• Мета
  • Обладнання
  • Форми роботи
  • Хід уроку.
  • Ученік4.
  • Ученік5.
  • Ученік7.
  • Ученік10.
  • Добра людина - це той, хто любить людей і готовий у важку хвилину прийти їм на допомогу.
  • Ввічливий в спілкуванні, шанобливий до дорослим і молодшим
  • Учитель А що таке зло
  • розмазувати (На дошці дві смуги з паперу -блакитний і сіра)
  • Учитель. Перегляд фільму про інвалідів.
  • Поблизу -опитування всіх учнів.
  • Міні-лекція про інвалідність.
  • Висновок.
  • Проблемні ситуації по групах.
  • Вправа «Повязані руки».
  • Вправа: «Що чути»
  • Учитель.
  • І напишемо на них, яке-небудь, добру справу для своїх близьких людей.
  • Учитель. Подивіться на дошку. На то схоже
  • Разом намалюємо паростки, і який же сад без квіточок
  • Список використаної літератури.
  • Розробка позакласного заходу «Поспішайте робити добро», 2 клас




    Скачати 24.68 Kb.
    Дата конвертації07.05.2017
    Розмір24.68 Kb.


    Розробка позакласного заходу «Поспішайте робити добро», 2 клас


    Молюшкіна Тетяна Володимирівна

    вчитель початкових класів МБОУ «ЗОШ №3» г.Шумерля


    анотація: У зв'язку з розвитком інклюзивної освіти в школах пропоную розробку позакласного заходу «Поспішайте робити добро» з метою формування адекватного шанобливого ставлення до людей з інвалідністю та ознайомлення з життям людей з інвалідністю. В даному матеріалі представлено детальний хід уроку. Міститься необхідна інформація, методичні гри, дидактичні матеріали. Пропонується розкриття слів доброта, джерело доброти. Даний матеріал можна використовувати як на уроках літературного читання, так і на класній годині.


    Мета: виховання гуманного ставлення до людей з обмеженими можливостями.
    завдання:

    1. Розкрити для дітей поняття «доброта», джерела доброти (природа, добрі вчинки).

    2.Учіть дітей спілкуванню, спостережливості.

    3.Форміровать моральні якості людини: турбота про інших, взаємовиручка, вміння дружити, робити добро для інших.

    4. C одействовать формування моральних установок по відношенню до людей з обмеженими можливостями;

    Обладнання: комп'ютерна презентація «Поспішайте робити добро», розробка заходу, пластилін ножиці, клей, пов'язка на очі ,.

    Попередня робота. Читання твору В. Катаєва «Цветик-семицветик»

    Форми роботи: індивідуальна, фронтальна.

    Методи роботи: методи релаксації, ігрові методи, прийоми візуалізації, тренінгові вправи, бесіда.

    .

    Хід уроку.

    Учитель: Отже, друзі, увагу - адже продзвенів дзвінок.

    - Хлопці! Сьогодні у нас з вами незвичайний урок.

    - А про що піде мова на цьому уроці, ми зараз з вами дізнаємося за допомогою підказки

    Добро - це ти!

    Добро - це я!

    Добро - це ціла наша Земля!

    Добро - це свято в родині,

    Добро - це пісня струмка по весні,

    Добро - це радості море і сміху,

    Добро - це також чудово, як літо!

    Коли мама з папою поруч - Добро!

    І люди йдуть, посміхаючись в метро,

    Ну, загалом, добро - це що - то таке,

    Що пояснити не в силах часом!

    Отже, про що піде мова на нашому уроці?

    Незвичайний урок - урок доброти! [4]


    Ученік1. Добрим бути зовсім не просто,
    Чи не залежить доброта від росту.
    Чи не залежить доброта від кольору,
    Доброта НЕ пряник, чи не цукерка.
    Якщо доброта, як сонце, світить,
    Радіють дорослі і діти.

