Підсумкове відкрите заняття «Подорож у весняний ліс»




Дата конвертації07.10.2019
Розмір11.1 Kb.
ТипТемочка

Анна Бистрицька
Підсумкове відкрите заняття «Подорож у весняний ліс»

Підсумкове відкрите заняття «Подорож у весняний ліс»

Друга рання група

Мета заняття: узагальнення і закріплення знань, умінь і навичок по розділах програми, придбані дітьми протягом року.

завдання:

освітні:

- Закріпити знання дітей про весну і її ознаках;

- Закріпити знання дітей - про овочі, фрукти, видах транспорту, пори року, диких і домашніх тварин;

- Спонукати дітей підтримувати діалог з дорослим. Правильно і чітко відповідати на питання;

- Продовжити формувати вміння дітей відгадувати загадки;

- Систематизувати знання дітей про колір і геометричні фігури.

- Закріпити вміння дітей групувати предмети, орієнтуючись на величину;

Розвиваючі:

- Продовжувати розвивати мову дітей;

- Продовжувати розширювати і активізувати словниковий запас;

- Удосконалювати граматичний лад мови.

виховні:

- Привчати дітей спілкуватися спокійно. Розвивати доброзичливе ставлення один до одного;

- Викликати у дітей інтерес, емоційний відгук;

- Виховувати у дітей чуйність, доброту, вміння співчувати персонажам, бажання допомагати їм;

- Виховувати любов і дбайливе ставлення до природи.

хід заняття

Вихователь: - Хлопці, подивіться, до нас сьогодні прийшли гості, давайте з ними привітаємося.

Діти: Здравствуйте.

Звучить спів птахів

вихователь:

Діти, ви чуєте, хто це так дзвінко співає? (птиці). Знаєте від чого їм так весело?

Діти: Настала весна!

Вихователь: Правильно!

Вихователь: Хлопці, я хочу вас покликати на прогулянку в весняний ліс. Ми можемо піти на прогулянку в цьому одязі? (вихователь показує на одяг, в яку одягнені діти)

Діти: Ні.

Вихователь: Чому?

Діти: Ми станемо.

Вихователь: Давайте одягнемо по погоді!

(Відповіді дітей)

Вихователь: Що ми одягнемо на голову? (шапку) Що на тіло? (куртку) Що на ніжки? (штанці) Що взуємо? (черевики)

Вихователь: Ось ми і одяглися. Можна вирушати на прогулянку в ліс.

Але туди так просто не потрапити. Давайте подивися, на чому можна відправиться в подорож.

(На екрані з'являється транспортний засіб)

Вихователь: Діти, що це? (Автобус) А це? (Машина) і т. Д.

Вихователь: А як назвати одним словом автобус, машину, вантажівка, мотоцикл? (Транспорт)

Вихователь: Молодці. Хлопці, зараз пропоную Вам пройти до столу (на столі розкладені розрізні картинки по кількості дітей із зображенням автобуса)

«Розрізні картинки Автобус»

Давайте зберемо ці картинки і дізнаємося на чому ми поїдемо в ліс.

(діти збирають картинки)

Вихователь: Що у нас вийшло? (Відповіді дітей: Автобус)

Вихователь: Правильно, на ньому ми й вирушимо в подорож.

Вихователь: Хлопці, а тепер підійдіть до мене, зараз я роздам Вам квитки (в руках у вихователя жовті геометричні фігури (коло, квадрат, прямокутник, трикутник). Діти дивляться, називають фігуру і сідають в автобус на сидіння відповідно до квитком).

Вихователь: Шановні пасажири, сідайте зручніше, ми вирушаємо! Наступна зупинка весняний ліс!

(Діти сідають в транспортний засіб. Їдуть під пісеньку в автобусі)

Вихователь: Хлопці, подивіться, за нашим автобусом летять різні птахи! Давайте назвемо їх.

(На екрані з'являються фото птахів.)

Вихователь: Хто це летить? (голуб) А це? (горобець) Як цвірінчить горобець? (чик-чирик) А хто це? (синиця) А це? (ворона) Як каркає ворона? (кар-кар).

Вихователь: Приїхали! Ось ми і в лісі! Тепер ми можемо продовжити наш шлях.

(Діти один за одним заходять на лісову галявинку)

Вихователь: Як тут гарно!

(Звучить плач дитини-запис)

Вихователь: Хлопці, ви чуєте, що хтось плаче?

З'являється зображення на екрані Червоної шапочки:

Вихователь: Діти, хто це? (Червона Шапочка)

Вихователь: Червона шапочка, чому ти плачеш, що трапилося?

К. Ш.: Доброго дня хлопці. Я хотіла віднести пиріжки своєї бабусі, але боюся йти одна.

Вихователь: Хлопці, давайте проведемо Червону шапочку через ліс до бабусі? І віднесемо її пиріжки. Подивіться, скільки пиріжків в кошику? (багато)

К. Ш.: Ой, велике вам спасибі, я буду дуже рада!

(звучить музика)

Физкультминутка:

Ми по маленькій стежині покрокував без запинки.

На носочках ми крокуємо, вище руки піднімаємо.

По доріжці - по прямій побігли ми з тобою.

Повільно зараз підемо і тваринах не спугнём

Чути гарчання ведмедя

Вихователь: Хто це гарчить! (Ведмідь)

Вихователь: Як гарчить ведмідь?

Діти: Е-е-е

Вихователь: Здається, ми його розбудили.

Ведмідь: Хлопці, навіщо ви мене розбудили? (Запис голосу)

Вихователь: Настала весна і тобі пора прокидатися.

