• Хід заняття
  • Пізнавальне тематичний захід з батьками «Зимова подорож»




    Дата конвертації18.01.2020
    Розмір4.96 Kb.
    ТипТемочка

    Ольга Грязева
    Пізнавальне тематичний захід з батьками «Зимова подорож»

    Пізнавальне тематичний захід з батьками

    «Зимова подорож».

    Мета заняття: Формування способів взаємодії батьків і дітей, залучаючи їх в освітній процес.

    Хід заняття:

    Ведучий, батьки і діти збираються в залі.

    Ведучий. Привіт, друзі! Сьогодні я хочу вас запросити в подорож в зимовий ліс. Як ви думаєте, кого ми можемо зустріти в лісі? (Відповіді).

    Ми з вами зараз привітаємося, як тварини. Маленькі білочки вітаються лапками, забіякуваті вовченята вітаються ліктика, сміливі бобрята вітаються коленочкі, хитрі лисенята вітаються плічками, боягузливі зайчики вітаються носиками.

    Музична гра «Здрастуй, друг».

    Друзі, а я чую в лісі якийсь звук. Послухайте! Що ж це? (Звук хрускіт снігу).

    З'являється сніговик.

    Сніговик. Привіт, друзі. А куди це я потрапив?

    Ведучий. Добридень! Ти потрапив до нас в дитячий сад. Ми вирушаємо в зимовий ліс.

    Сніговик. Будь ласка, візьміть мене з собою.

    Ведучий. Дорога в зимовий ліс далека, але я знаю, як туди дістатися. Щоб дістатися до зимового лісу, потрібно знати магічні заклинання. Наші хлопці знають заклинання і допоможуть нам.

    Чи не боїмося ми пороші,

    Ловимо сніг, бавовна в долоні.

    Руки в сторони, по швах,

    Снігу вистачить нам і вам.

    Вас я в ліс проводжу

    І дорогу покажу.

    І поїдемо разом з вами

    Полями й лісами.

    Їдемо, їдемо, довго їдемо

    Дуже довгий цей шлях.

    Ух-ух-ух!

    Ех-ех-ех!

    Скоро до лісу ми під'їдемо,

    Там ми можемо відпочити.

    На екрані виводиться відеоролик зимовий ліс. Діти і батьки встають один за одним, повторюють за ведучим слова і руху.

    Сніговик. Ось ми і потрапили в зимовий ліс. Подивіться, скільки ж в лісі слідів. Чиї ж вони? Давайте, розглянемо їх. (Презентація: Чиї сліди).

    Сніговик. Давайте з вами пограємо. Поділимося на дві команди.

    На підлозі розкладені сліди тварин, птахів, людини.

    Подивіться, як багато слідів.

    Гра: «Знайди слід».

    Кожній команді потрібно буде розглянути сліди. Підібрати до кожної ланцюжку слідів відповідну картинку.

    Діти і батьки виконують завдання. Потім сідають на лавки.

    Ведучий.

    Друзі, а я чую в лісі якісь звуки. Послухайте їх. Як ви думаєте, хто або що їх може видавати?

    Діти і батьки слухають звуки, визначають їх. (Презентація: «Звуки лісу»).

    Сніговик. Я дуже люблю писати вірші. Але ніяк не можу їх закінчити. Допоможіть мені будь-ласка. Дорослий прочитає мій вірш, а дитина його закінчить.

    Кожна пара отримує вірш, і придумує кінець.

    Ведучий. Я вас всіх запрошую на звірячу зарядку. Давайте станемо один навпроти одного. Кожній парі я дам дзеркало. Батьки одягають на себе дзеркало (дзеркало склеєне з фольги). Діти показують емоцію тварини, а батьки повторять за ними. Потім міняються місцями. (Хитра лисиця, переляканий зайчик, закоханий вовк, злий мисливець, веселий ведмідь, сумна мишка).

    Сніговик. Ой, поки ми грали з вами, діти мої маленькі - снеговички на грудочки розкотилися. Допоможи мені їх зібрати. Сніговички мої незвичайні, на їх грудочках картинки. Кожній парі потрібно буде зібрати снеговичка, щоб все його грудки починалися на один звук.

    Кожна пара збирає снеговичка.

    Сніговик. Дуже мені сподобалося з вами. Давайте на пам'ять про нашу зустріч зробимо малюнки.

    Кожна пара робить свій малюнок в техніці граттаж.

    Ведучий. Вам сподобалося наше подорож? Давайте на прощання встанемо в коло і візьмемося за руки.

    Ведучий тихим голосом каже: «Ми - одна велика, добре тварина (ведмідь). Давайте послухаємо, як він дихає! ». Всі прислухаються до свого подиху, подиху сусідів. «А тепер подихаємо разом!» Вдох - все роблять крок вперед. Видих - все роблять крок назад. Вдих - всі роблять два кроки вперед, видих - все роблять два кроки назад. «Так не тільки дихає тварина, так само чітко і рівно б'ється його велике добре серце. Стук - крок вперед, стук - крок назад ». Ми всі беремо дихання і стукіт серця собі. Ми візьмемо собі також його доброту, життєлюбність, силу, чуйність.

    Релаксація. Вправа «Доброго тварина»

    Добре в лісі взимку, але пора нам усім додому. Раз два три чотири п'ять. Повертаємося знову.

    Діти, батьки, провідний залишають зал.