    Ученік2. Що таке добро? Це щастя шматочок,
    Це свіжого повітря, вітру ковточок.
    Ти його подаруй, і воно возвернется,
    У кого-то сильніше просто серце заб'ється.
    Чи не купити це слово і не продати, [4]
    Ученік3. Подарувати його можна иль просто віддати ...
    Безоплатно, не вимагаючи грошей назад,
    Це все дуже просто і дуже зрозуміло.
    Я сьогодні хочу подарувати всім добро,
    Як вам, люди, на серце - Стало тепло?
    Нехай же кожен його відчує, посміхнеться,
    І посмішкою воно до вас одразу ж повернеться!
    Ученік4. Доброта - вона не в'яне
    І не чекає взаємності у відповідь ...
    Ніколи не палить, а зігріває,
    Залишаючи в душах яскраве світло ...

    Ученік4. Доброта не судить, чи не калічить ...
    Від неї не варто чекати шкоди ...
    Лише вона від злоби світ вилікує,
    Чи не завищивши ціну ніколи ...

    Ученік5. Доброта дійсно безцінна.
    І старий, що годує голубів,
    Навіть сам не знаючи, поступово,
    Цю землю робить добріші ...

    Ученік6. І дитина, пошкодувавши дворнягу,
    І віддавши з портфеля бутерброд,
    Доброті вчинком дав присягу,
    Що в біді друзів не підведе ...

    Ученік7. Доброта - вона завжди багатшими
    Найзаможніших людей ...
    У неї ні джипа немає, ні дачі,
    Але Господь повідав нам про неї ...

    Ученік8. І один одному вірячи і шкодуючи,
    Чи не тягаючи в серці тягар образ,
    В цілому, ми стаємо добрішими.
    Нічого, що там, в грудях щемить ...

    Ученік9. Доброта завжди протягне руку,
    Незважаючи на зроблене зло ...
    Чи не дізнатися про неї - ось це мука.
    З нею не всім зіткнутися пощастило ...

    Ученік10. Доброта, як поранена пташка,
    Що, зламавши крило, прагне вгору ...
    І блисне сльозою на віях
    Доброта, що вірить в наше життя ...

    Ученік11. Де добро, там світло, а як інакше?
    Життя без милосердя порожня.
    Якщо від чужого горя плачем,
    Значить, не вичерпалася доброта ... [4]
    Учитель: Отже, що таке добро? Де ви його зустрічали? (Діти відповідають)

    Добра людина - це той, хто любить людей і готовий у важку хвилину прийти їм на допомогу.

    • Любить природу і береже її.

    • Ввічливий в спілкуванні, шанобливий до дорослим і молодшим

    • Любить птахів, допомагає їм вижити в зимову пору

    Учитель: Зараз можна почути, що зло перемагає добро. Доброта, милосердя, співпереживання за інших, створюють основу людського щастя. Робити добро людям, збереглося ще від далеких предків. Доброта, милосердя, вироблялися століттями, для того, щоб нам було легше жити. звернемося до тлумачним словником.
    доброта
    Добролюбов
    добропорядність
    добродушність

    добросердечність

    Учитель Добра людина - готовий прийти на допомогу, і готовий це робити не заради вигоди, напоказ, а робить це за велінням серця.

    Доброта повинна йти від серця, Вже в четвертому столітті до нашої ери давньогрецький філософ Платон стверджував: «Намагаючись про щастя інших, ми знаходимо своє власне щастя».(Платон)

    Цю ж думку продовжив вже в першому столітті нашої ери римський філософ Сенека: «Людина, яка думає про себе і шукає в усьому своєї вигоди, не може бути щасливий. Хочеш жити для себе, живи для інших ». Згадаймо і слова Л. М. Толстого: «В житті є одна безсумнівна щастя - жити для інших».

    Людина, що робить іншим добро, вміє ним співпереживати, відчуває себе щасливим.

    Учитель А що таке зло?

    • - Давайте зліпимо з пластиліну зло?

