• Хід заняття
  • Подорож по казці «Червона Шапочка»




    Дата конвертації17.05.2017
    Розмір6.44 Kb.
    ТипШарль Перо. Конспекти та сценарії за мотивами к

    Олена Борисенко
    Подорож по казці «Червона Шапочка»

    Цілі: закріплювати знання рахунку в межах 10, знання цифр від 0 до 10, і вміння працювати з ними; оволодіння уявленнями про розташування чисел у числовому ряду; продовжувати вчити дітей порівнювати числа першого десятка, використовуючи знаки «<», «>», «=»; освоєння дії моделювання відносин між числами числового ряду за допомогою моделі типу кіл Ейлера; закріплювати вміння дітей вимірювати довжину предметів різними способами; вміння встановлювати закономірності і продовжувати ряд; підвищувати інтерес до ігор з рахунковими паличками.

    Матеріали: пронумеровані конверти із завданнями, дерево з цифрами на листочках, картки з цифрами від 1 до 10, картки із зображенням квітів і порожніми віконцями, прості олівці, аркуші з зображенням доріжок, ножиці, мотузка, гілки, смужки паперу, картки з числовим рядом від 0 до 10 і по два еліпса на кожну дитину, рахункові палички.

    Попередня робота: читання казки.

    Хід заняття:

    -Хлопці, у нас гості давайте привітаємося.

    - «Сьогодні ми вирушимо в подорож по казці, а по якій ви дізнаєтеся, отгадав загадку:

    «Внучка до бабусі в гості пішла,

    У корзиночці масло, пиріг понесла.

    У лісі сірий вовк їй зустрівся

    І до будиночка бабусі швидко помчав. »

    -Правильно, хлопці, ми вирушаємо в подорож по казці Шарля Перро «Червона Шапочка».

    -Давайте згадаємо, куди відправила мама Червону Шапочку?

    -А де проходила дорога до будиночка бабусі?

    -Поки Червона Шапочка йшла по лісу, вона залишала конверти з різними завданнями для нас. Ми будемо їх шукати по порядку і виконувати завдання.

    -А ось і перший конверт, на ньому намальована цифра «1».

    «Вгадайте, хлопці, скільки мені років.

    Підказка - мені стільки років, скільки тут хлопців ».

    (Використовуючи порядковий рахунок, діти перераховують, скільки їх і дають правильну відповідь.)

    -Воспітатель хвалить дітей, і вони переходять до пошуку конверта з цифрою «2», який розміщений на дереві, і читають завдання в ньому:

    «Зірвіть собі по одному листочку. Назвіть, які цифри у вас написані і знайдіть своє місце на стежці. Будьте уважні!

    - (Діти виконують завдання. Потім проводиться перевірка.

    -Далі діти відправляються на пошуки наступного конверта з цифрою «3». Він знаходиться біля дошки. Діти читають завдання:

    «Зараз, перевіримо вашу уважність. Знайдіть і виправте помилки ».

    На дошці зображено числовий ряд, в якому порушена

    послідовність чисел. Діти знаходять і виправляють помилки. Вихователь хвалить дітей і все разом шукають конверт з цифрою «4».

    -Воспітатель продовжує свою розповідь: «По дорозі Червона Шапочка збирала квіти для бабусі. На одній з галявин, вона залишила конверт з наступним завданням. Давайте його прочитаємо:

    «Найбільше я люблю збирати букети з ромашок і дзвіночків. У вас на листочках теж намальовані ці квіти. Порахуйте, скільки дзвіночків і скільки ромашок. Запишіть кількість квітів цифрою і поставте правильно знаки «<», «>», «=»

    - Скільки ромашок зірвала Червона Шапочка? (4)

    - Скільки дзвіночків? (5)

    - Якою цифрою позначили кількість ромашок? (4) Чому?

    - Якою цифрою позначили кількість дзвіночків? (5) Чому?

    - Чого менше, ромашок або дзвіночків? На скільки менше? (на 1)

    - Який знак ви поставили і чому?

    -Після виконання завдання проводиться перевірка і діти переходять до пошуку конверта з цифрою «5».

    - На столі, де лежить конверт, знаходяться дві картинки. На одній зображена доріжка, по якій побіг вовк. На іншій доріжка, по якій пішла Червона Шапочка. Поруч лежать мотузочки, пласкі паперу, довгі гілочки, ножиці. Діти читають завдання:

    «Перевірте, чия доріжка довше, чия коротше. Подумайте, як це можна зробити. »

    (вимірюють доріжки, дізнаються, яка доріжка довше. Роблять висновки.)

    -Потім шукають наступний конверт з цифрою «6». Він знаходиться на килимі, на якому лежить модель у вигляді логічного дерева і набір цифр від 0 до 10. Діти читають завдання:

    «Допоможіть цифрам знайти свої стежки. Будьте уважні. Не забувайте про покажчики. »

    Діти виконують завдання.

    - Діти шукають наступний конверт з цифрою «7».

    (Він знаходиться на столі, з підготовленими заздалегідь листами з числовим рядом від 0 до 10 і еліпсами по два на кожну дитину.)

    -Педагог продовжує розповідь: «Що несла Червона Шапочка своїй бабусі в кошику? (пиріжки) Давайте прочитаємо завдання. »

    «По дорозі я зголодніла і з'їла кілька пиріжків. А скільки відгадайте за допомогою еліпсів. »

    Педагог диктує завдання, діти виконують:

    «Відомо, що дівчинка з'їла більше трьох пиріжків, але менше п'яти. Скільки ж пиріжків вона з'їла? »

    Після того, як завдання виконано, діти переходять до пошуку наступного конверта з цифрою «8». Він знаходиться близько дошки, на якій з'являються геометричні фігури різного кольору і форми і незакінчений ряд фігур.

    -Воспітатель продовжує:

    «Так як дорога через ліс була довгою, то Червона Шапочка придумала собі гру. Вона збирала камінці різної форми і кольору і складала з них візерунки. У нас на дошці викладена частина такого візерунка. Давайте дізнаємося, що вам потрібно зробити ».

    «Продовжіть викладати фігури і правильно назвіть їх.»

    Діти називають фігури і викладають їх ланцюжком. Потім відправляються на пошуки конверта з цифрою «9». Він лежить на столі зі рахунковими паличками.

    Вихователь хвалить дітей і знаходить конверт з цифрою «9».

    -Давайте прочитаємо:

    «Хлопці, ви добре попрацювали. Молодці!

    підсумок:

    Хлопці вам сподобалися завдання які приготувала нам Червона Шапочка?

    А що ми з вами сьогодні закріпили?

    Молодці!