Ольга Кремлякова
«Подорож на повітряній кулі». Конспект НСД з навчання грамоті в підготовчій групі

мета:
• Доставити дітям радість і задоволення від ігор розвиваючої спрямованості.
• Підтримувати інтерес до інтелектуальної діяльності, бажання грати, проявляючи наполегливість, цілеспрямованість, взаємодопомога.
• Закріпити у дітей знання отримані раніше.
завдання:
• Удосконалювати вміння дітей в розподіл слів на склади, в складанні пропозицій по схемі, знаходження місця звуків в слові.
• Розвивати мислення і мова дітей.
• Виховувати вміння слухати відповідь товариша, формувати навик самоконтролю і самооцінки.
Попередня робота: написання конспекту, підготовка атрибутів до заняття.
Індивідуальна робота: спонукати до активної мовленнєвої діяльності малоактивних дітей.
Методичні прийоми: словесний, ігровий, практичний.
Словникова робота: пропозиція, схема пропозиції, голосний звук, приголосний звук, склад.
Хід заняття.
Вихователь: - Хлопці, до нас сьогодні на заняття прийшло багато гостей. Давайте з ними привітаємось.
Діти: - Здравствуйте.
- Хлопці, яке у вас сьогодні настрій?
- Хороше, радісне, веселе.
Коли гарний настрій що хочеться вам робити? (Дарувати посмішки, говорити оточуючим хороші слова)
Давайте спробуємо своїми словами підняти настрій один одному
гра
Ти йди, веселий м'ячик,
Швидко-швидко по руках.
У кого веселий м'ячик,
Той побажання скаже нам.
- Хлопці, сьогодні вранці в наше вікно залетів куля. Подивіться, що це таке? (Конверт не підписаний). Дивний якийсь конверт, на ньому нічого не написано.
- Давайте відкриємо конверт і подивимося що там. (Вихователь відкриває конверт, у конверті лежить розрізна картинка і лист).
- У конверті лежать розрізні картинки, давайте ми їх зараз зберемо і тоді може бути дізнаємося від кого воно. (Діти збирають картинки, на фото зображений чарівник).
-Все ясно, значить, лист нам надіслав Чарівник. Тепер ми можемо з вами його прочитати. (Вихователь читає лист).
"Здрастуйте дорогі хлопці! Хочу привітати вас, адже ви йдете до школи. І по такому чудовому приводу, я приготував для вас сюрприз, ви зможете його знайти, якщо пройдете всі випробування. Завдання будуть складними, але цікавими; виконавши їх, ви дізнаєтеся слово , де лежить скарб. Ви готові до подорожі? Тоді удачі. Даю підказку:
«М'ячики лежать в кошику, козуб біля віконця".
Хлопці, давайте знайдемо кошик (діти знаходять кошик з м'ячами). Дивіться, на кожному м'ячику цифра, такі ж цифри розташовані і на дошці, за кожною цифрою закріплено завдання, яке треба виконати.
- Ну що хлопці почнемо подорож? (Один з хлопців дістає м'яч.)
По ходу всієї подорожі хлопці дістають м'ячі і виконують завдання.
Завдання № 1 «Виправте помилку».
1. Черв'як клював шпака.
2. Пісня співала солов'я.
3. Волохата гусінь з'їла синицю.
4. У квітці стояла ваза.
5. Гриби збирали дітей в корзину.
6. Пухнаста мишка зловила кішку.
- Що ми робили? (Ми намагалися правильно скласти пропозиції).
Завдання № 2 Гра називається «Хто уважний».
- Я буду називати звуки. Якщо це голосний звук, вам треба підняти червону картку, якщо приголосний, то синю. (Виконання завдання). Молодці, хлопці! З цим завданням ви впоралися.
Завдання № 3 «Знайди місце звуку в словах».
Діти повинні назвати предмет, місце звуку в словах і позначити потрібне квадратом.
Завдання №4: Наступний шар під номером (діти №4). Вихователь: Подивіться, хлопці, які цікаві картинки! Завдання: «Скільки складів у словах» «Лялька» (2). А як ще ми зможемо перевірити? (За допомогою ударів). Скільки в цьому слові голосних звуків? (2). Чому? (Тому, що, скільки в слові голосних, стільки і складів).
1. Скільки в слові «м'яч» складів (1, скільки голосних звуків? (Теж 1)
2. Скільки в слові «машина» складів (3, скільки голосних звуків? (Теж 3)
3. Скажіть хлопці, а як назвати ці предмети одним словом? (Іграшки)
Молодці і з цим завданням впоралися
- Давайте трохи відпочинемо.
Физкультминутка
Як живеш? - Ось так.
Як пливеш? - Ось так.
Як біжиш? - Ось так.
Вдалину дивишся? - Ось так.
Чекаєш обід? - Ось так.
Махаєш слідом? - Ось так.
Вранці спиш? - Ось так.
Як дзуськи? - Ось так.
Діти відповідають на питання, виконують руху відповідно до тексту.
Завдання № 5. Воно називається «Виклади схему».
- Хлопці нам потрібно з'ясувати, скільки слів у реченні. Я буду говорити вам пропозиції, а ви викладати його схему.
1. Настала весна.
2. Саша малює красиву квітку.
3. Посадив дід ріпку.
Завдання № 6. «Склади слово і прочитай його».
- Хлопці, ось і пройшли ми всі випробування, скінчилися і всі наші м'ячики, та тільки не зрозуміло де скарб? Давайте, заглянемо в кошик. (Діти знаходять на дні кошика слово). Тепер зрозуміло, де знаходиться скарб.
- Хлопці, тут скринька і записка «Хлопці, ви знайшли скарб, значить, впоралися з усіма завданнями. Молодці, я вас вітаю. У скриньці вам від мене подарунок. Сподіваюся, що в школі ви будете вчитися тільки на «4» і «5». З найкращими побажаннями. чарівник »
- Хлопці, перш ніж ми відкриємо скриньку, згадайте, що ми робили сьогодні на занятті. (Відповіді дітей).
Дякую за увагу!

