• Хід заняття
  • Ознайомити учнів з «водою», як однієї з найголовніших форм і джерелом життя на Землі; розширювати знання дітей про воду




    Скачати 14.91 Kb.
    Дата конвертації21.11.2018
    Розмір14.91 Kb.
    ТипТемочка

    носова татьяна
    Бесіда з учнями корекційної школи-інтернату «Бережіть воду - наше багатство»

    Бесіда: «Бережіть воду - наше багатство»

    цілі:

    Навчальна: ознайомити учнів з «водою», як однієї з найголовніших форм і джерелом життя на Землі; розширювати знання дітей про воду як про природний багатстві; показати значення води в житті людини, здатність води нести здоров'я людини.

    Виховує: виховання дбайливого ставлення до води, природі; прищеплення навичок економного витрачання води в домашніх умовах; виховувати толерантність до чужої думки, уважне і доброзичливе ставлення до відповідей і розповідей інших дітей.

    Корекційно-розвиваюча: розвивати і коригувати психічні процеси: мислення, пам'ять, мова; розвивати пізнавальний інтерес, словниковий запас, розширювати кругозір.

    Обладнання: репродукції картин природи, фотографії з явищами природи, екологічні листівки, глобус, фонограма «Шум струмка», одноразові стаканчики, мінеральна, питна і солона вода, трилітрова банка.

    Хід заняття:

    I. Організаційний момент.

    Психолого-дидактична гра «Кошик добрих побажань».

    Вихователь показує дітям гарний кошик.

    - Хлопці, ця ошатна кошик так і світиться любов'ю, радістю, теплом.

    Називається вона «Кошик добрих побажань». Які це побажання ми зараз з вами подивимося. Діти дістають з кошика побажання, читають їх (побажання написані на листочках у вигляді краплі води).

    - У тебе все вийде! - Бажаю тобі успіхів!

    - Будь найуважнішим! -Будь найактивнішим! - Бажаю удачі!

    - Хлопці, я приєднуюся до цих побажань і бажаю вам бути уважними і активними на нашому занятті.

    - Хлопці, а хто з вас помітив, у вигляді чого були наші побажання - листочки? На що вони схожі?

    Відповіді: Крапельки води

    В: - А зараз послухайте загадку і постарайтеся її відгадати.

    Якщо руки ваші в Вакс,

    Якщо на ніс сіли плями.

    Хто тоді нам перший друг,

    Зніме бруд з обличчя і рук?

    Без чого не може мама

    Ні готувати, ні прати.

    Без чого, ми скажемо прямо,

    Людині вмирати?

    Щоб лився дощик з неба,

    Щоб росли колосся хліба, щоб пливли кораблі -

    Жити не можна нам без ... (Води).

    Відповіді.

    - Так, дійсно, хлопці, без води нам жити не можна.

    II. актуалізація знань

    Вихователь: Хлопці, 22 березня оголошено Міжнародним днем води.

    І цей день відзначається не тому, що на Землі багато води. А тому що вона все частіше вимагає захисту.

    Вода - одне з найпоширеніших і в той же час одне з найбільш незвичайних речовин на Землі. Та сама вода, яка заповнює океани, моря озера, річки, падає на землю дощами, лягає на неї сніговими покривами. Та сама вода, без якої неможливе існування не тільки людини, але і всього живого.

    І тому, наше заняття, ми присвячуємо цьому диву природи, і називається воно: «Бережіть воду - наше багатство».

    Сьогодні, ми зібралися, щоб більше дізнатися про воду. Познайомимося з дивовижним світом води. Який буває вода? Для чого вона потрібна?

    А епіграфом до заняття стануть слова Антуана де Сент - Екзюпері:

    «Вода, у тебе немає ні смаку, ні кольору, ні запаху, тебе неможливо описати. Тобою насолоджуються, не відаючи, що ти необхідна для життя: ти сама - життя! »

    Звучить фонограма «Шум струмка», вихователь читає вірш.

    Ви чули про воду?

    Кажуть, вона всюди!

    В калюжі, море, океані,

    І в водопровідному крані.

    Як бурулька замерзає,

    У ліс туманом заповзає.

    Льодовиком в горах зветься,

    Стрічкою сріблястою в'ється.

    Ми звикли, що вода -

    Наша супутниця завжди!

    Без неї нам не вмитися,

    Чи не наїстися, не напитися,

    Смію я вам доповісти

    Без неї нам не прожити!

    III. Основна частина.

    Чудовий світ води.

    Вихователь: Хлопці, давайте з вами згадаємо, що таке вода?

    Учень: Рідина без смаку, кольору і запаху.

    Вихователь: Яка речовина на землі порівнюють з життям і чому?

    Учень: Воду. Вода потрібна всім живим істотам: рослинам, тваринам, людині, природі.

    Вихователь: Навіщо вода рослинам і як вони її отримують?

    Учень: Вода потрібна для життя і росту рослин. А отримують рослини її у вигляді дощу, снігу і при поливі.

