• Хід ООД
  • Підсумкове заняття по проекту «Синиця день» тема «Зимуючі птахи»




    Скачати 11.37 Kb.
    Дата конвертації25.08.2019
    Розмір11.37 Kb.
    ТипТемочка
      Навігація по даній сторінці:
    • Хід ООД

    Катерина Акіфьева
    Підсумкове заняття «Зимуючі птахи» за проектом «Синиця день»

    Підсумкове заняття по проекту «Синиця день»

    тема «Зимуючі птахи».

    Вихователь: Акіфьева Катерина Едгаровна, педагогічний стаж роботи 3 роки в даній посаді.

    Дата проведення 22.03.2019г.

    Інтеграція освітніх розділів: пізнання, комунікація, розвиток мови.

    Види дитячої діяльності: ігрова діяльність по темі «Зимуючі птахи».

    цілі:

    Створення соціальної ситуації розвитку в процесі спільної ігрової діяльності дітей «Зимуючі птахи»

    завдання:

    1. Дати можливість застосувати дітям на практиці отримані знання про зимуючих птахів.

    2. Сприяти розвитку плавності мови в отриманих знаннях про зимуючих птахів.

    3. Формувати дбайливе ставлення до зимуючих птахів і виховувати бажання надавати посильну допомогу птахам в зимовий період часу.

    Попередня робота: проведення довгострокового проекту «Синиця день» в нього входили: акція «Покормите птахів взимку», бесіди про зимуючих птахів, історія виникнення свята, читання художньої літератури, розгадування загадок, читання і заучування віршів про зимуючих птахів. Художньо - естетичний розвиток: малювання птахів за зразком і самостійно, ліплення, налеп, аплікація «Птахи у годівниці». Фізична культура, ранкова гімнастика, рухливі ігри з даної теми.

    Методи і прийоми: наочний, словестний, ігровий.

    Матеріали та обладнання:

    два макети дерев і годівниць, картинки із зображенням різних видів птахів, емблеми для команд (синиця, снігур, клей олівець, призи за участь в грі «Зимуючі птахи».

    Хід ООД:

    Організаційний момент:

    Дружно діти встаньте в коло,

    Я твій друг і ти мій друг,

    Міцно за руки візьмемося,

    І один одному посміхнемось.

    В: Хлопці подивіться навколо як у нас в групі красиво. Як ви думаєте, як наше заняття сьогодні буде називатися?

    Д:

    В: І це правильна відповідь. Хлопці, ми з вами на заняттях говорили багато про птахів, спостерігали за поведінкою птахів на прогулянках, заучували вірші, і розгадували загадки, ходили з акцією куди хлопці?

    Відповідь дітей: В школу, СДК, сільська рада, запрошували перехожих взяти участь в акції «Покормите птахів взимку».

    В: Але найголовніше, ви разом зі своїми батьками виготовили годівниці для птахів, що прилітають до нас на дільницю, і ми тепер знаємо, що птахам було набагато легше пережити сувору зиму.

    Хлопці сьогодні я хочу запросити вас взяти участь в грі під назвою «Зимуючі птахи», на якій підведемо підсумок нашої великої роботи. Ви згодні?

    Відповідь дітей:

    В: Перш ніж нам почати гру пропоную вам розділитися на дві команди, перед Вами на столі лежать емблеми, вам потрібно кожному вибрати одну емблему і встати до своєї команди. І так, у нас є команди, команда снігурів і команда синиць. Пропоную вам присісти за столи, прошу зауважити, кожна команди має свій стіл з емблемою команди.

    Хлопці послухайте мене уважно, вам потрібно буде виконати 10 завдань, за кожне правильно виконане завдання команда буде отримувати 1 бал. Чия команда набере більше балів - стане переможцем. Бали я буду заносити ось в таку табличку, для зручного підрахунку в кінці гри. Все зрозуміло?

    Відповідь дітей:

    В: Всі готові? Тоді увагу, послухайте перше завдання.

    Розрізняємося ми кольором, зустрінеш нас взимку і влітку,

    Якщо крилами змахни, будемо в небі блакитному,

    Ми вміємо щебетати, каркати, співати і воркувати.

    Нас зимою підгодуйте,

    Діти, хто ми? Назвіть? (Зимуючі птахи).

    Відповідь дітей:

    В: Увага! Друге завдання. Називається - «Знайди птицю». Кожна команда на своєму дереві повинна розмістити тільки зимуючих птахів.

    (Команди підходять до свого панно, який знаходиться на магнітній дошці і розміщують на ньому птахів, відбираючи лише зимуючих). Птахів прикріплюємо до дерева за допомогою клею олівця (діти порівнюють, якщо є помилки, фіксують їх, пояснюють, що неправильно і чому).

    В: Послухайте уважно третє завдання. Сорока, ворона, дятел, горобець, голуб. Як можна назвати всіх цих птахів? І чому їх так назвали?

    Можливий відповідь дітей: Зимуючі птахи, вони не відлітають на південь, а зимують у нас.

    В: Правильно. Наші вірні друзі - зимуючі або по-іншому їх називають осілі птахи, які живуть у нас круглий рік, і не відлітають на південь. У сильні морози вони в пошуках їжі перебираються ближче до житла людини, чекають допомоги від нас.

    В: послухайте уважно четверте завдання. Вам потрібно відгадати загадки про осілих птахів.

    Я весь день ловлю жучків,

    Уплітає черв'ячків.

    В теплий край не відлітає,

    Тут під дахом живу.

