Підсумкове батьківські збори в старшій групі №6 «Капітошки» на тему: «Як ми прожили цей рік»




Дата конвертації12.11.2019
Розмір13.3 Kb.
ТипТемочка

Світлана Чумакова
Підсумкове батьківські збори в старшій групі «Як ми прожили цей рік»

Підсумкове батьківські збори в старшій групі № 6 «Капітошки» на тему: «Як ми прожили цей рік»

Автор: вихователь Чумакова Світлана Вікторівна

цілі:

- Розвивати інтерес до пізнання своєї дитини, сприяти активній взаємодії з ним.

- Емоційне зближення всіх учасників освітнього процесу, організація їх спілкування в неформальній обстановці.

- Формувати вміння критично оцінювати себе як батька, свою виховну діяльність.

Попередня робота:

- Розробка сценарію батьківських зборів

- Розробка і випуск пам'ятки «Освітня програма для дітей старшого дошкільного віку із затримкою психічного розвитку»; «Що повинен знати і вміти дитина старшого дошкільного віку»; «Пам'ятка з організації літньої оздоровчої роботи»; бланків для проведення гри з батьками «Вірно-невірно»;

- Бесіда з дітьми «Що ти любиш?»;

-Виготовлення Цветик-семицветик для ігрових конкурсів;

- Організація бібліотеки методичного матеріалу «На допомогу батькам»;

- Випуск книги батьківських пропозицій та відгуків;

-Заучіваніе дітьми побажання для батьків

ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ ЗБОРІВ:

1. Вітальне слово вихователя групи.

2. Перегляд мультфільму «Про виховання дітей».

3. Ігрова вправа «Суспільний договір» в умовах реалізації ФГОС ДО.

4. Ігрова вправа «Моя дитина».

5. Перегляд фотографій «Проектна діяльність в групі»; «Освітні напрямки розвитку дітей групи № 6»;

перегляд відео-занять з дітьми групи;

відео «Участь в районних конкурсах« Привітання для мами »,« Так народжується казка ».

6. Виступ учителя-дефектолога, вчителя-логопеда на тему: «Підсумки корекційно-розвиваючої діяльності в групі № 6»

7. Інтерактивна гра «Вірно - невірно»

8. Ігрові конкурси

9. Вручення грамот

10. Побажання батькам від дітей

11. Пам'ятка щодо організації літньої оздоровчої роботи

12. Вправа «У променях батьківського світла»

13. Підведення підсумків зборів

14. Різне

Хід заходу:

1. Вітальне слово вихователя групи.

Шановні батьки, ми раді бачити Вас. Наша зустріч присвячена закінченню навчального року. Ми сподіваємося, що вона дасть вам можливість відпочити і порадіти за своїх дітей. Але перш ніж ми перейдемо до теми нашого зібрання, дайте відповідь на одне питання: «Що дуже люблять діти»?

Правильно, грати і дивитися мультфільми.

Ми хочемо запропонувати і Вам подивитися один мультфільм, його не можна назвати розважальним, але він, напевно, змусить Вас задуматися. А ось над чим замислитися, ми поговоримо з Вами після перегляду.

2. Перегляд мультфільму «Про виховання дітей»

Питання батькам:

- У чому сенс мультфільму?

-Що автори хотіли показати дорослим?

- У дитячих персонажів ви дізналися свою дитину?

Хотів би Ви, щоб наші діти були такі ж, як основна маса дітей цієї вигаданої планети?

Всі батьки, чиї діти відвідують школу або дитячий сад, чули про Федеральному Державному Освітньому Стандарті, з його прийняттям дитячий сад став початковою сходинкою освітньої системи в країні, вимоги в ньому пред'являються як до педагогів, так і до батьків. Познайомитися з ними нам допоможе висновок суспільного договору про співпрацю педагогів і батьків в ігровій формі.

3. Ігрова вправа «Суспільний договір» в умовах реалізації ФГОС ДО ».

В. В нашому дитячому садку ми прагнемо підтримувати і розвивати дітей, адже кожна дитина особливий. Ми зараз зможемо переконатися в цьому.

4. Ігрова вправа: «Моя дитина»

В. Я пропоную Вам виконати невелике завдання, обведіть олівцем контур своєї руки, на кожному пальці по одній букві напишіть ім'я своєї дитини, а потім розшифруйте літери, зазначивши якості його характеру. У центрі долоні намалюйте символ - ким є для Вас дитина в родині (сонечко, промінчик, зайчик, квіточку.)

Прийшовши додому, покажіть свою творчість дитині і розкажіть йому про свої почуття до нього.