    Вихователь: А чи потрібна вода тваринам і де вони її беруть?

    Учень: Тваринам вода потрібна для пиття, життя. А знаходять вони воду в озерах, річках, водоймах, струмках.

    Вихователь: Хлопці, як ви думаєте, чи багато води на нашій планеті?

    -Подивіться на глобус.

    поверхні Землі вкрито водою.

    Відповіді дітей.

    Яка буває вода?

    Вихователь: Хлопці, яка буває вода на землі?

    Учень: Вода буває морська. Вона дуже солона, тому що в ній дуже багато кухонної солі. Пити і вживати в їжу її не можна, але вона корисна для здоров'я. Дуже корисно купання в морській воді. Морською водою полощуть горло, лікують деякі шкірні захворювання, захворювання серця, суглобів і легких. (пробують)

    Учень: Мінеральна вода - найкорисніша. У ній розчинені мінеральні солі, корисні для організму (пробують).

    Вихователь: Хлопці, мінеральну воду через її незвичайного складу використовують в лікувальних цілях. Біля джерел мінеральних вод будують санаторії та лікарні. А на Північному Кавказі є місто під назвою - «Мінеральні Води», що прославилися своїми лікарнями та оздоровницями. Міста Кисловодськ і Єсентуки також знамениті своїми мінеральними джерелами і санаторіями. Мінеральна вода з цих місць продається в магазинах і аптеках нашого міста.

    1 Учень:

    Який тільки води не буває на світі!

    Є вода морська і річкова.

    Озерна і ключова,

    Мертва і жива, газована і мінеральна,

    Питна і індустріальна,

    Колодязна і водопровідна, дощова і болотна.

    2 Учень:

    Є навіть вода важка,

    А є вода і весела,

    Сонячна, чудова,

    Привізна і місцева,

    Чарівна, тала,

    Велика і мала,

    Стічна, проточна.

    Чистий і брудна,

    Ну, загалом, дуже різна.

    Вихователь: Правильно, хлопці. А яка ще буває вода?

    Учень: Дощова вода. Вона не містить розчинених солей і її пити небезпечно, т. К. Вона може бути забруднена мікробами.

    Учень: Джерельна вода - найсмачніша і чиста.

    Вихователь: Чому вона називається джерельна?

    Учень: Вона тече з надр землі.

    Вихователь: А де у нас джерело в нашому районі?

    Як він називається? Святі джерела.

    Відповіді дітей. с. ІБ Сиктивдінского району.

    Вихователь: А яка вода потрібна для наших питних і господарських потреб?

    Учень: Для наших потреб потрібна чиста, без запаху і кольору вода. Ми називаємо її прісною водою. (пробують)

    Вихователь: Правильно. Для того, щоб вода була придатна для пиття, її треба очистити від шкідливих мікробів, мінеральних і органічних домішок. Щоб очистити воду, потрібно проробити багато важкої роботи.

    З давніх-давен для очищення води використовували просте кип'ятіння, а древні греки додавали у воду сухе вино і тоді в кислому середовищі багато хвороботворних мікробів гинули.

    Воду очищали і за допомогою срібла. Цей звичай зберігся і до наших днів. Віруючі люди вважають очищену воду за допомогою срібла - святий.

    Вихователь: Хлопці, а який ви знаєте свято, коли освячують воду срібним хрестом? Як він називається?

    Учень: Хрещення Господнє.

    Вихователь: У наш час воду очищають на спеціальних станціях. Спочатку фільтрують через шар піску, потім обробляють хлором або азотом.

    Кількість питної води в містах і сільській місцевості

    Знаходиться під постійним контролем державних санітарних служб.

    - Так, хлопці, чиста прісна вода - велика цінність.

    Якщо уявити, що вся вода планети вміщується в

    трилітровій банці, то прісна вода займає всього лише півсклянки.

    - Багато це води?

    Тепер ви самі переконалися, що прісної води дуже мало.

    Вихователь: Головне сховище прісної води на планеті - льодовики. Вони містять близько 130 млн. Кубів води. Але на жаль її природні ресурси вичерпані. Лід має властивість, як ви говорили, танути (перетворюватися з одного стану в інший, тому вода - великий дар природи і її потрібно берегти і охороняти від забруднень.

    Про це говорять і прислів'я, які ми зараз прочитаємо.

    Релаксація.

    Вихователь пропонує дітям розміститися по - зручніше, заплющити очі (звучить музика)

    Я лежу на березі моря. Пісок дуже теплий і розсипчастий.

    Я вдихаю свіжий аромат моря, слухаю прибережний плескіт хвиль, крик чайок. Мені добре, спокійно. Я хочу назавжди

    залишитися тут, бути другом всім, всім, всім.

    Але ось подув свіжий вітерець, я відчуваю, як я набираюся сил, бадьорості. Я відкриваю очі, у мене гарний настрій, я веселий ...

    Вихователь: На столі лежать листочки. На листочку написані прислів'я. Прочитайте і поясніть сенс прислів'їв.

