• Завдання уроку
  • Метод уроку
  • Форма навчання
  • Хід уроку
  • 2.Опрос домашнього завдання з питань
  • 3. Вивчення нового матеріалу
  • 4.Закрепленіе рішенням прикладів.
  • Установіть відповідність між змістом першого і другого стовпчиків.
  • 6. Узагальнення уроку, коментірованіе оцінок.
  • Розробка уроку на тему "Звук. Характеристика звуку" (9 клас)




    Скачати 18.34 Kb.
    Дата конвертації18.10.2017
    Розмір18.34 Kb.
    ТипРозробка



    йцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапрол джеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгш щзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмі тьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фива пролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцук енгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячсмітьбюйцукенгшщзх' чсмітьбюйцукенгшщзх'фивапролджеячс укенгшщзх'фивапролджеячс






    Т ема відкритого уроку: Звук. Х арактеристик звуку.


    Учитель предметник: Ертуганова А.А.


    20.01.2014


    9- «А» клас






    hello_html_me1628c0.gif клас 20 .01.2014г

    Тема урока: hello_html_2bdaa433.gif Звук. Характеристика звуку.

    Мета уроку: Сформулювати основне визначення звуку, основних його характеристик гучності, тону, тембру і величин від яких вони залежать.

    Завдання уроку: - Розвиток уваги, позновательного інтересу до предмета. - Виховання працьовитості, самостійності учнів

    Метод уроку: словесний, наочні

    Тип уроку: ілюстративно-пошуковий, практичний

    Форма навчання: групова

    Обладнання та прилади: прзентація, слайди, осцилограф, повітряний дзвін, насос, камертон, звуковий генератор, гучномовець, насос, домбра.

    Хід уроку:

    1.Організаціонний момент.

    Установкою нашого уроку буде чотиривірш:

    Так, шлях пізнання не гладкий,

    Але знайте ви зі шкільних років:

    Загадок більше, ніж розгадок,

    І пошуку межі немає!

    Клас ділиться на дві групи: Практиків і теоретиків. Завдання даються зараннее.

    2.Опрос домашнього завдання з питань:

    1. Що називається хвилею?

    2. які хвилі ви знаєте?

    3. Що називаетсядліной хвилі?

    4. Що ми розуміємо під швидкістю хвилі?

    5. Як довести; що хвиля переносить енергію?

    3. Вивчення нового матеріалу

    Завдання теоретиків:

    1-й учень Звук

    Швидкість поширення звуку в різних середовищах

    • повітря

    • вода

    • сталь

    • мідь

    • Залізо

    • Скло

    • водень

    • каучук


    • 330

    • 1480

    • 4380

    • 3800

    • 5850

    • 5600

    • 1280

    • 50




    2-й учень Характеристика звуку

    характеристика звуку

    3-й учень Гучність звуку

    Значення рівня гучності деяких джерел звуку, дБ

      • джерело звуку


    • Рівень гучності, дБ


    • Поріг больового відчуття

    • Зліт літака

    • Гучна музика

    • шум вулиці

    • звичайна розмова

    • Норма шуму в житлових приміщеннях

    • Шелест листя

    • 130

    • 120

    • 110-120

    • 70-80

    • 40

    • 20-30



    • 10

    4-й учень: Висота тону

    Звуки людського голосу по висоті тону діляться:

    • Бас (80-150 Гц)

    • Баритон (110-149 Гц)

    • Тенор (130-520 Гц)

    • Дискант (260-1050 Гц)

    • Колоратурне сопрано (до 1400 Гц)

    5-й учень Тембр звуку

    6-й учень Шум

    Завдання практиків:

    1.звуки домбри

    2.Звук камертона

    3. Визначення висоти тону, прилади: осцилограф, звуковий генератор, гучномовець.

    4.Воздушний дзвін

    4.Закрепленіе рішенням прикладів.

    • 1.Волна від джерела звуку з частотою 510 Гц поширюється в повітрі зі швидкістю 340 м / с.Определіте довжину хвилі?

    • 2. Як змінюється довжина звукової хвилі при переході з повітря в воду, якщо швидкість поширення в повітрі дорівнює 340 м / с, а у воді 1480 м / с?

    • 3.Определите довжину звукової хвилі в воді, якщо її швидкість дорівнює 1480 м / с, а частота 740 Гц.

    • 4.Вдоль пружною нитки поширили поперечні хвилі зі швидкістю 20 м / с. Період коливання хвилі дорівнює 0,5 с.Определіте довжину хвилі?

    5. Установіть відповідність між змістом першого і другого стовпчиків.

    • 1.Громкость звуку

    • 2.Висота тони

    • 3.Дліна хвилі

    • 4.Звуковая хвиля

    • 5.Скорость звуку в повітрі

    • 6.Тембр звуку

    • 7.Колебанія, що поширюються від частки до частки в пружною середовищі.


    • А.Механіческая хвиля

    • В. λ

    • С.Определяется амплітудою коливань

    • D .Якість звуку

    • Е.Определяется частотою коливань

    • F. 340 м / с

    • G .Колебанія від 16 до 20000 Гц




    6. Узагальнення уроку, коментірованіе оцінок.

    7. Д / З §31,32



    Скачати 18.34 Kb.