План-конспект комплексного заняття в першій групі раннього віку «Шапка для ляльки Каті»




Дата конвертації06.03.2019
Розмір4.08 Kb.
ТипТемочка

Владилена Рибак
План-конспект комплексного заняття в першій групі раннього віку «Шапка для ляльки Каті»

Авторська розробка: план-конспект комплексного заняття в першій групі раннього віку

«Шапка для ляльки Каті»

(Вихователь першої групи раннього віку Рибак В. М.)

Освітні області: Художньо-естетичний розвиток, мовленнєвий розвиток, пізнавальний розвиток

Тема: «Зимові забави»

Мета: Вчити дітей розфарбовувати контурні картинки, не виходячи за контур, вчити дітей правильно тримати в руці воскову крейду, розрізняти основні кольори, розвивати дрібну моторику, мова, мислення, пам'ять дітей.

Уточнювати і закріплювати словник дітей по темі «одяг».

Формувати у дітей уявлення про зиму: взимку холодно, на вулиці сніг, сніг холодний, в теплі сніг тане, взимку потрібно тепло одягатися. Показати дітям приклад встановлення простий причинно-наслідкового зв'язку: на вулиці холодно, тому потрібно тепло одягатися.

Необхідне обладнання: лялька в зимовому одязі, але без шапки, сюжетна картинка (зима, діти ліплять сніговика, катаються на санках, сніг в ємності; роздатковий матеріал: контурна розфарбування - «Шапка», кольорову крейду 4 основних кольорів (за кількістю дітей, на кожної дитини, «сніжинки» з тонкого паперу за кількістю дітей.

Хід заняття:

Організаційний момент.

Вихователь звертає увагу дітей на погоду за вікном, нагадує дітям про те, що на вулиці лежить сніг.

Основна частина

Вихователь показує дітям сюжетну картину «Діти ліплять сніговика, катаються на санках», пояснює, що на картинці зображено зима, сніг. Задає питання:

«У що одягнені діти взимку?». Якщо діти вагаються з відповіддю, то допомагає їм, супроводжуючи пояснення показом на картинці (Тепла куртка, теплі штани, рукавиці, чоботи, шарф і шапка).

«Подивіться, хлопці, я принесла з вулиці сніг. Давайте подивимося на сніг, помацати його »(діти беруть сніг в руки, задає питання:« Який сніг? »(Білий, холодний).« Подивіться, що буде зі снігом, якщо взяти його в ручки: коли ми беремо сніг в руки, він тане і перетворюється у воду, тому що наші ручки теплі ».

До нас в гості сьогодні прийшла лялька Катя (вітається):

"Привіт, діти".

«Привітатися з лялькою Катею» (діти вітаються з лялькою Катею)

«Лялька Катя хоче піти гуляти на вулицю. Але на вулиці холодно. Давайте перевіримо, чи тепло одягнена лялька Катя? »(Разом з вихователем відзначають, що у ляльки немає шапки).

"Що ж робити? Адже без шапки наша лялька Катя замерзне взимку на вулиці! »

«Давайте допоможемо нашій ляльці і намалюємо їй шапку. Роздає контурні картинки із зображенням шапки. Пропонує кожній дитині вибрати самостійно колір крейди для розфарбовування (з чотирьох основних кольорів: червоний, жовтий, синій, зелений, при виборі просить дитини назвати колір (допомагає при необхідності).

Далі слід показ, як розфарбовувати шапочку, потім діти розфарбовують шапочки самостійно, вихователь стежить за тим, щоб діти правильно тримали воскову крейду, при необхідності допомагає.

Після закінчення роботи:

«Молодці, які гарні шапочки для нашої ляльки вийшли! «Давайте покажемо їх нашої ляльці Каті!»

Лялька Катя «оцінює» шапочки:

«Хлопці, які ви молодці! Які гарні шапочки! (Зазначає результат роботи кожної дитини) Тепер я точно не замерзну взимку на вулиці! Дякуємо!"

Заключна частина:

Вихователь: «Ми з вами добре попрацювали, тепер наша лялька Катя не замерзне на вулиці взимку і може відправлятися гуляти, давайте попрощаємося з нею», скажімо: «До побачення!» (Діти прощаються з лялькою Катею).

Ну а тепер можна і пограти!

Давайте пограємо в гру «Лети, сніжинка».

Проводиться гра на розвиток дихання: діти дмуть на сніжинку на долоні, потім ловлять її. Гра повторюється 4-5 разів.




Головна сторінка
Контакти

    Головна сторінка



План-конспект комплексного заняття в першій групі раннього віку «Шапка для ляльки Каті»