• Хід заняття
  • «Подорож в зимовий ліс»




    Дата конвертації28.04.2019
    Розмір9.35 Kb.
    ТипТемочка

    Яніна Ушакова
    Конспект заняття з фізичної культури «Подорож в зимовий ліс»

    цілі:

    Закріпити навички ходьби по гімнастичній лаві зі збереженням правильної постави.

    Повторити стрибки на обох ногах з просуванням вперед, а також подлезании під дуги правим і лівим боком.

    Формування ЗСЖ у дошкільників за допомогою інтеграції освітніх областей: «Здоров'я», «Комунікація», «Пізнання», «Фізичний розвиток».

    Програмне зміст:

    Узагальнення, уточнення і розширення уявлень знань дітей про зимові види спорту і забавах;

    Розвиток фізичних здібностей;

    Закріплення у дітей поняття про ЗСЖ

    Педагогічні завдання:

    Активізація словника по темі;

    Розвиток пам'яті, уваги, мислення;

    Формування навичок співпраці, доброзичливості;

    Розвиток координації рухів;

    Попередня робота:

    Спостереження на прогулянці; за явищами природи (вітер, заметіль, снігопад, утворення бурульок, експеримент зі снігом) і т. д

    Читання віршів і оповідань про зиму;

    Розповіді про народні прикмети, іграх і забавах;

    Закріплення знань про зимових видах спорту;

    Розширення уявлень дітей про ЗСЖ.

    Словникова робота: Бурулька, лід, сніг, заметіль, вітер, іній, сніжинки, снігопад.

    Сюрпризний момент: Подарунки всім дітям від Зімушкі- Зими (солодкі вітамінчики - зефіркі)

    Обладнання: 2 гімнастичних мату, гімнастична лава, 2 обруча на підставці, гімнастичні обручі (5шт, маска «ведмедя»

    Хід заняття:

    Діти входять в зал (під музичний супровід).

    Інструктор ф. до: Доброго дня хлопці!

    Діти: Доброго дня!

    Інструктор ф. до: Ребята. У нас сьогодні з вами незвичайне заняття ми відправимося в подорож в зимовий ліс. Але спочатку давайте згадаємо яке зараз час року?

    Діти: Зима.

    А як ви дізналися?

    (діти називають ознаки зими)

    Молодці, правильно!

    Давайте ми з вами в наше подорож вирушимо на автобусі. (Музичний супровід «Ось ми в автобусі сидимо» Діти сідають на килим і виконують всі рухи відповідно до тексту пісні)

    Інструктор ф. до: Ну ось хлопці ми з вами доїхали до нашого зимового лісу.

    Побудова в шеренгу. Ходьба по колу.

    ходьба:

    По доріжці все крокуємо, і здоров'я зміцнюємо, поставу зберігаємо.

    «Мишка Топтижка» (ходьба на зовнішній стороні стопи, характерні клишоногі руху)

    Я- господар лісу строгий, спати люблю взимку в барлозі. І пишаюся своєю фігурою, займаюся фізкультурою.

    «Олень» (ходьба широким кроком, руки прямі підняті вгору)

    Ось йде «Олень», красунь, стрункий, благородний і спокійний.

    «Зайчик» (стрибки на двох ногах з просуванням вперед)

    Даремно звуть мене боягузом. Я від вовка швидко мчу, Сміливий спритний я зайчик. Нікого я не боюся.

    «Сніг» (з високим підніманням стегна, руки на поясі)

    Високо піднімаємо ноги, крокуємо все через замети.

    «Лижник» (ковзаючим кроком, руки за спину)

    1,2,3,4,5 Вийшов лижник погуляти.

    Інструктор ф. до: Продовжуємо нашу подорож

    біг:

    «На коні-скакуні» (біг один за одним прямим галопом)

    На коні-скакуні я лечу. Якщо зайця схоплю-відпущу. За лисицею поскачемо, А поймаю- приручити. І на вовка щодуху я лечу «Стій» кричу. (різко зупиняються)

    Інструктор ф. до: Хлопці! Як настрій, чи не втомилися? Молодці! Продовжуємо подорожувати.

    Загально-розвиваючі вправи:

    «Музична зарядка» (всі рухи під текст пісні)

    «Зайченя»

    По стежці шкереберть Діти піднімають вгору прямі вказівний і безіменний

    Скаче зайчик босоніж пальці, підтримуючи великим пальці інші, і згинають

    і розгинають пальці ( «вушка»)

    «Зайченя, не біжи Чи загрожують вказівним пальцем

    Ось тобі чоботи, Простягають вперед праву руку,

    Ось тобі поясок потім ліву.

    Не поспішай в лісок, загрожують вказівним пальцем

    Іди до нас в хоровод Ваблять до себе руками

    Веселити народ! »

    «Маленькі сніжинки»

    Маленькі сніжинки Діти виконують плавні рухи руками, то піднімаючи,

    Кружляють, летять, то опускаючи їх.

