• Хід заняття
  • підсумкове заняття




    Дата конвертації01.10.2019
    Розмір9.02 Kb.
    ТипТемочка

    Трофимова Юлія
    Конспект підсумкової НСД «Ми з тобою весняним днем ​​на прогулянку в ліс підемо» в молодшій групі

    Муніципальне автономне дошкільний навчальний заклад

    Дитячий садок №15 «Здоровань» МР Учалінскій район РБ

    затверджую

    завідувач Мадоу

    Дитячий садок №15 «Здоровань»

    МР Учалінскій район РБ

    __ ___ ___ Е. М. Багина

    конспект

    організованою освітньої діяльності

    в молодшій групі

    Тема: «Ми з тобою весняним днем на прогулянку в ліс підемо»

    погоджено

    Ст. вихователь

    ___ Л. І. Закірова

    вихователь

    Трофимова Ю. А.

    Учали

    2018 р.

    Освітні області:

    «Мовний розвиток»

    Тема: «Ми з тобою весняним днем на прогулянку в ліс підемо»

    інтеграції:

    «Пізнавальний розвиток»

    "Фізичний розвиток"

    «Художньо - естетичне»

    Мета: Визначити обсяг словникового запасу дітей по темі «Весна»

    завдання:

    освітні:

    • Розширювати лексичний запас по темі «Весна».

    • Розвивати пов'язану мова

    • Тренувати у вживанні антонімів

    • Навчити складати пропозиції по картинках

    • Вводити в словниковий запас нові слова за темою «Комахи»

    виховні:

    • Формувати навик посидючості і уважності

    • Формувати навик доброзичливого ставлення до навколишнього.

    Розвиваючі:

    • Розвиток зорового сприйняття

    • Розвиток слухового уваги

    • Розвиток дрібної моторики

    •Розвиток мовлення.

    Активізація словника: Весна, прикмети весни: стає тепло, тане сніг, дерева прокидаються, набухають бруньки, розпускаються на деревах листочки, з'являються перші весняні квіти, сонце світить яскраво, прилітають птахи, комахи, метелик, дощ, сонце

    Індивідуальна робота:

    Спостереження на вулиці за змінами в природі - Енже, Марк, Артем;

    розгляд ілюстрацій по темі «Весна» - Родіон, Роберт;

    читання віршів і оповідань про весну - Ангеліна;

    розгадування загадок по підгрупах.

    Засоби ППРОС:

    Хід заняття:

    (Діти заходять в групу під музику, вітаються, стають півколом)

    1. Організаційний момент.

    Вихователь: Діти подивитися до нас сьогодні прийшли гості, подивитися на нас, що ми з вами знаємо, вміємо. Давайте з ними привітаємось (Привіт) Хлопці, а на башкирською мовою - аумиии (хаумехегез)

    Вихователь: Зараз ми з вами проведемо гімнастові для гарного настрою на нашому заняття!

    Психогимнастика: «Дружні хлопці»

    Зібралися всі діти в коло,

    Я твій друг, ти мій друг.

    Міцно за руки візьмемося

    І один - одному посміхнемось.

    Вихователь: І мені теж посміхніться! Щоб наш настрій був прекрасним, т. К. Я вам сьогодні пропоную відправитися на прогулянку в ліс, подивитися як в лісі навесні, що там відбувається. Ви згодні? (Так)

    - Тоді нам потрібні валянки шуба, теплі шапки. Так рукавиці з рукавицями не забудьте. Що таке? Ви не згодні? Чому? (Відповіді дітей).

    Так, ви маєте рацію, вже давно прийшла весна, стало тепло і нам не потрібна теплий зимовий одяг. А який одяг одягнемо для весняної прогулянки? (Відповіді дітей). Як називається такий одяг, яку ми носимо навесні? (Відповіді дітей). Весняний одяг.

    Згадаймо чого не можна робити в лісі? (Топтати і рвати квіти, від дорослих далеко йти, тварин не ображати.)

    - Ну що, готові? Тоді в дорогу!

    Вихователь: За рівної доріжці

    Крокують наші ніжки.

    Раз-два, раз-два, раз-два!

    Крокують наші ніжки.

    Раз-два, раз-два, раз-два!

    Вихователь: Діти подивіться скільки багато пенечков в лісі, давайте сядемо, відпочинемо і послухаємо загадку.

    «Тане сніжок, ожив лужок.

    День прибуває. Коли це буває? »(Навесні - яз)

    Так, навесні. Це чудове і прекрасна пора року. Що відбувається навесні? За якими прикметами ми спостерігали з вами на прогулянці? (Відповіді дітей)

    Навесні - яскраво світить сонце.