    • - А потім размажем його на дошці, подумайте, на якій смузі ми будемо розмазувати? (На дошці дві смуги з паперу -блакитний і сіра)

    Учитель. Одного разу один старий мудрий індіанець - вождь племені розмовляв зі своїм маленьким онуком. Чому бувають погані люди? - питав його допитливий онук. - Поганих людей не буває, - відповів вождь. - В кожній людині є дві половини - світла і темна. Світла сторона душі закликає людину до любові, доброти, чуйності, світу, надії, щирості. А темна сторона уособлює зло, егоїзм, руйнування, заздрість, брехня, зраду. Це як битва двох вовків. Уяви собі, що один вовк світлий, а другий - темний. Розумієш? - Зрозуміло. сказав малюк, зворушений до глибини душі словами діда. Хлопчик на яке - той час. Задумався, а потім запитав: - Але який же вовк перемагає в кінці? Старий індіанець ледь помітно посміхнувся: - Завжди перемагає той вовк, якого ти годуєш.

    Як відома, притча - дає відповіді на найскладніші питання, які ставить перед нами життя.

    Світлі або темні якості мусить запустити в собі людина?

    Учитель. Хлопці від чого нам стає сумно?

    Якщо вам сумно чи хтось вас образив, у мене є картка «Погана погода» - ви просто візьмете і поставите її на парту, а ми не будемо заважати, тому у кого «Погана погода»

    Потрібно прощати образи.

    Учитель. Перегляд фільму про інвалідів.

    Яке почуття викликав цей фільм.?

    Бесіда про інвалідів. Сьогодні 3 грудня- всесвітній день інвалідів. І ми поговоримо про дітей інвалідів. Ці люди живуть зовсім поруч з нами. Але їх намагаються не помічати. Вони живуть в особливому світі, про існування якого можуть не здогадуватися навіть найближчі сусіди. Вони можуть бути неймовірно талановитими і душевно багатими людьми, але суспільство наполегливо відкидає тих, тому.

    Поблизу -опитування всіх учнів.

    1.У кого є знайомі люди з інвалідністю?

    2. Чи зустрічали ви людей з інвалідністю?

    3. Як ви думаєте, скільки людей з інвалідністю в місті?

    4. Які бувають види інвалідності?

    5.Почему стають інвалідами?

    6. В якому віці стають інвалідами?

    7. Які людей з інвалідністю більше - літніх або молодих?

    8. Ким і де працюють люди з інвалідністю?

    Міні-лекція про інвалідність.

    Діти-інваліди це - реальні люди, які мають обличчя і характер. У важких умовах, часом, катастрофічною інвалідності, як би на засушений грунті, вони живуть свою єдину і неповторну життя. Їх тіло, в разі серйозних, множинних порушень розвитку, здатне своїм виглядом викликати відторгнення у здорових людей. Інваліди - такі ж люди, як ми з вами, тільки вони набагато більше розуміють цінність звичайних речей - бачити, чути, ходити, сидіти. Розуміють, що бачити ранок, людей, кішок - це здорово. Сучасна людина не цінує те безцінне, що має - зір, слух, мова, можливість ходити ..? Інваліди - такі ж люди, як ми з вами, тільки вони набагато більше розуміють цінність звичайних речей - бачити, чути, ходити, сидіти.

    Висновок. Інвалідам не потрібна опіка. Інвалідам потрібні рівні можливості, трохи комфорту в їх природному середовищі, розуміння і діалог з суспільством.

    Физминутку.

    Доброта повинна йти від серця ,.

    Покладіть ручки на серце.

    Закрийте очі, посміхніться (обов'язково від душі), подумайте про те, що доброго, хорошого є у вашій душі, за які якості ви себе любите, цінуєте, поважаєте. Хто готовий, відкрийте очі.

    Поділіться своєю добротою з одним. Доторкніться долоньками до одного.

    Бесіда за змістом твору В. Катаєва «Квіточка - семицветик»

    Учитель. - Я пропоную вам згадати твір В. Катаєва, звідки взято ці рядки:

    Лети, лети, пелюстка,
    Через захід на схід,
    Через північ, через південь,
    Повертайся, зробивши коло.
    Лише торкнешся ти землі-
    Бути на мою вели.
    Вели, щоб ...

