Подгрупповие логопедическое заняття: «Риби» в старшій логопедичній групі




Дата конвертації27.12.2018
Розмір5.99 Kb.
ТипТемочка

Костильова Тетяна
Подгрупповие логопедическое заняття «Риби» в старшій логопедичній групі

Подгрупповие логопедическое заняття

Контингент дітей: діти старшого дошкільного віку з ОНР.

Тема: "Риби"

цілі:

освітні

-Закрепляется знання про мешканців води-риби;

-Вчити дітей узагальнювати і класифікувати (морські риби, акваріумні риби, річкові риби);

-Уточнять уявлення про зовнішній вигляд і характерні особливості риб (голова, рот, очі, зябра, тулуб, хвіст, плавники);

- Вчити дітей утворювати присвійні прикметники;

-Вчити розуміти і вживати просторові прийменники;

-Совершенствовать навички звукового аналізу;

-Збагачення активного і пасивного словника дітей;

-Узгодження іменників з числівниками.

Розвиваючі

-Совершенствовать діалогічну мова;

-Розвивати уяву, пам'ять;

-Розвивати загальну і дрібну, артикуляционную моторику;

-Розвивати логічне, образне і метафоричне мислення;

-Розвивати зорове і слухове сприйняття;

-Розвивати сприйняття кольору;

виховні

-Виховання інтересу до навколишнього світу і живій природі;

-Виховання вміння працювати в колективі;

-Виховання акуратності, посидючості.

Обладнання: демонстраційні картки із зображенням риб, картина "де сховалися риби", роздатковий матеріал-розфарбування сома, іграшка вудка.

Мовний матеріал: загадки про риб, присвійні прикметники, вірш про сома, текст фіз. хвилинки.

Хід заняття.

1. Організаційний момент.

Логопед: У воді вона живе. Немає дзьоба, а вона клює.

Вільнёт хвостом туди-сюди - і немає її, і немає сліду.

Діти: Риб).

Логопед: Хлопці, сьогодні ми будемо говорити про риб. Які бувають риби? Де можуть жити риби? Що є у риб? Назвіть риб, яких ви знаєте. (Відповіді дітей).

Логопед: Давайте подивимося на дошку і дізнаємося з яким рибами ми сьогодні будемо знайомитися.

2. Артикуляційна гімнастика

Логопед: А зараз ми з вами трохи розімніть наші язички, щоб швидко і правильно відповідати на питання.

Маляр

грибок

гармошка

чашечка

3. Де живуть риби.

Логопед: Як називаються рибки, якщо вони живуть: в море (морські, в прісній воді (прісноводні, в річці (річкові, в акваріумі (акваріумні). (При розмові розглядають картинки із зображенням риб).

4. Дидактична гра частини тіла риби.

Логопед: Хлопці давайте подивимося і назвемо частини тіла риби. (Ілюстрація риби)

Діти: «У неї є голова, рот, очі, зябра, тулуб, хвіст, плавники. Тулуб покритий лускою ».

Логопед: Молодці.

5. Присвійні прикметники:

Логопед: Чиє тулуб?

Діти: риб'яче тулуб.

Логопед: Чиї плавники?

Діти: риб'ячі плавники.

Логопед: Чий хвіст?

Діти: риб'ячий хвіст.

Логопед: Чия луска?

Діти: риб'яча луска.

Логопед: Чия голова у риби?

Діти: риб'яча голова.

6. Дидактична гра «Хованки?»

Логопед: Подивіться уважно на картинку і скажіть, де сховалися рибки?

Діти: Під каменем, в піску, на листочку.

Логопед: Давайте порахуємо скільки рибок

Діти: Одна рибка, дві рибки, три ... п'ять рибок, шість рибок, сім рибок. У нас сім рибок.

7. Динамічна пауза «Розбудимо рибку»

Логопед:

Вночі темінь, вночі тиша

Рибка, рибка, де ти спиш?

Підійдемо ми до неї, розбудимо.

І подивимося, що ж буде.

Риба прив'язана до палички. (Вихователь піднімає рибку над головами дітей, діти підстрибують, намагаються дістати рибку.)

8. Розфарбувати сома Логопед: А тепер ми з вами трохи порисуємо.

Хто намальований на картинці?

Діти: Сом.

Логопед: Давайте подивимося яким кольором потрібно розфарбувати сома?

Діти: Спинка темно-зелена, а живіт жовтий.

Логопед: Правильно! Починаємо розфарбовувати сома, а я прочитаю вам вірш.

Про кого говориться у вірші?

Діти: Про сома.

Подгрупповое логопедическое занятие «Рыбы» в старшей логопедической группе

9. Аналіз слова сом. [Удосконалення навичок звукового аналізу. ]

Логопед пропонує дітям продовжити роботу по книжці.

Логопед. А тепер давайте зробимо звуковий аналіз слова сом. Скільки звуків в цьому слові?

Діти. В цьому слові три звуки.

Логопед. Намалюйте три гуртка під зображенням сома. Діти виконують завдання.

Логопед. Який звук ви чуєте першим? Розкажіть про нього.

Діти. Це звук [с]. Він згоден твердий глухий.

Логопед. Яким кольором ви його позначили?

Діти. Синім.

Діти розфарбовують перший гурток синім олівцем.

Логопед. Який звук слід після нього?

Діти. Звук [о [. Він голосний.

Логопед. Яким олівцем ви його розфарбувати?

Діти. Червоним.

Діти розфарбовують гурток червоним олівцем.

Логопед. І який звук останній в цьому слові?

Діти. Твердий приголосний звук [м].

Логопед. Яким кольором ви позначили його?

Діти. Синім.

Діти розфарбовують третій гурток синім олівцем.

10. Підсумок

Хлопці давайте з вами згадаємо з якими рибами ми познайомилися?

Що ще ми дізналися про риб? Що вам найбільше сподобалося?

Ви сьогодні молодці!