• Відкритий урок з математики з використанням ІКТ
  • Мета уроку
  • Прилади й матеріали
  • Хід уроку
  • Розробка уроку з математики "Подорож по казках"




    Скачати 10.37 Kb.
    Дата конвертації03.06.2017
    Розмір10.37 Kb.
    Типконспекти

    hello_html_m6789a2f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gif Муніципальне бюджетне загальноосвітній заклад середня загальноосвітня школа з поглибленим вивченням окремих предметів №15 міста-курорту Кисловодська





    Відкритий урок з математики з використанням ІКТ









    5 клас



    Учитель Ралдигіна Л.Н.









    2013 рік

    Мета уроку: закріплення дій з багатозначними числами, повторення округлення натуральних чисел, геометричні побудови, показати зв'язок математики з літературою.


    Прилади й матеріали: комп'ютер, проектор, магнітна дошка, картки із завданнями для ряду, розрізна картинка на усний рахунок у вигляді розбитого яйця, маленькі листочки для самостійної роботи.


    Хід уроку:

    У кожній казці герої потрапляють в складні ситуації. Допоможемо їм.

    І перша відома всім казка «Ріпка». Кішка за Жучку, Жучка за внучку, внучка за бабку, бабка за діда, дід за ріпку, витягнути не можуть. Допоможемо витягнути ріпку. Учитель пускає листочок із завданням по рядах, учні по черзі вирішують приклад, використовуючи відповідь попереднього товариша.

    27 + 38 =

    -46 =

    * 2 =

    + 45 =

    -47 =

    : 2 =

    * 3 =

    -36 =

    + 41 =

    Відповідь: 61 - витягли ріпку.

    Наступна казка «Курочка ряба». Згадаймо сюжет казки.

    Мишка бігла, хвостиком махнула, яєчко впало і розбилося. Дід плаче, баба плаче ... Допоможемо їм. Зберемо яєчко, замість зірочок підставимо числа, щоб вийшов правильний приклад. На уламках яйця записані ці числа. Збираємо ціле яйце з осколків на магнітній дошці.

    5 7 4

    * * * _

    1 3 6

    hello_html_m4d0e3aef.gif



    7 3 5

    * * *

    3 0 7

    * * *

    5 3 7

    8 6 5

    * * *

    1 5 6

    2 9 2

    2 5 6

    * * *

    5 9 4







    (438) (338) (448) (328) (428)

    Наступна казка «Маша і ведмідь». Згадаймо сюжет цієї казки. Допоможемо Маші напекти пиріжків для бабусі й дідусі. На столі у кожного учня лежать маленькі листочки. Підписуємо їх. На одній стороні вирішуємо пріме6р, перевертаємо листочок, вирішуємо ще один приклад - «Печемо пиріжки». Здаємо листочок вчителю, отримуємо інший чистий листочок. Вирішуємо далі. Всього 6 прикладів. Як тільки 6 чоловік вирішують все приклади, рішення закінчують все, здають листочки. За 5 правильно вирішених прикладів виставляється оцінка «5».

    24 ∙ 18

    966: 21

    105 ∙ 34

    1624: 8

    9824: 32

    308 ∙ 405


    Всіма улюблений мультфільм «Ну, постривай!». Допоможемо зайцю ще раз втекти від вовка. Учні самостійно вирішують рівняння. Змінюються зошитами, перевіряють, виставляють один одному оцінку.

    17+ x = 186 x: 8 = 15 а-226 = 354

    У наступній казці «Царівна-Жаба» допоможемо Иванушке перемогти Кощія, смерть якого на кінці голки і врятувати Василину Прекрасну.

    Голка в яйці, яйце в качці, качка в зайці, заєць в скрині, скриня на високому дубі.

    Усний рахунок:

    Рубаємо дуб:

    1260-120: 2 =

    Відкриваємо скриню:

    (503-7) (300-300) =

    Наздоженемо зайця:

    (509-100 + 201) (301-300) =

    Вполюємо качку:

    20 * 10: 2 + 5 =

    Розіб'ємо яйце:

    (77: 7 + 9): 20 =


    Згадаймо казку «Троє поросят». Допоможемо поросятам побудувати будинок.

    Згадаймо розряди і правило округлення чисел. Фундамент заклали. Тепер починаємо зводити стіни. Виконуємо округлення чисел.

    5 738 до сотень

    56 994 до тисяч

    4 231 245 до десятків

    991 до сотень

    156781 до десятків тисяч

    94 299 до сотень тисяч

    Будинок готовий.


    Хто хоче стати другом Крокодила Гени?

    Хто отримає за самостійну роботу «5» або «4» стане його другом.

    1. Запиши числа під диктовку:

    12 004 015 300

    18 007 011

    6 000 500 000

    1. Побудуй малюнок за описом: відрізок AB перетинається з прямою CD. Луч КМ перетинає відрізок AB, але не перетинає пряму CD. Пряма FQ паралельна прямій CD.

    2. округлити:

    786 до десятків

    3 549 до сотень

    19 384 до тисяч


    1. Вирішити завдання: Розпиляти колоду навпіл коштує 10 рублів. Скільки треба заплатити за те, щоб розпиляти колоду на 5 частин.


    На завершення уроку учні говорять, що їм вдалося, за що вони можуть себе похвалити і над чим їм ще треба попрацювати.




















    Скачати 10.37 Kb.