    Учитель. Яке ж рішення прийняла Женя з останнім пелюсткою? (Допомогла одужати Віті, який не міг рухатися самостійно).

    - Як ви думаєте, яке з усіх семи бажань було обдумано?

    - Правильно саме обдумане і правильне бажання було сьомий.

    - З якого боку постала перед нами Женя, загадуючи 7-е бажання?

    - Вона побачила, зрозуміла і прийняла незнайомого їй людини таким, яким він є. Дружині захотілося допомогти Віті відчути себе здоровим, таким, як усі

    Проблемні ситуації по групах.

    Сестра Маші їздить в інвалідному візку. Маша запросила однокласників до себе на день народження. Вони побачили сестру і швидко почали збиратися додому. Після цього весь клас обговорював сестру Маші.

    Вправа «Пов'язані руки».

    Мета: створення можливості пережити обмеження руху рук.

    Дітям зв'язуються руки, а потім їх просять застебнути - розстебнути ґудзики на куртці, написати крейдою на дошці і т. Д.

    Вправа: «Що чути?»

    Мета: звернення уваги на значення слуху в житті, розвиток слухового уваги.

    Я пропонує вам протягом 1 хвилини звернути увагу на навколишні їх звуки, а потім розповісти, що вони почули.
    Як прекрасно прокинутися вранці, почути спів птахів, шелест листя на деревах, відчути гармонію душі і тіла ... - це щастя. Поставитися до нього, як до рівного людині.

    Вправа «Сліпий, Глухий, Німий».

    Мета: занурення абсолютно здорових людей в світ людини з обмеженими можливостями, розвиток емпатії.

    Для виконання даної вправи вибираються 3 людини, яким буде необхідно грати запропоновані на картках ролі людей з проблемами в розвитку.

    • 1й - не рухається, не чує, але говорить і бачить

    • 2й - не говорить, не чує, але рухається і бачить

    • 3й - не говорить, не бачить, але чує і рухається

    Завдання для комунікації:

    • Ви зібралися на свято, потрібно домовитися в які костюми одягнетеся і який візьмете подарунок;

    • Складіть список улюблених продуктів для дня народження;

    Учитель. Що ви можете зробити для дітей інвалідів, як допомогти їм?

    Давайте зі смужок зробимо дорогу добра. І напишемо на них, яке-небудь, добру справу для своїх близьких людей.

    Висновок. Не можна ображати, нешанобливо відгукуватися про будь-кого, давати оціночні судження, критикувати


    Учитель. Зараз ви дізнаєтеся про людської стійкості, мужності і незламності силі духу людей з обмеженими можливостями, але безмежними здібностями

    Діти розповідають про інвалідів.

    Діана Гурцкая. Її історія схожа на історію Попелюшки. Діана Гурцкая народилася 2 липня в Сухумі (Абхазія) в родині колишнього шахтаря і колишнього педагога. Її історія схожа на історію Попелюшки. . Медицина не досягла того рівня, щоб дати їй зір. Співає з дитинства. Закінчила школу для сліпих. Музична освіта: музична школа по класу фортепіано, Московське училище ім. Гнесіних. До шістнадцяти років вона дуже страждала через свою сліпоту, плакала, нарікала на долю. А потім настав перелом - Діана не тільки змирилася з тим, що буде завжди жити в ТАКОМУ світі, але і знайшла в ньому багато приводів для радості. У сім'ї її завжди оточувала і оточує любов.

    Учитель. Подивіться на дошку. На то схоже?

    На землю.

    -А земля вирощує тільки хороше і добре.

    -Ми з вами виростимо мрію. Разом намалюємо паростки, і який же сад без квіточок,

    -А тепер виріжемо квіточки - бажання і приклеїмо їх на дошку і напишемо на них побажання.

    Висновок: Робити добро це здорово. А зараз ми подаруємо сердечну доброту, всім гостям печиво у формі сердечок.

