Храмова Олька
Освітня ситуація з математичного розвитку в підготовчій групі
«Допоможемо країні Математика»
Мета: формування умінь дітей складати число 5 з двох менших;
завдання:
Освітня: вчити визначати сусідів числа в межах 10; вчити визначати словом положення цифри: між, перед, після; вчити встановлювати відповідність між цифрами і кількістю предметів в межах 9; знайомити зі складом числа 5;
Розвиваюча: розвивати логічне мислення, увагу і пам'ять;
Виховує: розвивати вміння працювати в команді, вміння слухати однолітка; розвивати інтерес до математики;
Словникова робота:
Збагачення: склад числа;
Активізація: цифри: перед, між, після;
Підготовча робота: дидактична гра з м'ячем «Порахуй», перегляд мультфільму «Козеня, який умів рахувати до 10»;
Обладнання: інтерактивна дошка;
Хід заняття:
Організаційно - мотиваційний етап:
(Психологічний настрій дітей)
Хлопці, давайте встанемо в коло. Які ми сьогодні красиві, давайте сміявся один одному.
Ігровий момент
Хлопці, сьогодні у нас відбулося незвичайне подія, нам зателефонувала королева Математики. Прослухаємо її? (Відео)
Привіт, хлопці, вчора в нашій країні Математика пройшов сильний ураган, всі цифри втратили свої будиночки, геометричні фігури втратили своїх друзів. І ми не знаємо, як врятувати нашу країну Математику.
Хлопці, що ж робити? (Діти: Ми можемо допомогти і знайти всі цифри в країні Математики)
основний етап
(Діти сідають на стільчики перед екраном)
1 завдання.
Хлопці, ось і будиночки наших цифр, в кожному будиночку живе своя цифра. Але ви бачите, що деякі цифри загубилися, треба їх знайти.
Яка цифра стоїть перед цифрою 2?
Яка цифра стоїть між цифрами 2 і 4?
Яка цифра стоїть після цифри 4?
Яка цифра стоїть перед цифрою 7?
Яка цифра стоїть між цифрами 7 і 9?
Яка цифра стоїть після цифри 9?
2 завдання.
Хлопці, що ми бачимо на екрані? (Діти: геометричні фігури)
Хлопці, геометричні фігури втратили своїх друзів. (Діти: давайте їх знайдемо)
Хлопці, скільки кіл на екрані?
Скільки трикутників на екрані?
Скільки квадратів на екрані?
Скільки прямокутників на екрані?
Скільки овалів на екрані?
Скільки ромбів на екрані?
А тепер давайте трохи відпочинемо.
Физкультминутка
Виходьте, пограємо.
Раз два три чотири п'ять,
Все вміємо ми вважати.
Відпочивати вміємо теж -
Руки за спину покладемо,
Голову піднімемо вище
І легко-легко подихаємо.
Підтягніться на носочках стільки раз,
Рівно стільки, скільки пальців на руці у вас.
Гімнастика для очей «Носик»
Дивиться носик вправо, вліво
Дивиться носик вгору вниз
Що побачив хитрий носик?
Ну, куди ми забралися?
Молодці! Сідаємо на стільчики.
3 завдання.
Хлопці, а ось і королівський будиночок цифри 5. Але цифра п'ять теж втратила своїх друзів, давайте допоможемо їй їх знайти.
Хлопці, але це не просто цифри, а ті цифри, з яких можна скласти цифру 5.
Отже, які цифри ми поставимо в перші два віконця, щоб вийшло число 5? (1 і 4)
Які цифри ми поставимо в наступні два віконця, щоб вийшло число 5? (4 і 1)
Які цифри ми поставимо в наступні два віконця, щоб вийшло число 5? (2 і 3)
Які цифри ми поставимо в наступні два віконця, щоб вийшло число 5? (3 і 2)
Заключний етап:
Молодці, хлопці! Ось і навели порядок в країні Математика.
Вам сподобалося допомагати королеві Математики?
Що особливо сподобалося сьогодні?
Що було найважчим?
Хлопці, ви сьогодні впоралися з такими складними завданнями. Молодці!