    Навесні - тане сніг.

    Навесні - біжать струмки.

    Навесні - прокидається ведмідь, та багато звірів взимку впадають в сплячку, а навесні прокидаються.

    Навесні - з'являється трава.

    Навесні - з'являються перші квіти.

    Навесні - з'являються листочки на деревах.

    Навесні йде дощ.

    Навесні - прокидаються метелики.

    Навесні - птаство (ластівка).

    Розглядаємо картинки.

    Вихователь: Ну що підемо далі гуляти, подивимося хто ж в лісі живе.

    - За рівної доріжці

    Крокують наші ніжки.

    Раз-два, раз-два, раз-два!

    Крокують наші ніжки.

    Раз-два, раз-два, раз-два!

    Вихователь: Щось зовсім звірів не видно, куди ж вони всі поділися?

    Напевно, вони нас злякалися, занадто шумно ми себе в лісі ведемо, давайте спробуємо їх відшукати

    «Хто де сховався?» Молодці хлопці, всіх тварин знайшли.

    Давайте скажемо їм, ми зовсім не хочемо вас ображати.

    Вихователь: А нам пора продовжити прогулянку по весняному лісі.

    Подивіться попереду яка калюжа. Звідки вона тут? Щоб нам через неї пройти, потрібно вам допомогти мені я пропозицію починаю, а ви закінчуєте.

    - • Взимку ніч довга, а навесні (коротка)

    • Взимку погода холодна, а навесні (тепла)

    • Взимку вітер холодний, а навесні (теплий)

    • Взимку птахів мало, а навесні (багато)

    • Взимку природа спить, а навесні ... (прокидається)

    - Молодці! впоралися.

    Вихователь: Ми з вами вже знаємо, що навесні оживає природа, прокидаються багато тварин, виростають квіти. і зараз ми познайомимося з новим словом комахи, які теж прокидаються навесні: до них відносяться сонечко, муха, коник, мураха, метелик.

    Я вам хочу показати відео про метеликів, які вони красиві і все різні. Давайте сядемо на галявину і подивимося. (Відео) Сподобалося вам? Давайте теж перетворимося в метеликів і полетаем.

    Физминутку: Бачиш, метелик літає, (Махаємо руками-крильцями.)

    На лузі квіти вважає. (Вважаємо пальчиком)

    - Раз два три чотири п'ять. (Удари в долоні.)

    Ох, вважати не злічити! (Стрибки на місці.)

    За день, за два і за місяць. (Крокуємо на місці.)

    Навіть мудра бджола (Махаємо руками-крильцями.)

    Порахувати б не змогла! (Вважаємо пальчиком.) Молодці!

    Входить сумна метелик.

    - Хто це (метелик) Давайте привітаємося! Що трапилося, чому ти сумуєш?

    Метелик: Здравствуйте. Мені сумно, тому що ще зовсім мало квітів на лузі. А так хочеться краси навколо.

    Вихователь: Як же нам тобі допомогти? Так-так придумала, допоможемо метелику?

    Пройдемо до столу і зробимо красиві різнокольорові квіти (до середини чіпляємо прищіпки) Подивися метелик яка краса вийшла.

    Метелик: Дякую вам велике!

    - А щоб квіточки росли швидше їм потрібно тепле весняні сонечко і дощик, щоб їх поливати. Давайте пограємо в гру "Сонце і дощик" .Бабочка пограй з нами (2 рази)

    - Ви дуже швидкі. Нікого дощ не замочив!

    Дуже добре ви впоралися із завданням.

    Вихователь: Які ви молодці! Щось ми зовсім загралися, скоро темніти буде, пора в дитячий сад повертатися.

    Метелик: Ви мені допомогли, я вам допоможу. У мене є чарівний квіточка я скажу заклинання і ви опинитеся в дитячому саду. Але для цього потрібно закрити очі.

    - Леті- лети пелюстка

    Через захід на схід

    Через північ, через південь

    Повертайся зробивши коло

    Лише торкнешся ти землі

    Будь по-моєму вели! (Метелик пішов)

    Діти відкривають очі і виявляються в д / с.

    -Досвіданье метелик!

    рефлексія:

    ПИТАННЯ ВІДПОВІДЬ

    Куди ми з вами ходили? Ми сьогодні гуляли по весняному лісі

    Що ми з вами бачили? Бачили диких тварин, метелика

    Кому ми допомогли?

    Метелика, зробили квіточки, щоб на лузі стало к5расівее

    Про що можете розповісти будинку мамам? Про весну, про комах, як потрібно себе в лісі вести ....

    Молодці, мені теж дуже сподобалося гуляти з вами по весняному лісі, подивіться що мені метелик для вас передала!