• План - конспект уроку біології в 8 класі
  • Кола кровообігу »
  • Форми роботи
  • Хід уроку.
  • Чи вірите ви в ці факти
  • - інформація не цілком зрозуміла
  • Домашнє завдання
  • Розробка уроку біології в 8 класі по темі "Транспортні системи організму. Кола кровообігу."




    Скачати 15.25 Kb.
    Дата конвертації29.04.2017
    Розмір15.25 Kb.

    МБОУ «Мстерськая середня загальноосвітня школа Вязниковского району»

    селище Мстера, Вязниковский район, Володимирська область












    План - конспект уроку біології в 8 класі

    по темі «Транспортні системи організму. Кола кровообігу »

    (з використанням технології розвитку критичного мислення)















    Підготувала: вчитель географії та біології

    Гусєва Олена Миколаївна

















    Мета: Вивчити особливості будови кровоносної та лімфатичної системи людини.

    завдання:

    • Розкрити поняття «кровообіг»

    • Виявити особливості будови органів кровообігу в зв'язку з їх функціями

    • Продовжити знайомство з поняттями «кровоносна система», «кола кровообігу», розпочате в курсі зоології

    • Розкрити біологічне значення зміни складу крові при проходженні її по великому і малому колах кровообігу.

    • Розкрити поняття «лімфатична система»

    Обладнання: таблиці: «Схема кровообігу людини», «Серце»; підручник - Д.В. Колесов, Р.Д. Маш, І.М. Бєляєв. Біологія. Людина. 8кл .;

    картки з назвами органів кровообігу.


    Тип уроку: вивчення нового матеріалу

    Форми роботи: бесіда, робота в парах, прийоми технології розвитку критичного мислення через читання та письмо.

    Хід уроку.

    1) Стадія виклику:

    Сьогодні на уроці ми продовжуємо говорити про систему кровообігу людини. Я хочу привести в приклад наступний факт:

    • Рух крові по серцю триває 4 секунди.

    • На циркуляцію крові до нижніх кінцівок витрачається близько 18 секунд, а до мозку - приблизно 8 секунд.

    • Щодня відбувається близько 3000 кіл кровообігу.

    • Протяжність наших кровоносних судин становить понад 90000 км. Це означає, що ними можна було б обмотати земну кулю більше двох разів.

    • Щільність системи капілярів становить 2500 капілярів на квадратний міліметр тканини.

    Чи вірите ви в ці факти? (учні згадують будова кровоносної системи ссавців)







    Щоб знання з цього питання систематизувати, я прошу заповнити таблицю:



    Особливості кровоносної системи ссавців

    знаю

    Хочу знати

    дізнався

    1) Замкнута або незамкнута

    2) Функції

    3) Будова

    4) Типи кровоносних судин

    5) Кола кровообігу






    (Учні заповнюють 2 графу таблиці - «Знаю» протягом 5 хвилин)


    Отже, яка ж у нас сьогодні тема уроку?

    Вірно, темою нашого уроку буде кровообіг в організмі людини.

    Що ви хочете дізнатися по цій темі? (Учні заповнюють 3 графу таблиці - «Хочу дізнатися»)

    Прошу зачитати написане вами безжалісно в графі «Знаю» (коригуємо знання учнів).

    Робимо висновок: так як людина ставиться до класу ссавців, ми можемо говорити про подібність будови кровоносної системи людини і ссавців.

    2) Стадія осмислення:

    Читаємо текст параграфа 20 і по ходу читання робимо позначки на полях:

    v - Було відомо

    + - нова інформація

    ? - інформація не цілком зрозуміла

    (Учні читають текст протягом 10 хвилин, а потім з'ясовуємо основні труднощі)

    Згадайте: які рідини становлять внутрішнє середовище організму?

    (Кров, лімфа, міжклітинна рідина)

    Лімфа- це рідина, яка на відміну від крові не має в своєму складі еритроцитів. Дивимося малюнок №49 на сторінці 103.Здесь представлено будова лімфатичної системи. Лімфа рухається по лімфатичних судинах. По ходу лімфатичних судин формуються лімфатичні вузли, в яких утворюються лімфоцити, що виробляють антитіла.


    Наступний етап нашої роботи - необхідно з'ясувати кола кровообігу: великий і малий. Для цього використовуємо малюнок №51 на страніце106.

    Потім працюємо в парах за картками: один учень складає послідовний ланцюжок органів малого кола кровообігу, а інший учень - органів великого кола кровообігу. Потім проводимо взаємоперевірку.

    (В учнів на партах картки з назвами органів: ліве передсердя, лівий шлуночок, праве передсердя, правий шлуночок, аорта, легенева артерія легеневі вени, капіляри в легенях, велика і мала порожнисті вени, капіляри в тканинах і органах, артерії).

    Назвіть і покажіть на таблиці органи великого і малого кола кровообігу (викликаються учні до дошки)

    3) Стадія рефлексії

    Учням пропонується заповнити 4 графу таблиці - «Дізнався»

    Потім хлопці відповідають на питання:

    1. У чому відмінність в будові артерій, вен і капілярів?

    2. Яка кров приходить в серце з малого кола і з великого кола кровообігу?

    3. Яка кров тече по артеріях великого кола, а яка - по артеріях малого?


    В кінці уроку виставляються оцінки найбільш активним учням.


    Домашнє завдання: параграфи 20 і 21, виконати лабораторну роботу на сторінці 109.




















    література:

    1) Д.В. Колесов, Р.Д. Маш, І.М. Бєляєв. Біологія. Людина. 8 клас. - М .: Дрофа, 2010 року.

    2) О.В.Пепеляева, І.В.Сунцова. Поурочні розробки до навчальних комплектів «Біологія. Людина », 8 клас. - М.: ВАКО, 2005.



    Скачати 15.25 Kb.

    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Розробка уроку біології в 8 класі по темі "Транспортні системи організму. Кола кровообігу."

    Скачати 15.25 Kb.