«Рибки в акваріумі»




Дата конвертації18.06.2019
Розмір4.1 Kb.
ТипТемочка

Тамара Шаброва
Заняття з малювання з використанням нетрадиційних технік «Рибки в акваріумі»

Занятие по рисованию с использованием нетрадиционных техник «Рыбки в аквариуме»

мета:

1. Уточнити і розширити знання дітей про підводний світ, про різноманіття їхніх мешканців.

2. Вчити створювати виразний і цікавий сюжет, використовуючи нетрадиційну техніку виконання роботи - малювання пластиліном, робота з глиною.

3. Удосконалювати технічні та образотворчі навички, вміння. Використовувати в роботі різний природний матеріал (кольорові макарони).

4. Розвивати дитячу творчість.

5. Розвивати дрібну моторику рук. Хід заняття:

Хлюпається в водичці

хвостиком виляє

своїми плавниками

хвилі розганяє

Як ви думаєте хлопці хто це?

Вихователь пропонує подивитися на екран розповідає про рибок, діти розглядають картинки.

Вихователь: Скажіть, діти, що цікавого можна побачити в акваріумі?

Діти: Різних риб.

Вихователь: Правильно, акваріум - це цілий підводний світ. Також як і ми не можемо жити без повітря, так і риби не можуть жити без води, це їхній дім. На дні багато різнокольорових камінчиків, черепашок, є там і підводні рослини. А хто знає, як вони називаються?

Діти: Водорості.

Вихователь: Так, це водорості. Деякі риби харчуються ними, а ще підводні рослини насичують воду киснем, який так необхідний рибкам.

Вихователь: Хлопці, а де ще можуть жити рибки?

Діти: У річці, озері ...

Вихователь: А давайте пограємо з нашими пальчиками, вони перетворяться в рибок. рибки

(Долоні зімкнуті, трохи заокруглені. Виконуємо хвилеподібні рухи в повітрі.)

П'ять маленьких рибок грали в річці,

(Руки притиснуті один до одного. Перевертаємо їх з боку на бік.)

Лежало велике колоду на піску,

(Долоні зімкнуті і трохи заокруглені. Виконуємо ними "пірнає" рух.)

І рибка сказала: "Пірнати тут легко!"

(Качаємо зімкнутими долонями (негативний жест).)

Друга сказала: "Адже тут глибоко."

(Долоні повертаються на тильну сторону однієї з рук - рибка спить.)

А третя сказала: "Мені хочеться спати!"

(Швидко качаємо долонями - тремтіння.)

Четверта стала трохи замерзати.

(Зап'ястя з'єднані. Долоні розкриваються і з'єднуються - рот.)

А п'ята крикнула: "Тут крокодил!

(Швидкі хвилеподібні рухи зімкнутими долонями - залишають Україну.)

Пливіть звідси, щоб не проковтнув! "

Вихователь: А давайте намалюємо рибок!

Діти: Давайте!

Діти сідають за столи.

Вихователь: Хлопці подивіться, а що є у рибки?

Діти: Тулуб, плавники, хвіст.

Вихователь: Діти, а чим ми будемо малювати рибок?

Діти: пластилін.

Робота дітей.

Вихователь: Діти, у рибок ще бувають лусочки, давайте ми їх викладемо макарошки. А ви знаєте, що лусочки захищають м'яке тіло риби від пошкоджень: від гострих камінців, черепашок, від зубів хижаків.

Діти.

Робота дітей.

Вихователь: Хлопці, ви сьогодні дуже постаралися, у вас вийшли такі чудові роботи, які ви можете подарувати у вигляді подарунка близьким.