«Подорож у казку» підготовча до школи група




Дата конвертації26.04.2018
Розмір5.56 Kb.
ТипТемочка

Світлана Аверіна
Конспект заняття «Подорож у казку». Підготовча до школи група

Мета: Розвивати емоційно - моральну сферу за допомогою різних видів музичної діяльності.

Завдання: Ознайомити дітей з новим твором, вчити їх визначати характер музики, виділяти кошти музичної виразності.

Розвивати навички чистого інтонування, виразного виконання знайомих пісень.

Вчити рухатися змійкою відповідно до характеру музики.

Розвивати у дітей доброзичливе ставлення до оточуючих.

Розвивати навички співпраці

Матеріал й устаткування: Крона дерева, листя трьох видів (за кількістю дітей). Мольберт з магнітами, аркуш ватману. »Символи дружби.» Клубок.

Хід заняття: Діти заходять в зал у супроводі вихователя. Їх зустрічає музичний керівник.

Муз. рук. (співає по низхідному мажорному пентахорд). Привіт, хлопці!

Діти (співають по мажорному тризвуку в низхідному русі). Вітаю!

Муз. рук. Сьогодні у нас незвичайне заняття, я запрошую вас в казку. А щоб потрапити в неї, ми повинні пройти через чарівні ворота. Кожен з нас, проходячи через ворота, повинен проспівати своє ім'я - тоді ми не загубимось в казковому лісі. (Діти будуються за музичним керівником проходять через ворота і бачать що лежить на підлозі клубок. Опинившись поруч з ним, стають разом в коло.)

Муз. рук. (бере клубочок в руки). Це не простий клубочок, а чарівний - він буде допомагати нам у нашій подорожі. Нехай кожен потримає його в руках, а потім передасть сусідові. Брати і передавати клубочок потрібно правою рукою. Ті, хто передали клубочок, повинні взятися за руки - в подорож нам знадобляться допомога і підтримка один одного. (діти виконують завдання під музику «Передача хусточки» Т. Ломової.)

Муз. рук. Ви відчуваєте підтримку один одного? Чи можемо вирушати в дорогу? (відповіді дітей)

Муз. рук. Лісова стежка така вузенька і звивиста: десь можна пройти спокійно, десь обережно, а десь - весело. Зараз ми послухаємо музику лісу - вона підкаже нам, як потрібно йти.

(Звучать по черзі три музичних фрагмента: «Ходить місяць над лугами» С. Прокоф'єва, «В печері гірського короля» Е. Гріга, «Весело - сумно» Л. Бетховена. Діти рухаються змійкою по залу відповідно до темпом і характером музики.)

Муз. рук. Молодці, все почули підказки, ніхто не відстав і не заблукав. У цьому лісі живе чудове відлуння - дзвінке презвонкое! Пограємо з ним! (діти встають врозтіч і виконують вокальне вправу «Музичне відлуння»)

Муз. рук. Яке цікаве дерево, давайте розглянемо його! Що в ньому незвичайного? (відповіді дітей) Нехай кожен візьме собі по одному листочку з опалого листя! (діти беруть листя.) Зберіться в групи так, щоб листя в групі були одного виду. (діти сідають групами на килимі)

Муз. рук. Прислухайтеся. Які незвичайні звуки - чи то скрип дерев, то чи шум вітру ... Мені здається, що недалеко від нашої галявини стоїть хатинка на курячих ніжках! (діти слухають п'єсу «Хатинка на курячих ніжках» М. Мусоргського.) Ось такий уявив собі хатинку на курячих ніжках композитор Модест Мусоргський. Який характер у цієї музики? Яка баба Яга живе в цій хатинці? Яка музика вам це підказала? (відповіді дітей.) З дітьми аналізуються засоби музичної виразності - темп, динаміка, ритм.

Муз. рук Ви хотіли б піти в гості до Бабі Язі? (відповіді дітей.) Як ви думаєте, через що Баба Яга стала злою і сердитою? (Після обговорення представник кожної групи дітей називає причини: Баба Яга живе одна, в глухому темному лісі; у неї немає друзів, їй нудно, вона стара, хвора і т. Д. В результаті обговорення з'ясовується, що діти шкодують Бабу Ягу.) Що можна зробити, щоб Баба Яга змінилася? (Знайти їй друзів.) А що ми можемо зробити для того, щоб подружитися з нею? (Діти обговорюють.) За пропозицією першої групи виконується танець. За пропозицією другої групи проводиться гра. За пропозицією третьої групи виконується пісня.

Муз. рук. звертає увагу на те, як змінюється настрій Баби Яги після кожного виступу дітей.

Муз. рук Хлопці, а до Бабі Язі, у якій чудовий настрій, ви б хотіли піти в гості? (Відповіді дітей.) Щоб Баба Яга пам'ятала про те, що у неї є друзі, і залишалася завжди веселою, пропоную подарувати їй листівку.

Муз. рук Нехай кожен з вас вибере символ гарного настрою і прикріпить магнітом на лист! (Діти під музику роблять листівку, прикріплюючи до ватману на мольберті символи гарного настрою - повітряну кульку, квітка, зображення усмішки, сердечко.)

Муз. рук У нас вийшла гарна і добра листівка! Баба Яга буде пам'ятати про своїх друзів. А зараз послухаємо пісню про дружбу. Хлопці, настала пора прощатися з казкою. Давайте візьмемо наш чарівний клубочок, який покаже нам дорогу назад додому. (Педагоги роблять «ворота», музичний керівник «виходить» з казки разом з дітьми.)

Муз. рук Наша зустріч з казкою закінчилася, але до казок ми повернемося ще не один раз. Сьогодні ви проявили доброту і співчуття. Молодці! Діти виходять із зали.