учні. Скільки учнів си

    дит в першому ряду?

    слайд 2

    - Учневі потрібно розмістити 14 прикладів в 2 стовпчики. Скільки прикладів йому

    потрібно записати в кожен стовпчик?

    слайд 3

    - Для гри в футбол на полі вийшли 2 команди по 3 гравці в кожній. скільки

    гравців вийшло на поле?

    слайд 4

    - Учитель роздав 9 зошитів 3 учням порівну. Скільки зошитів отримав

    кожен учень?

    слайд 5

    - Для шкільних занять 1 учневі потрібно 8 підручників. Скільки підручників необ-

    ходимо 2 учням?

    слайд 6

    - Для гри в баскетбол 4 гравці розділилися на 2 команди. Скільки гравців у

    кожній команді?

    слайд 7

    - 4 учні вирішували приклади. Кожен вирішив по 3 приклади. Скільки прикладів ре-

    шили всі учні?

    слайд 8

    - 24 книги розставили на 3 полки порівну на кожну. Скільки книг на одній пів

    ке?

    - Перевіримо, чи правильно ви вирішили завдання.

    - Це були прості завдання, а зараз складемо і вирішимо складові завдання.

    завдання 1

    слайд 1

    - Ми завжди беремо участь у всіх шкільних справах. Нещодавно ми разом з усіма уче-

    никами нашої школи збирали макулатуру. Так ми допомагали зберегти ліси і

    захистити природу.

    слайд 2

    - Діти, вам потрібно скласти задачу за малюнком.

    - У чому була макулатура? (В пакетах і в мішку.)

    - Скільки було пакетів? (9 пакетів по 3 кг в кожному.)

    - Скільки кг було в мішку? (26 кг)

    5. Робота в парах

    - Придумайте питання і складіть задачу.

    Учні зібрали 9 пакетів макулатури по 3 кг в кожному і 26 кг в мішку. скільки

    всього кг макулатури зібрали учні?

    - Про що йдеться в задачі?

    - У чому перебувала макулатура?

    - Скільки було пакетів?

    - Яка маса кожного пакета?

    - Скільки кг макулатури було в мішку?

    - Що потрібно дізнатися в задачі?

    - Запишемо умова.

    - Що потрібно дізнатися в задачі?

    - Яким дією знаходиться скільки всього?

    - Що нам потрібно скласти?

    - Чи можемо ми відразу скласти макулатуру в пакетах і макулатуру в мішку?

    - Значить, що нам потрібно дізнатися в першій дії? Як?

    - Що дізнаємося в другій дії? Як?

    - Запишемо рішення і відповідь.

    6. Физкультминутка

    Раз - піднятися, потягнутися,

    Два - зігнутися, розігнутися,

    Три - в долоні три бавовни.

    На чотири - руки ширше!

    П'ять - руками помахати,

    Шість - за парту тихо сісти.

    завдання 2

    слайд 1

    - Діти, вже настала весна. Прийшов час прибирати наш шкільний двір, зробити

    його чистим і красивим. Ми завжди беремо в цьому участь, дбаємо про порядок

    в своєму другому рідному будинку. Зараз ми вирішимо про це завдання.

    - Прибирати шкільний двір вийшли 2 групи учнів 2-А класу по 9 учнів в

    Кожній групі, а учнів 2 - Б класу - на 4 учні більше. скільки учнів

    2-Б класу вийшли прибирати шкільний двір?

    слайд 2

    2-А клас - 2 групи по 9 учнів

    2-Б клас -?, На 4 учні більше

    Скільки учнів 2-Б класу вийшли прибирати шкільний двір?

    - Про кого йдеться в задачі?

    - Скільки учнів 2-А класу вийшли прибирати шкільний двір?

    - Скільки учнів 2-Б класу вийшли на прибирання?

    - Що потрібно дізнатися в задачі?

    - Що сказано про учнів 2-Б класу?

    - Яким дією знаходиться на 4 більше?

    - Що потрібно скласти?

    - Чи можемо ми до учнів 2-А класу додати 4?

    - Значить, що будемо знаходити в першій дії? У другій дії?

    7. Самостійна робота

    - Самостійно запишіть рішення задачі і відповідь.

    - Перевіримо рішення.

    8. Знаходження периметра квадрата і прямокутника.

    завдання №759

    - Що таке периметр?

    - Як знайти периметр?

    - Виміряйте сторони прямокутника. Яка довжина прямокутника? Ширина?

    - Знайдіть периметр прямокутника.

    - Виміряйте сторона квадрата. Знайдіть периметр.

    - Яка цифра повторюється при записі? Скільки раз?

    - Яким дією можна замінити додавання однакових доданків?

    - Знайдіть периметр квадрата за допомогою дії множення.

    - Накресліть у зошиті квадрат зі стороною 2 см і знайдіть його периметр за допомогою

    дії множення.

    IY. Підведення підсумків уроку

    - Ось і підійшов до кінця наш урок.

    - Яка прислів'я була девізом нашого уроку?

    - Як ви її розумієте?

    - Що ми повторювали на уроці?

    - Зараз ми ще раз повторимо таблиці множення чісла3 і ділення на 3.

    Гра «Хто швидше?»

    - Гратимуть 2 команди- команда дівчаток і команда хлопчиків. Вам потрібно

    прочитати приклад, знайти картку з правильною відповіддю і закріпити її в потрібному

    віконці. Переможе та команда, яка швидше і правильно вирішить всі приклади.

    - Про що ще говорили на уроці?

    - Я знаю, що ви любите нашу школу і пишаєтеся тим, що в ній вчіться і сподіваюся,

    що ви будете хорошими учнями і гідними людьми, щоб і наша школа

    могла вами пишатися.

    Y. Домашнє завдання

    С.127, №760, №761












    Скачати 33.74 Kb.

    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Розробка уроку з математики "Рішення прикладів і задач на закріплення таблиці ділення на 3" (2 клас)

    Скачати 33.74 Kb.