    Ангели землі

    Хто такі діти-інваліди?
    Діти-інваліди, Ангели землі
    Хоч скільки заслуженою образи
    На собі вони перенесли
    Скільки разів, вони особою в подушку
    Щоб не плакати на очах у всіх
    Говорили ночі як подружці ...
    Хіба то що є ми, це Гріх?
    Скільки разів їх матері крадькома
    Вивозили в сторону дітей
    Щоб не чути шепіт цей бридкий
    Злих, які не добрих, немічних людей
    Немічні вони не тілом тлінні..
    Немічні душею своєю холодною
    Чи не допомогти намагалися дітям бідним
    Геть завжди їх гнали поглядом злісним
    Не сумуйте мама не повинні
    Ваші діти-янголи, не зло
    Богом нам вони дані в нагороду,
    Щоб в світ нести любов, тепло
    Ну а тих хто нас не розуміє
    Нехай Господь простити йому за волю їх
    Нехай вони почують як ридають
    Мами у ліжечок чад хворих
    Але не всі на світі байдужі
    Більше тих хто хоче нам допомогти
    Відкриваючи душу нам радо
    Горе допомагають перемогти.

    Л. Максимова

    Пісня «Дорога добра» Музика - Марк Мінков, слова - Юрій Ентін.

    1. Запитай у життя суворої

    Який йти дорогою,

    Куди по світу білому

    Відправитися з ранку.

    Іди за сонцем слідом,

    Хоч цей шлях невідомий,

    Іди, мій друг, завжди йди

    Дорогою добра.

    2. Забудь свої турботи,

    Падіння і злети,

    Чи не хничь, коли доля себе

    Веде не як сестра.

    Але якщо з одним зле,

    Чи не сподівайся на диво,

    Поспішай до нього, завжди веди

    Дорогою добра.

    3. Ах, скільки буде різних

    Сумнівів і спокус,

    Не забувай, що це життя,

    Не дитяча гра.

    Ти геть жени спокуси,

    Зрозумій закон негласний,

    Іди, мій друг, завжди йди

    Дорогою добра.

    4. Запитай у життя суворої

    Який йти дорогою,

    Куди по світу білому

    Відправитися з ранку.

    Ти геть жени спокуси,

    Зрозумій закон негласний,

    Іди, мій друг, завжди йди

    Дорогою добра.


    Домашнє завдання: Протягом тижня поставтеся до своїх рідних якомога дбайливіше. Поспостерігайте, що зміниться за цей час в їхній родині.


    Список використаної літератури.

    1.Антонова Т.А. , Вчитель російської мови та літератури // Уроки доброти, любові, моральності (урок позакласного читання за притч про добро і зло, "Різдвяної казки" Е.А. Потєхіною). 5-й клас) [Електронний ресурс] URL: http://literature.area7.ru/, вільний (дата звернення: 12.10.2014).

    2. Велика енциклопедія Кирила і Мефодія 2000 [Електронний ресурс]. - М.: Кирило і Мефодій, 2000. - 2 електрон, опт. диск. .

    3. Е. Виговська, Ю.Сімонова, Н. Хлудов, С. Прушинський, М. Перфільева Посібник За Проведенню Уроків доброти зі школярами молодших класів ) [Електронний ресурс]

    4.Классние годинник: 4 клас / Авт-сост.Н, Н, Дробініна.-М .: ВАКО, 2010.-224 с.

    5 .. Ожегов С.І., Шведова Н.Ю. Тлумачний словник російської мови: 80 000 слів і фразеологічних висловів. - 4-е изд., М .: ТОВ «А ТЕМП», 2013.- 874 с.

    6 .. «Практикум з психологічних ігор з дітьми та підлітками» / Под ред. М.Р. Битяновой. - СПб .: «Пітер», 2009

    7 .. «Матеріали до навчального курсу« Тренінг для тренерів »/ Компанія« Процес Кон- салтінг »- К .: 2001.

    8..Максімова Л Ангели землі [Електронний ресурс] URL: http://nsportal.ru/, вільний (дата звернення: 12.10.2014).


    8




    Скачати 24.68 Kb.