Розвиток і освіта дошкільників проходить за такими освітніми напрямами:

- соціально-комунікативний розвиток

пізнавальна розвиток

- мовленнєвий розвиток

- художньо-естетичний розвиток

- фізичний розвиток

Вам пропонується подивитися деякі замальовки з життя групи.

5. Перегляд фотографій «Проектна діяльність в групі», «Освітні напрямки розвитку дітей групи № 6»,

перегляд відео-занять з дітьми групи, відео «Участь в районних конкурсах« Привітання для мами »,« Так народжується казка ».

В. Вихователь - не вчитель, все знання дитина набуває граючи.

Звичайно, гра - провідний вид діяльності в дитячому саду, але не

єдиний. Є ще експериментування, спостереження, бесіди,

розгляд ілюстрацій, ліплення, аплікація, музична,

трудова, проектна діяльність.

Будь-які знання ми намагаємося пояснити дитині в цікавій, ігровій формі.

Давайте разом підведемо підсумки, відзначимо досягнення, оцінимо результати, подумаємо над проблемами. Слово надається фахівцям групи

6. Виступ учителя-дефектолога, вчителя-логопеда на тему:

«Підсумки корекційно-розвиваючої діяльності в групі № 6»

Чи знаєте ви свою дитину? Звичайно! - відповісте Ви.

7. Інтерактивна гра: «Правильно-неправильно»

В. В наш сучасний вік дуже популярні інтерактивні ігри, в які люблять грати і дорослі. Ми теж пограємо в гру, вона називається

«Правильно-неправильно». Ця гра продемонструє нам, наскільки добре ви знаєте своїх дітей.

Правила гри: я буду задавати питання вам, на які вже відповіли Ваші діти.

-Все діти мріють стати дорослими, а дорослі мріють хоч на трохи повернутися в дитинство, але на жаль, дорогі дорослі, туди дороги немає. Але тільки якщо ви дуже захочете і постараєтеся. Давайте закриємо очі і уявімо, що ми летимо на величезному повітряній кулі. Яскраве сонечко нам висвітлює і зігріває шлях, вітерець так і мчить нас в маленьку чарівну країну, де немає проблем на роботі, домашні клопоти вже не ваші (входять діти).

- Отже, сьогодні ви діти зможете бути дорослими, а ви - дітьми.

8. Ігрові конкурси (спільні батьки і діти групи)

1. Питання-завдання: Які чарівні слова треба було вимовити в казці В. Катаєва «Цветик-семицветик» Жене, коли вона відривала пелюстка?

Лети, лети пелюстка,

Через захід на схід,

Через північ, через південь

Повертайся, зробивши коло

Лише торкнешся ти землі

Будь по-моєму вели.

1 конкурс «Де чиє?» (Відривають пелюстку)

(Вибираються дівчинки і їх мами, на столі упереміш лежать браслети, гаманці, банти, шпильки, лялька. Дорослі - вибирають дитячі речі, діти-дорослі)

2 конкурс «Згадай чарівне слово» (завдання дітям)

Чому дідок навчив Павлика з твору Осєєва «Чарівне слово»?

(Слово «будь ласка» вимовляти треба тихо, дивлячись прямо в очі)

3 конкурс «Ріфмочкі» (завдання батькам)

В. Ми з дітьми любимо грати в рими. Пропоную і вам підібрати рими до слів

Мишка - штанці

Іграшка - брязкальце

Небеса - очі

Ромашки - кишеньки

Красуня - подобається

Розбудила - нагодувала

4 конкурс «Назви предмети одним узагальнюючим словом?»

(Завдання дітям)

Корова. Свиня. Кінь. Вівця (Домашні тварини)

Буряк. Морква. Цибуля. Огірок (Овочі)

Понеділок. Вівторок. Середовище. Четвер. П`ятниця (Дні тижня)

Ромашка. Дзвіночок, Тюльпан. Кульбаба (Квіти)

Черевики. Туфлі. Чоботи. Кросівки (взуття)

Лисиця. Вовк. Ведмідь. Заєць (Дикі тварини)

5 конкурс «Художнє слово» (завдання батькам)

Про яку казці мова?

1. Я вирішив подорожувати по світу і не знав, що подорож може обернутися неприємностями. Я думав, що все кругом такі ж добрі як баба і діда. Але виявилося, що в світі живуть ще злі і хитрі, і кожному хочеться мене з'їсти. ( «Колобок»)

2. В дитинстві все над ним сміялися, відштовхнути його намагалися, адже ніхто з них не знав, що він білим лебедем народжений ( «Гидке каченя»)

3. Троє їх - і до чого ж брати дружні схожі.

