• Хід заняття
  • Підсумкове заняття по ФЕМП в середній групі «Граємо і вважаємо»




    Дата конвертації08.05.2017
    Розмір5.43 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Ірина Ніколаєнко
    Підсумкове заняття по ФЕМП в середній групі «Граємо і вважаємо»

    Мета: узагальнити отримані знання, уявлення, вміння, які діти отримали протягом навчального року.

    Завдання: Закріпити вміння дітей порівнювати предмети за величиною (довгий - короткий, великий - маленький, високий - низький і т. Д.). Розвивати логічне мислення в роботі з рахунковими паличками. Закріпити уявлення дітей про частини доби, їх характерні особливості, послідовності. Закріпити вміння дітей розрізняти геометричні фігури за формою, кольором, розміром. Продовжити формувати вміння дітей бачити різні геометричні фігури в зображенні предметів. Закріпити прямої рахунок в межах 5-ти. Розвивати у дітей логічне мислення, дрібну моторику, вміння відповідати на поставлене запитання. Розвивати допитливість, взаємодопомога.

    Матеріали: рахункові палички, сюжетні картинки «час доби», блоки Дьенеша для кожної дитини.

    Методи: Ігровий, словесний, наочний.

    Прийоми: питання, виконання завдань, використання мультимедійного обладнання.

    Хід заняття:

    Вихователь: Хлопці, сьогодні, коли я рано вранці прийшла в дитячий сад, то виявила, що до нас на електронну пошту прийшло відеолист. Вам цікаво, що там?

    Лист Цариці Математики:

    «Здрастуйте, дорогі хлопці! Я - Цариця казкової країни Математики. Моя прекрасна країна знаходиться на великому, красивому острові, де живуть фігури, цифри, приклади, завдання, кольору і багато інших. Але ось трапилася біда - злий чарівник зачарував нашу країну і на острові стали відбуватися заворушення. У нас переплуталися дні тижня, візерунки з рахункових паличок, завдання не наважуються ... Щоб зняти чари нашу країну треба виконати математичні завдання. Мені сказали, що в вашому дитячому садку хлопці добрі, веселі, розумні і завжди допомагають в біді. Допоможіть нам!"

    Вихователь: Хлопці, допоможемо?

    Діти: Так! Допоможемо!

    Вихователь: Тоді треба поспішати.

    1. Дидактична гра: «Скажи навпаки».

    Вихователь бере картку зі словами, називає їх, а діти називають протилежність названому поняттю.

    Довгий - короткий

    Великий маленький

    Високий низький

    Широкий - вузький

    Далеко - близько

    Вгорі - внизу

    Зліва, зправа

    Вперед назад

    Легкий - важкий

    2. Ігрове завдання зі рахунковими паличками.

    Вихователь: У вас на столах лежать рахункові палички. Відрахуйте п'ять паличок і складіть з них будиночок.

    3. Дидактична гра: «Коли це буває?»

    (сюжетні картинки «час доби» на мультимедійному обладнанні)

    загадка:

    Сонце встало тільки-тільки.

    В сад ведуть діточок.

    Там іграшок багато стільки-

    Зайчиків і ведмедиків.

    Всі дітлахи в сад йдуть.

    Це час як звуть?

    (ранок)

    загадка:

    У небі зірочки запалилися.

    Все в ліжечка вляглися.

    Засипають син і дочка.

    Що за час це?

    (ніч)

    загадка:

    Скоро сонечко сідає,

    Небо потемніло.

    Всі закінчили працювати,

    Відклали справу.

    Всіх дітей додому ведуть.

    Це час як звуть?

    (вечір)

    загадка:

    Сонце в небі яскраво світить.

    Погуляти виходять діти.

    Погуляти і ви хочете?

    Час це назвіть!

    (день)

    Вихователь: Хлопці, назвіть правильний порядок частин доби (ранок, день, вечір, ніч).

    Вихователь: Наступне завдання з геометричними фігурами. Які геометричні фігури ви знаєте?

    Діти: Квадрат, прямокутник, коло, овал, трикутник, ромб.

    4. «Геометричні фігури».

    Вихователь: Викладіть на столі 2 цієї статті не синіх трикутника.

    - Молодці! Нижче покладіть 2 цієї статті не червоних квадрата.

    - Добре. Праворуч від них покладіть 4 НЕ жовтих кола.

    - Дуже добре. А зліва розташуйте 5 прямокутників.

    - Молодці!

    Вихователь: А тепер я вам пропоную відпочити.

    Физкультминутка.

    На одній нозі постій-но,

    Ніби ти солдатик стійкий.

    Ногу ліву - до грудей,

    Так дивись - не впади ...

    А тепер постій на правій,

    Якщо ти солдатик бравий.

    А тепер постій на лівій,

    Якщо ти солдатик сміливий.

    Раз - піднятися, потягнутися.

    Два - зігнутися, розігнутися.

    Три - в долоні три бавовни,

    Головою три кивка.

    На чотири - руки ширше.

    П'ять - руками помахати.

    Шість - на місце тихо сісти.

    5. Гра «Збери звіра»

    З геометричних фігур викласти звіра.

    Вихователь: Які тварини у вас вийшли?

    З яких фігур вони складаються?

    Підведення підсумків:

    Звучить чарівна мелодія, в групу входить Цариця країни Математики.

    Цариця Математики: Хлопці, велике спасибі вам за допомогу! Жителі моєї чарівної країни дуже раді, що ви любите її, знаєте дуже багато про фігури, числах, вмієте рахувати і думати. Я приготувала вам невеличкі подарунки.