• Тема: Природний комплекс, географічна оболонка - особлива оболонка Землі.
  • 4. Складання питань і їх запис.
  • Особливість географічної оболонки - це місце існування людини, створена спільно з природою і руками людей.
  • Розробка уроку з географії для 6 класу "Природний комплекс, географічна оболонка - особлива оболонка Землі"




    Скачати 14.63 Kb.
    Дата конвертації08.06.2017
    Розмір14.63 Kb.

    hello_html_411060f4.gifhello_html_29a8ee2c.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_64950a0f.gifhello_html_m704fe353.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_44867a23.gif Клас: 6

    Дата ________

    Урок 56.

    Тема: Природний комплекс, географічна оболонка - особлива оболонка Землі.

    мета:

    Освітня: створення умов для осмислення і розуміння учнями уявлення про географічну оболонку; про природний комплекс, компонентах природи

    Р азвівающая: розвинути вміння поважати думку інших, відстоювати свою думку; бажання аналізувати інформацію, акуратності при виконанні роботи, поваги до відповідей однокласників, вміння висловлювати свою думку

    Виховна: виховати почуття колективізму

    Тип уроку: комбінований

    Форма уроку: урок-подорож

    Методи: бесіда, частково-пошуковий, репродуктивний

    Обладнання: підручник, атлас, контурні карти


    1. Завдання для дітей з ОВ

      1. Випишіть причини, що впливають на клімат нашої місцевості, складіть кластер

      Хід уроку

    1.Організаціонний момент (психологічний настрій учнів)

    - Здрастуйте, хлопці! Сьогодні у нас незвичайний день і наш урок

    пройде в незвичайній формі. Я хочу запросити всіх зробити

    подорож по просторах земних оболонок нашої планети і

    подивитися музичний кліп ....

    (Відео «Живе всюди краса»)

    Працювати ми будемо в групах. Правила, умови роботи в групах

    пам'ятаєте? Давайте візьмемось за руки, сміявся один одному і

    побажаємо успіхів і удачі, настроїмося на пошук і творчість.

    В добрий шлях! Отже, почнемо урок.

    І перед тим, як ми відправимося в подорож, ми зберемо багаж знань, який може знадобитися нам надалі. Пропоную згадати поняття, які ми вивчали на попередніх уроках. Розподіл на групи.

    2. Повідомлення теми і цілей уроку

    Кожна група отримує набір слів, з яких вони повинні скласти назву теми.

    2. Актуалізація знань

    Розминка «Легкі вопросики»

    1. Наука, що вивчає тварин і рослини - біологія.

    2. Родючий шар землі - грунт.

    3. Повітряна оболонка землі - атмосфера.

    4. Багаторічна рослина з твердим стовбуром і гілками - дерево.

    5. Одна з груп живих одноклітинних організмів - бактерії.

    Питання для кожної групи.

    Продовжте речення: Біосфера для мене - це ...

    Визначте правильно дане визначення, поясніть чому?

    а) рослини і тварини поширені на Землі рівномірно;

    б) до складу біосфери входять тільки тваринні організми;

    в) організми не чинять великий вплив на земні оболонки;

    г) господарська діяльність людини може мати негативний вплив на біосферу.

    1. Проблематізація - Ну що ж, сьогодні ми спробуємо знайти відповідь на найважливіший сьогодні питання.

    Проблема: «У чому особливість географічної оболонки? І чому?"

    Індивідуальна робота. А що ж таке «Географічна оболонка»?

    - Запишіть асоціації по темі: Географічна оболонка. Складіть кластер з ваших асоціацій з цим словом.





    оболонки

    літосфера гідросфера







    атмосфера біосфера






    географічна оболонка

    .-Складіть визначення слова «Географічна оболонка».

    4. Складання питань і їх запис.

    - Які у вас виникли питання? (Зачитують питання)

    - Хтось зможе відповісти на будь-яке питання? (Зазначити активних)

    6. Складання опорних схем в технологічних картах.

    Сфери Землі утворюють єдину безперервну оболонку, яка називається географічної.

    В географічну оболонку входять змінений під впливом інших оболонок верхній шар літосфери, нижній шар атмосфери, вся гідросфера і біосфера.

    Ми з'ясували, що різні компоненти (складові частини) природи утворюють так звані земні оболонки. Це літосфера ( «кам'яна», або тверда, оболонка Землі), гідросфера (водна оболонка), атмосфера (повітряна оболонка). Особливу оболонку - біосферу становить живу речовину. Унікальним природним шаром є грунт, що складається з живого і мінерального речовин. Нарешті, виділяють сферу людської діяльності - ноосферу (буквально це означає «сфера розуму»). Так ось, географічна оболонка як об'єкт географії включає в себе верхні шари літосфери, всю гідросферу, нижні шари атмосфери, біосферу (з грунтом) і ноосферу. Всі ці оболонки взаємопов'язані між собою, проникаючи один в одного, і тісно взаємодіють. Особливість географічної оболонки - це місце існування людини, створена спільно з природою і руками людей.