Ведмідь: Як ви дізналися, що настала весна?

Вихователь: Давайте розповімо ведмедю про ознаки весни

(На столі лежать картинки із зображенням різних пір року, на дошці плакат із зображенням весни.)

Вихователь: Хлопці, виберіть картки із зображенням ознак весни і прикріпіть їх на цю картинку.

(Діти виходять по одному вибирають і розповідають, що зображено на картці, вішають на картинку)

Ведмідь: Правда настала весна! Спасибі, що розбудили мене!

Вихователь: Хлопці, давайте почастуємо ведмедя і його ведмежат солодким медом!

Практична робота за столами

Д / і «Великий - маленький»

Вихователь: Хлопці, перед вами картинки, із зображенням великого і маленького ведмедів. На розносять для них лежать барила з медом. Дайте великим ведмедю великий бочонок, а меленькому ведмедю маленький бочонок з медом.

По ходу діяльності вихователь задає питання кожної дитини. Це якийсь ведмідь? Який бочонок меду ти йому дав? І т.д.

Ведмідь: Дякую, вам хлопці за частування! А можна мені ще пиріжки ваші спробувати? Вже дуже сильно їх люблю.

Вихователь: Звичайно! Сергій, поклади пиріжок ведмедику під ялинку. Скільки ти взяв пиріжків? (один) Молодець, а нам пора вирушати далі.

Лунає шум: ай-яй-яй

Вихователь: Ой, дивіться, кого я знайшла (дістає картонних їжачків без голок) Це ж їжачки. Тільки вони без голок!

Вихователь: Їжачки, де ваші голки?

Їжаки: Ми тікали від хитрої лисиці і по дорозі розгубили всі свої голочки.

Вихователь: Давайте, допоможемо їжачкам повернути голки на місце!

Гра «Допоможемо їжачкам»

Вихователь роздає картонних їжачків і прищіпки дітям (робота на підлозі)

Вихователь: Хлопці, візьміть голочки (прищіпки) такого ж кольору, що і їжачок.

Вихователь: Мухамаджон, якого кольору у тебе їжачок? (Зелений) Візьми зелені голочки.

Вихователь: Які гарні у нас вийшли їжачки! Тепер вас ні хто не образить. Давайте заберемо їх на лісову галявинку під березу і почастуємо пиріжками. (діти забирають ежат)

чується завивання

Вихователь: Ой, хто це виє? (сірий Вовк)

Вихователь: Як виє вовк? (у-у-у)

на екрані з'являється сірий вовк.

Вовк: Далі дороги немає. Якщо виконаєте моє завдання, то відпущу Вас до бабусі, а якщо немає, то з'їм всі ваші пиріжки.

Вихователь: Хлопці, виконаємо завдання вовка?

Вовк: Назвіть тварин, які живуть в лісі.

Вихователь: Хлопці, давайте назвемо лісових жителів. (Відповіді дітей)

Вовк: Молодці, справилися із завданням. Хлопці, а як можна назвати одним словом цих тварин?

Діти: Дикі.

Вовк: А чому їх називають дикими тваринами?

Діти: Тому що вони живуть в лісі.

Вовк: Які ж Ви розумні, все правильно відгадали. Доведеться відпустити Вас до бабусі. І залишитися голодним!

Вихователь: Мухамаджон, поклади пиріжок вовку на пеньок. Скільки ти взяв пиріжків? (Один) Молодець. А нам пора вирушати далі.

звучить музика

Ми йдемо, ми йдемо

По стежці ми йдемо

Ми йдемо, ми йдемо

Разом пісеньку співаємо

Ля-ля-ля

Вихователь: А ось і бабусин будиночок.

Біля будиночка, лежить лист.

Вихователь: Хлопці, бабуся залишила лист (читає):

«Онучка, допоможи мені! Як відкинути овочі від фруктів ».

Вихователь: Хлопці, допоможемо бабусі? (відповіді дітей)

Д / і «Розклади овочі, фрукти»

(в одній коробочці лежать овочі і фрукти)

Вихователь: Покладіть овочі в кошик, а фрукти на тарілку.

Походу діяльності вихователь задає питання Мухамаджон, що це овоч чи фрукт? Куди ми його покладемо? і т.д.

Вихователь: А тепер заберіть порожню коробочку під стіл.

Вихователь: Молодці! Хлопці давайте нагодуємо тварин і птахів овочами (Діти підходять до макету «Скотний двір»)

Вихователь: Які тварини і птахи живуть у бабусі?

Діти перераховують.

Вихователь: Як одним словом назвати цих тварин і птахів?

Діти: Домашні.

Вихователь: Правильно! Чому їх так називають?

Діти: вони живуть поруч з людиною.

Вихователь: Молодці!

КШ: Дякую вам велике, що провели мене без вас я б не впоралася. Я хочу вас пригостити! Коли повернетеся в групу, там вас чекає сюрприз!

Вихователь: Спасибі, Червона Шапочка! Нам пора повертатися додому! Сідаємо в автобус. Поїхали!

підсумок:

Під час їзди в автобусі вихователь задає навідні запитання про прогулянці.

- Кого зустрічали в лісі? (Вовка, Медведя, Ежиков)

- Кому ми допомогли?

- Як допомогли їжачкам?

-Хто живе у бабусі? Чим годували тварин?

Вихователь: Хлопці, вам сподобалося наше подорож? Вирушимо ще раз в таку пригоду? (відповіді дітей)

Вихователь: говорите всім спасибі і до побачення.

(Діти прощаються)