    Не плюй в колодязь - стане в нагоді води напитися

    Ціну води дізнаються тоді, коли висихають джерела.

    Доки є хліб, та вода, все небеда.

    Крапля за краплею - утворюється озеро, а перестане капати - утворюється пустеля.

    Вода мати, - а без матері не проживеш.

    Для чого потрібна вода?

    Вихователь: Хлопці, ми з вами знаємо, для чого потрібна вода рослинам, тваринам.

    - А для чого потрібна вода людині?

    Учень: Для приготування їжі, для пиття, щоб митися, для господарських потреб.

    Вихователь: Ви маєте рацію. А тепер подивіться на екран. Ви бачите зображення фігури людини. Цей малюнок говорить про те, що організм людини в основному складається з води (70%). Вона міститься в крові. Вода, що входить до складу слини і шлункового соку, допомагає перетравлювати їжу. За допомогою води з організму виводяться шкідливі речовини (шлаки).

    Людина може кілька днів прожити без їжі, але без води він не обійдеться. Якщо людина не буде пити воду, йому не вижити.

    Вихователь: А для чого ще потрібна вода людині?

    Учень: Щоб вмиватися, мити посуд, прати білизну, поливати квіти, поливати город, митися в душі.

    Вихователь: Так, хлопці, все правильно.

    - За статистикою в середньому кожна людина витрачає на добу близько 300 л води.

    - Це багато чи мало?

    - А подивіться, якою кількістю води люди обходяться в побуті:

    На сьогоднішній день - 300 літрів

    З них на миття рук - 6-8 літрів

    Душ, лазня - 15-20 літрів

    Прийняття ванни - 150-200 літрів

    На питво, приготування їжі, прибирання приміщень і т. Д. - 70 літрів

    Економія і ощадливість.

    Вихователь: Хлопці, запаси прісної води на нашій планеті обмежені і поступово виснажуються. Вода - це наше багатство, але будь-яке багатство може зникнути, якщо його не берегти і не економити.

    - Що ж ми з вами можемо зробити, щоб заощадити витрата питної води?

    Учень: Не залишати відкритими крани. Стежити за збереженням водопровідних труб. Навчитися обходитися меншою кількістю води.

    Вихователь: Правильно, хлопці.

    Кожному з нас після будь-якої роботи хочеться вимити руки.

    А робимо ми це по 5 разів на день. І багато хто з нас не завжди закривають кран.

    Якщо водопровідний кран погано закритий, то за 1 годину накапує більше 1 відра, а за день близько 5 відер. У разі несправності водопровідного крана або пориву слід викликати слюсаря.

    Вихователь: Хлопці, а як ви чистите зуби?

    Відповіді дітей.

    - А ви знаєте, що поки людина чистить зуби, набирається від 3-5 літрів води.

    Але ж можна почистити зуби, витративши на це набагато меншу кількість води. Набрати в стакан води, вимкнути кран і використовувати тільки воду в склянці (показати).

    Так само при митті посуду пранні ми повинні навчитися обходитися якомога меншою кількістю води. І тоді ваші діти, і внуки теж зможуть пити чисту воду.

    учень:

    Джерело вичерпався, струмок ослаб,

    А ми з крана - кап-кап-кап.

    Міліють річки і моря,

    Не витрачайте воду даремно, даремно, даремно.

    А то мине небагато років

    І немає водиці - ні, ні, ні.

    І для того, щоб на нашій планеті була вода, потрібно її берегти, охороняти, любити.

    IV. Підведення підсумків.

    - Хлопці, як називається наше заняття?

    - Давайте згадаємо, як треба ставитися до питної води?

    Відповіді дітей:

    - Треба охороняти від забруднень і отруєнь водойми.

    -Економно витрачати воду.

    - Не залишати відкритими крани, стежити за збереженням водопровідних труб.

    - Охороняти і берегти водні багатства.

    - Усім громадянам дотримуватися законів з охорони водних ресурсів.

    Не забувайте, що вода - це багатство, краса і життя нашої планети і її потрібно берегти.

    Вихователь: Давайте ми будемо природу берегти

    Для дуже приємних у озера зустрічей,

    Для зустрічей на галявині, купань в річці,

    Для відпочинку вдома, а неподалік.

    Щоб було природу кому охороняти,

    Нам потрібно все чітко і правильно зрозуміти -

    Природи король людина і вінець,

    Але все ж без неї людині - кінець!

    V. Рефлексія:

    В: У вас на столах картинки з крапельками у вигляді дощу. Розфарбуйте їх тим кольором, яке у вас був настрій на занятті.

    - Хлопці, вам сподобалося говорити про воду?

    - Мені теж дуже сподобалося розмовляти з вами.

    - Наше заняття закінчено.

    - Всім дякую.



    Скачати 14.91 Kb.

    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Ознайомити учнів з «водою», як однієї з найголовніших форм і джерелом життя на Землі; розширювати знання дітей про воду

    Скачати 14.91 Kb.