    В повітрі танцуют-

    Це снігопад.

    Маленькі сніжинки Опускають долоні на коліна.

    У зимовому саду лежать

    Їх укрив від вітру погладжувати м'якими рухами коліна.

    Білий снігопад.

    «Як на горі сніг»

    Як на гірці-сніг, сніг Діти піднімають руки вгору, на слова «сніг, сніг».

    вільно змахуючи кистями.

    І під гіркою-сніг, сніг

    І на ялинці-сніг, сніг

    І під ялинкою-сніг, сніг Опускають руки вниз.

    І під ялинкою спить ведмідь Кладуть долоні під щоку і закривають очі.

    Тихіше! Тихіше! Не шуміти! Загрожують вказівним пальцем.

    «Дерева»

    Деревам жарко влітку Діти піднімають прямі руки вгору і тягнуться за ними

    Стояти в лісі одягненим

    А настає осінь Різко опускають руки вниз і струшують ними,

    розслабляючи м'язи

    Вони листочки скинуть

    Дерева оголюються Руки кладуть на плечі, піднімаючи і опускаючи лікті

    До морозів загартовуються!

    "Повітряна куля"

    Надуваємо швидко кулька, Діти збирають пальці обох рук в одну щіпку,

    поступово розсуваючи їх, не відриваючи один від одного

    Він стає великою Повільно розводять руки в сторону.

    Раптом куля луснула, Грюкають в долоні

    повітря вийшов

    Ш-Ш-Ш Дують на складені долоні

    Став він тонкий і худий Знову збирають пальці в одну дрібку

    Фонопедический вправу «Машина»

    Бі-бі-бі Діти вимовляють звуки голосно, низьким голосом

    Гуде машина,

    Бі-бі-бі

    спустила шина

    Бі-бі-бі

    все допомагайте

    Шину, шину накачайте Виконують нахили вперед, опускаючи прямі руки вниз, стиснувши пальці

    Ш-Ш-Ш в кулак і різко вимовляють ш-ш-ш

    Інструктор ф. до: А тепер направо! По колу один за одним, кроком Марш! У нас привал (направляючий веде всіх на гімнастичні лавки)

    Хлопці ми з вами добралися до лісовій галявині. Давайте прогуляємося по ній, але подивіться тут дуже складні перешкоди, які нам з вами потрібно подолати.

    ОВС:

    «Лід» - Ходьба по гімнастичній лаві, на середині лавки присісти, потім випрямитися і пройти до кінця, руки в сторони (стежити за поставою)

    «Снігопад» - Стрибки на двох ногах з просуванням вперед (з обруча в обруч).

    «Сніговий обвал» - подлезании під дуги, що стоять один від одного на відстані 1 м правим, лівим боком (стежити, щоб діти виконували вправу в угрупованні, не торкаючись головою верхнього обода дуги)

    Інструктор ф. до: Хлопці, а ви знаєте, що потрібно робити в лісі взимку, щоб не замерзнути і не захворіти?

    Діти: Багато рухатися і грати.

    Інструктор ф. до: Пропоную вам пограти зі мною

    Рухлива гра «Догонялки з Мишком»

    Ходить по лісі ведмідь, Діти взявшись за руки, йдуть по колу.

    Дитина «ведмедик» рухається кроком на зовнішньому зводі стопи

    Сердиться, лається

    Він хотів би пісні співати,

    Та не виходить.

    -Коли не можеш пісні співати, Діти і «мишка» виконують пружні напівприсідання.

    Милий Михайлику - ведмідь,

    Ми танцювати тебе навчимо,

    Треба тільки захотіти.

    -Мое вухо «Мишка» смикає себе за вухо.

    До ученью глухо! Діти розбігаються, «Мишка їх ловить»

    Інструктор ф. до: Ну, хлопці, прийшов час прощатися. Пора повертатися назад в дитячий сад.

    релаксація:

    Діти лягають на спину на килим, закривають очі і розслабляються під звуки спокійної мелодії.

    Тиші, тиші, тиша.

    розмовляти можна

    Вії опускаються,

    Очки закриваються.

    Ми спокійно відпочиваємо,

    Було славно відпочивати,

    а тепер пора вставати.

    Міцно пальці стиснути в кулак,

    І до грудей притиснути - Ось так!

    Потягнутися, посміхнутися, глибоко зітхнути, прокинутися!

    Розкрити очі по ширше 1,2,3,4!

    (Всі рухи виконувати згідно віршу)

    Інструктор ф. до: Побудова в одну шеренгу.

    Підведення підсумків.

    Ви добре пограли і виконали всі завдання. Молодці я за вас спокійна. Ви знаєте, що потрібно робити, щоб бути здоровими, сильними, спритними.

    За це прийміть гостинець від Зимушки-зими.

    Хлопці заняття закінчилося: До побачення!

    На право! По колу один за одним на вихід кроком руш!