    Цвірінь-цвірінь! Не бійся!

    Я бувалий ... (горобець)

    Як лисиця серед звірів,

    Цей птах всіх хитрий.

    Стрибає вона у будинку,

    А звуть її? (Гава)

    Кругом стовбура великої сосни

    Шишки по снігу видно.

    Тут на кузні витратив

    багато сил моторний ... (дятел)

    Тріщала з самого ранку:

    «Пор - р- ра! Пор-р-ра! А що пора?

    Така з нею морока,

    Коли тріщить ... (сорока)

    В: П'яте завдання. Дайте відповідь, будь ласка, на питання. Яких птахів називають кочують? Перерахуйте їх.

    Відповідь дітей: Снігур, Синиця, шишкар, Омелюх.

    В: І це правильна відповідь, птиці які з настанням холодів прилітають в наші краї з північних лісів, називаються кочують. Снігур, клест, синиця, омелюхи.

    В: Шосте завдання. Вам потрібно згадати вірші про кочових птахів.

    Снігур, снігурі,

    Як осколочкі зорі,

    Скачуть на доріжці.

    Ти, мороз, їх не бери

    Обпечешся долоньки.

    Скаче спритна синиця,

    Їй на місці не сидиться.

    Стриб-скок, стриб-скок,

    Закрутилася як дзига.

    Тінь-тінь, Тили-тінь,

    Все коротше зимовий день -

    Не встигнеш пообідати,

    Сонце сяде за тин.

    Ні комарика,

    Ні мушки.

    Усюди тільки сніг та сніг.

    Добре,

    Що нам годівниці

    Зробив добра людина.

    В. Хлопці пропоную Вам маленько, відпочити на Физминутку

    «Скаче шустра синиця»

    Скаче спритна синиця, (Стрибки по колу на двох ногах.)

    Їй на місці не сидиться, (Стрибки на місці на лівій нозі.)

    Стриб-скок, стриб-скок, (Стрибки на місці на правій нозі.)

    Закрутилася, як дзига. (Мережив на місці.)

    Ось присіла на хвилинку, (Сіли.)

    Почухала дзьобом грудку, (Встали, нахили голови вліво-вправо.)

    І з доріжки - на тин, (Стрибки на місці на лівій нозі.)

    Тірі-тири, (Стрибки на місці на правій нозі.)

    Тінь-тінь-тінь! (Стрибки на місці на двох ногах.)

    (А. Барто)

    Відновили подих.

    В: Сіли, на свої місця послухайте Сьоме завдання! Гра «Четвертий зайвий» кожна команда отримує по конверту, Вам потрібно спільно в своїй команді знайти зайвою птицю і пояснити, чому вона зайва. За командою Раз - два - три почали.

    - Клест, синиця, зозуля, горобець. Хто зайвий? Чому?

    Відповідь дітей: Зозуля, тому що, це перелітний птах.

    В: - Воробей, снігур, ворона, чайка. Хто зайвий? Чому?

    Відповідь дітей: Чайка, тому що, це перелітний птах.

    В: Наступні завдання. «Хто як виглядає» Кожній команді по черзі потрібно буде підійти до магнітної дошці, де висить картинка з птахом, після цього першій команді по черзі потрібно описати зовнішній вигляд птиці, друга команда повинна відгадати птицю не бачивши її зображення.

    В: таких дев'яти завдання. «Конкурс тараторок».

    Для цього конкурсу запрошуються всі учасники кожної команди. Вони змагаються один з одним у промовляння скоромовок (1 бал за кожну скоромовку) вам потрібно витягнути одну скоромовку. Після промовляння своєї скоромовки команди міняються скоромовками і промовляють їх, тим самим заробляють ще один бал.

    - Дятел дуб довбав, та не додолбіл.

    - прогавити ворона вороненка.

    В: А тепер увага заключне десяти завдань - «Збери картинку». Кожному учаснику потрібно складе з частин зображення своєї птиці. Чия команда збере швидше за всіх птахів, та й запрацює вирішальний бал.

    В: Молодці добре впоралися. Але пора підбивати підсумок нашої гри.

    А що б все було по чесному запрошую порахувати бали спільно, Ви згодні (діти спільно з вихователем підчитують бали).

    В: Сьогодні, до моєї великої радості немає тих, хто програв, обидві команди заробили однакову кількість балів (або сьогодні перемогла команда (снігурів, синичок,

    Рефлексія: Хлопці Ви дуже любите птахів і багато про них знаєте. А ще Ви дбали про них в зимовий час, влаштовуючи пташину їдальню для наших пернатих друзів. Але я хотіла поставити Вам питання, що може трапитися, якщо люди не будуть допомагати, птахам пережити сувору зиму?

    Відповідь дітей: Вони загинуть

    В: Давайте уявимо собі на одну хвилинку, що на землі залишилося дуже мало птахів? Що змінитися?

    Можливий відповідь дітей: розведе дуже багато шкідливих комах і дрібних гризунів. Дерева почнуть хворіти і загинуть. Людям стане важко дихати, тому що дерева виробляють кисень. Шкідники будуть знищувати весь урожай на полях і городах.

    В: А ще я думаю, що буде дуже сумно, якщо ми не зможемо насолоджуватися співом птахів, їх весняному гомону, і тому

    Привчіть птахів в мороз

    До свого вікна,

    Щоб без пісень не довелося

    Нам зустрічати весну!

    В: Які ви молодці, хлопці! А я в свою чергу хочу зробити вам подарунки.



    Скачати 11.37 Kb.