• Форма організації навчання
  • Основні методи, що застосовуються в ході заняття
  • 2. Постановка мети і завдань заняття
  • 3. Повторення і закріплення
  • 4. Підведення підсумків заняття
  • Раз, два, три, чотири, п'ять - ми йдемо грати




    Дата конвертації19.09.2017
    Розмір24.9 Kb.
    Тип«Раз,

    Заняття з хореографії для дітей старшого дошкільного віку

    Форма організації навчання: нетрадиційне заняття, гра-подорож.
    Тема заняття: «Раз, два, три, чотири, п'ять - ми йдемо грати»
    Тип заняття: повторення і закріплення раніше вивченого матеріалу.
    Тривалість заняття: 30 хв.
    Рік навчання: перший
    Вік учнів: 5 - 6 років
    Мета: розвиток рухових умінь і навичок дітей дошкільного віку засобами танцювально-ігрової діяльності.
    завдання:
    1. Закріплення вміння узгоджувати танцювальні рухи з музикою.
    2. Закріпити навички виконання танцю «Раз, два, три, чотири, п'ять - ми йдемо грати».
    3. Розвиток музично-ритмічних навичок.
    Основні методи, що застосовуються в ході заняття:
    • словесний (пояснення, бесіда, діалог);
    • стимулювання і мотивації;
    • ігровий метод;
    Вступ.

    Діти завжди готові рухатися і грати - це провідний мотив їх існування, тому заняття починаються зі слів: "Ми зараз будемо грати ...", "Ми зараз перетворимося ...", "Ми зараз вирушимо в подорож ..." і т.п.

    хід заняття

    1. Організація початку заняття
    Діти входять в танцювальний клас. уклін
    Педагог: Добрий день! У нас сьогодні заняття не просте. Я пропоную всім разом відправитися в дивну подорож в країну «Ігранд». Всі згодні? А візьмемо ми з собою в дорогу посмішку, жарт, здоровий сміх і прекрасний настрій. Увага ...., Ви чуєте летить літак? А полетимо ми в країну «Ігранд» на літаку. Чи готові. Полетіли (звук літака, що летів, діти на імпровізованому літаку летять в країну "Ігранд")

    2. Постановка мети і завдань заняття
    педагог: (грає весела музика) Ось ми і прилетіли в країну "Ігранд". А хто мені скаже, чим ми в цій країні будемо займатися?
    Діти: Грати, танцювати, займатися і ін.
    Педагог: Правильно, молодці!

    3. Повторення і закріплення
    Педагог: І у нас з вами перша зупинка - станція "розминочні". Хто здогадався, що ми будемо робити на цій станції ???
    Діти: Розминку!
    Педагог: А для чого нам потрібна розминка? (відповіді дітей)
    Педагог: Ну-ка, дружно шикуйсь в ряд! Викликаємо всіх хлопців: з вагонів виходьте і розминку покажіть.
    Діти стають в шаховому порядку на середині залу.
    Виконують вправи для розминки:
    - "тик-так" -наклони голови назад - вперед, вправо - вліво;
    - "ми не знаємо" - педагог задає питання, на які діти даного віку відповісти не можуть, діти при цьому піднімають плечі вгору і опускають вниз, показуючи, що вони не знають;
    - "скелетики" - піднімаючи лікті в сторони на рівні плечей, зображуємо скелет, у якого дуже рухливі руки;
    - "млин" - великі кругові рух руками, зображуємо лопаті млини;
    - "неваляшка" - нахили корпусу вперед - назад, вліво - вправо;
    - "ялинки - пенёчкі" - педагог говорить "ялинки" - діти стоять, каже "пенёчкі" - діти сідають (гра повторюється кілька разів).
    Потім по колу: вправи «горочка», «таргани», «Гусінь».
    Педагог: Молодці, справилися з розминкою. Полетіли далі! (звук літака)
    Педагог: Зупинка! Станція "Загадкова". Хочете дізнатися, що ми будемо робити тут ?? (та)
    Педагог: Але для початку - хвилинка релаксації. Ми з вами виконаємо вправу «кавун» (діти виконують пір де бра).
    Педагог: А що ж такого загадкового в цій станції. А ось що! Я задам вам такі складні питання, що ви ніколи не відгадаєте.
    Проблемні ситуації. питання:
    Педагог: Я забула скільки сторін в класі (Покажіть).Діти показують.
    А скільки діагоналей в класі? (Покажіть). Діти показують.
    А де діагоналі зустрічаються? (Покажіть). Діти показують.
    Педагог: І на цій станції ми з усіма завданнями впоралися! Летимо далі! Вперед! (звук літака)
    Педагог: А ось і станція третя - "Казкова". На цій станції я вам буду розповідати казку, а ви спробуєте її оживити. Домовилися!
    Гра на розвиток уяви - казка «Прогулянка по лісі» (педагог розповідає казку, яку діти повинні пожвавити).
    Потрапляючи на станцію «Казкова», діти «перетворюються» в лісових звірів (робота над емоціями: радість, страх, переляк і т.д.).
    Педагог: Яка красива казкова, загадкова історія вийшла. Всі старалися. Всі впоралися. Ну що, летимо далі! (звук літака)
    Педагог: Стоп, стоп, стоп! Бачу, попереду станція - "Танцювальна"
    Повторення і закріплення танцю «Раз, два, три, чотири, п'ять - ми йдемо грати»
    Педагог: Пропоную нам з вами вирушити на наступну станцію - "Ігрова". Полетеліііііі! (звук літака)
    Гра «Море хвилюється раз, море хвилюється два».
    Потрапляючи на станцію «Ігрова» діти роблять різні фігури по - одному, в парі, трійками, а в кінці роблять одну велику загальну фігуру.
    4. Підведення підсумків заняття
    Релаксація. Відновлення дихання.
    Повертаємося назад на літак і летимо назад.
    Педагог запитує у дітей, де вони сьогодні були. Вони розповідають про свою подорож всім присутнім.
    Педагог: І це ще не всі сюрпризи на сьогодні. Ми літали, ми скакали, ми сьогодні пограли і трішечки втомилися (Дітям наклеюються веселі смайлики). Все сьогодні молодці !!
    Уклін.