    Учитель зазначає, що, на думку вчених-географів, географічна оболонка простягається там, де поширена та активно бере участь в природних процесах вода (в різних станах) і де існують живі організми. Географічна оболонка не має чітких меж. Зазвичай за верхню межу приймають озоновий екран на висоті 25-30 км над земною поверхнею (над рівнем Океану). Нижня межа опускається на перші кілометри вглиб літосфери. Таким чином, географічна оболонка має потужність (товщину) близько 30 км. Здавалося б, це не так вже й багато. Але вона оперізує всю нашу Землю, і саме в ній протікає все наше життя.

    Далі з'ясовують, що географічна оболонка складається з окремих частин або компонентів: гірських порід, повітря, води, рослин, тварин, людини, грунту. Взаємодія цих компонентів створює природний територіальний комплекс (ПТК), або просто природний комплекс. Поділ географічної оболонки на природні комплекси обумовлена ​​нерівномірністю надходження тепла на різні її ділянки, а також неоднорідністю земної поверхні (наявність гір, рівнин, океанів, материків). Найбільший природний комплекс на Землі - сама географічна оболонка. До великих природним комплексам відносять материки, океани, а також такі природні утворення, як пустелі, низовини, гори і т. Д. Крім того, існують невеликі природні комплекси - пагорби, долини, річки, болота, які оточують місцевість, де ви живете. Чим менше природний комплекс, тим однорідніше в ньому природні умови. Таким чином, географічна оболонка складається з різних за масштабами, більш дрібних ПТК. Географічна оболонка складається з природних комплексів різного рангу, які входять, як матрьошки, одна в іншу. Щодо великі ПТК називаються ландшафтами, все більш дрібні - місцевостями, урочищами, фациями. Важливо підкреслити, що в наш час майже не залишилося природних комплексів, які не змінених людиною. На Землі створені різні природно-господарські комплекси. Причому вплив людини може бути позитивним, якщо, наприклад, люди розчистили джерело, похований під мулом, провели протівоовражние заходи, відновили вирубаний ліс. Однак вплив людини на комплекс може бути негативним. Зведення лісів, забруднення атмосфери і акваторій морів - приклади негативного впливу на природні комплекси Землі.

    Географічна оболонка характеризується особливостями

    Робота з підручником 149 (кожна група готує окремо 1 особливість)

    Географічна оболонка має деякі властивості, яких немає у оболонок, з яких вона складається.Звідки ж беруться ці «нові властивості»? Вони з'являються внаслідок тісної взаємодії між окремими оболонками. Мабуть, найважливішими властивостями географічної оболонки є її єдність і цілісність. Дійсно, і вода, і повітря, і живі організми проникають у верхні шари літосфери.

    Перегляд відеороликів. Антропогенного і природного комплексу

    - У чому суть природного і антропогенного комплексу.

    Учитель радить учням: уявіть, наприклад, що в якомусь регіоні стало менше випадати атмосферних опадів. Що тоді станеться?

    Учні дають різні відповіді. Підводячи підсумки, вчитель зазначає, що тоді зміниться клімат цього регіону, дефіцит води призведе до пересихання більшості річок і зникнення лісів разом з його мешканцями - тваринами. Чи зміниться грунтовий покрив. Нарешті, люди будуть змушені змінити свій основний вид діяльності на цій території. При цьому може виявитися, що при нестачі води людина буде використовувати її особливо активно, і тоді сухість клімату буде ще більше зростати. Це і є прояв тісних взаємозв'язків між різними компонентами в географічній оболонці.

    Гірські породи, вода, повітря, організми - складові частини географічної оболонки; їх називають компонентами.

    Всі компоненти географічної оболонки взаємодіють і утворюють відрізняються один від одного природні комплекси.

    Географічна оболонка - найбільший природний комплекс.

    4. Закріплення. рефлексія

    1. Виконання сінквейна по темі: ГО, ПК

    1 рядок - одне іменник,

    2-а - два прикметників,

    3-тя - три дієслова,

    4-а - крилата фраза,

    5-а - один іменник, що виражає суть.

    - Обговоріть в парі, в групі, один представник від групи.

    2. Що з перерахованого не відноситься до компонентів ПК?

    Рельєф, клімат, міста, води, сади і городи, грунту, рослини, заводи, тваринний світ, водосховища.

    3. Чи виправдалися наші припущення, які ми зробили на початку уроку?

    - Давайте повернемося до наших питань. Може, на деякі з них ми вже можемо відповісти?

    Чи знайшли відповідь на проблему: «У чому особливість географічної оболонки? І чому?"

    Підбиття підсумку уроку.

    Учитель. Отже, сьогодні в ході уроку нам хлопці вдалося сформувати уявлення про ГО, ПК, особливості ГО.

    Чи сподобався вам урок (якщо так, показують палець піднятий вгору)

    Так собі (нахилений)

    Ні (палець опущений)

    Спасибі всім за роботу. Учитель дає кожному учневі оцінку, яку аргументує.

    Домашнє завдання.

    Вивчити матеріал підручника § 48.

    Д \ З. Написання есе. Описати ПК (від імені неба, квітки, сонця, каменю ...)





    Скачати 14.63 Kb.

    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Розробка уроку з географії для 6 класу "Природний комплекс, географічна оболонка - особлива оболонка Землі"

    Скачати 14.63 Kb.