Освітня галузь «Соціально-комунікативний розвиток» НСД «Помічники»




Дата конвертації22.02.2019
Розмір7.03 Kb.
ТипТемочка

Любов Тюменева
Заняття НСД по соціально-комунікативному розвитку «Помічники»

Освітня галузь «Соціально-комунікативний розвиток» - НОД «Помічники»

Мета: Розвивати спілкування між дітьми за допомогою театрально-ігрової діяльності, розширювати уявлення дітей про господарсько - побутовому працю

Бере участь підгрупа дітей в кількості 8 чоловік.

завдання:

- формувати вміння дітей готувати місце для прання;

-сприяти розвитку найпростіших трудових умінь і навичок ручного прання;

- розвивати вміння дітей діяти самостійно за допомогою мнемо таблиць;

-формувати дбайливе ставлення до речей, акуратність.

Засоби і способи:

4 столи, 3 таза, 2 дитячих відерця, мило з мильницею, губка, 2 ляльки в одязі, сушарка, рушник, ганчірочки. Фартухи клейончасті, магнітна дошка, мнемотабліци, емблеми. Індивідуальний підхід.

Попередня робота: бесіда з дітьми про «маминої помічниці» (пральній машині).

Читання вірша «Мойдодир» К. І. Чуковського.

Спостереження «Ми в пральні».

Бесіда з дітьми про процес організації праці по мнемотабліцам.

НОД

Організаційний момент.

-Добрий день, хлопці, Сідайте і слухайте уважно. Вихователь вносить ляльку чистюля.

Чистюля - Здрастуйте, хлопці. Я Чистюля. Всім хлопцям допомагаю, чистоту наводжу, прибираю, виперу, порядок наведу. Сьогодні в гості до вас прийшла, лист я принесла.

Вихователь дістає з кишені чистюля лист і читає.

Жили - були дві подружки Маша і Катюша. В гості Ірочка прийшла, чай випадково пролила.

Що ж робити? Як же бути? Як їм свято не скасувати.

Адже у Маші день народження. Як підняти їм настрій.

Чистюля: Хлопці, давайте запросимо ляльок до нас. (Помічник вихователя приносить ляльок і садить їх на стіл).

Маша і Катюша, сідайте сюди. Ай - ай, як же ви забруднили, якими брудними стали. Так не можна було поводитися.

Вихователь: хлопці, як ви думаєте чи можна лялькам допомогти? Як? (Відповіді дітей).

-Правильно, ми можемо попрати одяг і спокутувати ляльок.

-Хлопці, сукні, спідниця, кофта, трусики, Як одним словом назвемо? (відповіді дітей). Одяг.

Скажіть діти, в чому перуть одяг? (в тазі, в машині пральній).

-Дорогая наша Чистюля, ти сідай поки, будеш нашим дітям допомагати, поради роздавати.

Основна частина.

вихователь

-Швидко ми біду виправимо, весь одяг випрати. Але прати, хлопці, це непроста робота. Що спочатку потрібно зробити перед пранням? (Вихователь викладає картку з зображенням фартуха).

-Як ви думаєте, діти, навіщо ми їх одягаємо? (Правильно, щоб не забруднити одяг і не намочити).

-У кожного з вас на стільчиках висить фартух. Діти з емблемою качечок, митимуть ляльок, а з емблемою вишеньки - прати і полоскати одяг. (Діти надягають фартухи).

-Сьогодні нашими помічниками будуть картки. Віка, розстав картки в тій послідовності, як ми будемо готуватися до прання.

Дитина розкладає картки, діти і вихователь стежать за послідовністю. (Сідай, молодець).

-Ксюша, розстав картки в тій послідовності, як ми будемо прати одяг.

Спочатку ми намочимо сукні в воді. (Дитина виставляє мнемотабліцу).

-Потім будемо намалювати сукні милом і прати руками (Відповідне зображення, показ).

-Щоб змити мило, потрібно знову опустити плаття в воду і полоскати. (Виставляються мнемотабліци).

-Потім вичавити двома руками (Показ вихователя).

-Що будемо робити потім? Полоскати. (Виставляється картка з чистою водою).

-Покажи як потрібно віджимати плаття, щоб вода не капала. (Показ педагога).

-Що потрібно зробити, щоб плаття стало сухим? (Соответствущего картка). - Повісити сушитися.

-Хлопці, а якщо ми під час прання набризгаем або прольyoм воду, що тоді нам робити? Що нам знадобиться, щоб витерти підлогу? (Ганчірка).

-Хлопці, ляльки у нас теж забруднилися, їх потрібно помити. Як це зробити? Нам допоможуть наші помічники, картинки.

-Юля, розстав картинки в тій послідовності, як ми будемо мити наших ляльок.

-Що нам потрібно зробити з ляльками? (Роздягнути й помити їх)

-Де і чим будемо їх мити? (Зображення таза з губкою і милом).

-Потім нам треба посадити ляльок на рушник, щоб висохли. (Картинка з зображенням рушники).

Вихователь бере в руки чистюля і від її імені підказує дітям, що потрібно зробити.

Хлопці, ви напевно втомилися, давайте трошки відпочинемо.

Фіз. Хвилинка.

МИ БІЛИЗНА стираємо САМІ

Дружно допомагаємо мамі,

Ми білизна стираємо самі.

Один два три чотири -

Потяглися, нахилилися,

Добре ми попрацювали.

(Повторити 3 рази

Ну ось, тепер можна повертатися на свої місця.

-Ще раз нагадую, що діти з емблемою качечок миють ляльок, а з емблемою вишеньки - перуть одяг. А тепер, хлопці, приступимо до роботи, а якщо ви щось забудете, вам на допомогу прийдуть картинки - помічники.

Діти готують робоче місце (столи, тази, воду, мило, рушник і т. Д.).

Чистюля: скажи, Віка, що потрібно робити? (Намочить одяг, взяти мило, намилити, покласти мило назад, почати прати).

-Чістюля: Прати потрібно акуратно, щоб вода не виливалася.

Чистюля стежить за правильністю прання, віджимання одягу. По черзі підходить до групи дітей, які купають ляльок. Допомагає, активізує дітей за допомогою запитань. Чим мити ляльку? Для чого тобі мило?

Чистюля: випрати сукні, а тепер їх потрібно ще прополоскати, щоб не залишилося мила. Вичавимо, встряхнём і вішаємо одяг сушитися.

Заключна частина.

вихователь:

-Молодци ви хлопці. Прали, полоскали, напевно, втомилися. Подивіться, які у нас ляльки стали чисті, красиві. І звичайно дякую нашій чистюля за те, що вона до нас прийшла і допомагала, поради роздавала.

Чистюля: Хлопці ви були такі молодці, так добре попрацювали. Я вами задоволена. Я до вас обов'язково ще прийду.

Вихователь: Хлопці, а ми з вами сядемо на стільчики, відпочинемо і поговоримо про те, чим ми сьогодні займалися.

Сформували вміння дітей готувати місце для прання,

найпростіші трудові вміння і навички ручного прання,

вміння дітей діяти самостійно за допомогою мнемо-таблиць,

сформували дбайливе ставлення до речей, акуратність.