Відгадайте без підказки - хто герої цієї казки? ("Три порося")

4. Красна дівиця сумна: їй не подобається весна

Їй на сонці тяжко! Сльози ллє бідолаха ( «Снігуронька»)

5. Уплітаючи калачі, їхав хлопець на печі

Прокотився по селу і одружився на царівні ( «За-щучому велінню»)

6 конкурс «Назви предмет» (гра з м'ячем)

Тут звичайно, кожен знає, що яким у нас буває

Що буває круглим? (М'яч, куля, сир)

Що буває довгим? (Шарф, пальто, шнурок)

Що буває гладким? (Скло, дзеркало)

Що буває квадратним? (Телевізор)

В.

Що ж повеселилися від душі

Але тепер пора знову по місцях все розставляти

Хто став малим - будь знову дорослим,

Ну а дорослі діти

Повертайтеся знову до книжок, до ляльок і машинок.

Шановні батьки. Ваші діти люблять вас, пишаються вами, наслідують вам у всьому, і ми, хто працює з вашими дітьми, поділяємо їхні почуття і визнаємо: вас є за що любити, чим пишатися. Нам приємно відзначити, що за весь час роботи, ми не зустрічали відмов на наші прохання: ви допомагали нам в оснащенні групи, брали участь в спільних конкурсах, суботниках, святах. Найактивніших помічників хочеться подякувати.

9. Вручення грамот батькам

10. Побажання батькам від дітей (хором)

Шановні батьки!

Вам бажаємо від душі

Щоб ми не пустували

Щоб майки і труси самі ми прали

Щоб не нили, не билися

Вам ми не грубили

Тільки треба, щоб Ви

Нам прикладом були.

11. Пам'ятка щодо організації літньої оздоровчої роботи (додаток)

В. Скоро настане літо - щаслива пора для всіх. Наскільки сприятливим і незабутнім буде літній відпочинок, залежить від Вас, турботливі батьки. Вашій увазі пропонується пам'ятка з організації літнього відпочинку.

12. Творче вправу «У променях батьківського світла»

В. Візьміть, будь ласка, разом з дітьми жовту папір, виріжте сонечко, наклейте його на аркуш паперу. У центрі сонця ви, на промінцях напишіть, що ви зігріваєте свою дитину, як сонце зігріває землю. Зігрівайте добрими словами, справами своїх дітей.

Дорогі батьки. Ось і добігає кінця наша зустріч.

13. Підведення підсумків батьківських зборів

14. Різне

В. Шановні батьки ми підвели підсумки за рік корекційно-розвиваючої роботи з дітьми групи.

Чи визнаєте ви роботу задовільною? Прошу проголосувати.

За -, проти -, утримались -.

Роботу групи за підсумками року вважати задовільною.

Всього найкращого.

додаток

Пам'ятка з організації літньої оздоровчої роботи

Організація літнього відпочинку дітей.

Настає літо - щаслива пора для всіх. яскраве

сонце, свіже повітря, барвиста природа завжди

привабливі, як для дорослих, так і для дітей.наскільки

сприятливим і незабутнім буде літній відпочинок,

залежить від вас, турботливі батьки.

Плануючи відпочинок з дитиною - дошкільням, мами і тата

часто стикаються з безліччю питань, що виникають. як

організувати літній час, щоб воно принесло користь і радість

всім членам сім'ї? Багато дорослих, які не мають можливість з

настанням літньої пори залишити службові обов'язки і

взяти відпустку, знаходять чудове рішення - це бабусі і

дідуся.

Намагайтеся якомога частіше виїжджати за місто: прогулянки по лісу,

відпочинок на березі річки або озера сприяють розслабленню і

єднання з природою. Якщо ж ви плануєте зробити далеке

подорож до моря, поставтеся до цього заходу

відповідально і врахуйте наступні деталі: при зміні

кліматичного поясу оптимальна тривалість поїздки - 3

тижні, за цей час дитина звикне до нових умов;

заздалегідь укомплектуйте аптечку: подбайте про засоби проти

спека, харчових отруєнь, укусів комах і

діареї; намагайтеся дотримуватися звичного раціону і не

давайте малюкові екзотичних страв; плануйте відпочинок на

нежаркі місяці (червень, вересень, до того ж, пляжі в цей час не

так багатолюдні; не варто вирушати в поїздку відразу після

перенесеної щеплення, а також будь-яких захворювань. на літній

час завжди покладаються великі надії, адже його, без

перебільшення, можна назвати особливим. спільний відпочинок

необхідний кожній родині: це прекрасна можливість зміцнити

здоров'я, знайти спільні інтереси і порадіти разом.




Головна сторінка
Контакти

    Головна сторінка



Підсумкове батьківські збори в старшій групі №6 «Капітошки» на тему: «Як ми прожили цей рік»