«Осінні дари». Сценарій пізнавально-розважального дозвілля для дошкільнят з ОНР




Дата конвертації25.05.2019
Розмір6.02 Kb.
ТипВІН Р. Загальне недорозвинення мови

Тетяна Синиця
«Осінні дари». Сценарій пізнавально-розважального дозвілля для дошкільнят з ОНР

Вихователь: Синиця Т. П. Учитель-логопед: Ісаченко Л. І.

мета:

В ігровій формі активізація і поповнення словника по лексичної теми «Овочі».

завдання:

-пріпомніть найпоширеніші овочі, використовуючи загадки, в тому числі складати самими хлопцями;

- робота над складанням пропозицій і їх правильним граматичним оформленням;

-розвиток навичок зв'язного мовлення;

-контроль звуковимови у дітей;

-розвиток уваги, пам'яті, мислення.

устаткування:

- кошик, картинки з овочами;

-маски - обідки овочів;

-дідактіческій матеріал «На що схожа ріпка», «Як нам ріпку виростити».

Хід заняття.

Організаційний момент (активізація уваги дітей, створення позитивного емоційного настрою).

вихователь:

-збирає дітвора

Нам грати прийшла пора.

А у що ми пограємо,

Ми зараз, друзі, дізнаємося!

Логопед:

-В гості дівчинка прийшла.

Зустрітися, ось вона.

Сентябрінка (дівчинка в наряді з осінньої атрибутикою):

-Здравствуйте, хлопці!

Зустрітися я з вами рада.

Осінь - бабуся моя.

Сентябрінка, внучка я.

Осінь зайнята поки,

Пограти прийшла до вас я.

вихователь:

Чим же осінь зайнята?

Сентябрінка:

Нині в поле, в городі

Славний виріс урожай.

Встигай лише, збирай.

В гості овочі прийшли,

Їх послухай, подивися.

Діти сідають на стільчики.

«Пісенька овочів» (активізація словника по темі «Овочі»).

Діти одягають відповідні шапочки і по черзі виконують слова пісні:

Що за диво город -

Дивується народ.

"Скільки зріє овочів,

Вибирай - ка скоріше!

Я морквина, я морква

З мене салат готовий.

Поклади і в борщ і суп

З гороху і з круп.

Їж моркву, сік мій пий

Будеш тільки здоровій.

Я довгий і зелений,

Те свіжий, то солоний.

Росту я в городі,

Любимо серед усього народу.

Ось який я молодець -

Називаюся огірок!

Помідор я і томат,

Вітамінами багатий.

І на вигляд я не жахливий:

Круглий я завжди і червоний -

Вітамінів скринька,

А ну - ка, відкуси бочок!

З картоплі багато страв

Приготувати можна:

І салатів, і супів,

І простих і складних.

Я картопля хоч куди,

Пригощайтеся панове.

Подивися - ка, гарбуз я -

Кругла і соковита.

Мої насіння смачні,

Зберігає я до весни.

Суп, друге або кашу

Я будь-який обід окрашу.

Моє ім'я баклажан

Фіолетовий каптан.

Баклажани варять, тушкують,

Баклажани смажать, сушать.

Нас їдять взимку і влітку

Із задоволенням все діти.

Ось так диво город,

Багато овочів зростає.

Їжте, хлопці,

Овочі все з грядки

Чесне слово: '' Чи будете здорові! ''

Сентябрінка:

А ви, хлопці, вмієте загадувати загадки?

Логопед:

Наші діти - молодці.

Їх загадки хороші:

«Вгадай, за описом?» (Підбір визначень до конкретного овочу.)

Діти дають опис овоча, після того як їх загадка відгадана, діти демонструють відповідну картинку.

Круглий, гіркий, твердий, вітамінний (Лук)

Кругла, бордова, тверда, солодка (Буряк)

Кругла, зелена, тверда, соковита .... (Капуста)

Кругла, жовта, солодка, смачна, корисна (Ріпа)

Физминутку (зняття м'язової напруги, підтримання позитивного емоційного настрою).

вихователь:

А ми, Сентябрінка, на своїй грядці цього літа ріпку самі виростили.

Давайте покажемо і розповімо, як ми це робили.

-Самі грядку ми копали, (діти імітують відповідні рухи)

Камінці все прибирали,

Добрива підсипали,

В землю насіння кидали.

Ось паростки, подивися,

До чого ж гарні!

Лійку ти бери скоріше

І водички не шкодуй!

Травка зайва зійшла -

Прибираємо без праці!

Так намагалися ми не дарма -

Ріпка дуже хороша!

«На що ріпка схожа?» (Розвиток уяви, зорового сприйняття дітей) - використання відповідного дидактичного посібника.

Логопед:

У нас є навіть зображення нашої ріпки і інших предметів на неї схожих

Подивіться уважно і розкажіть, що у них спільного з нашою ріпкою?

Сентябрінка:

А ви знаєте, хлопці, казку

Про діда і ріпку?

Діти: Так!

Сентябрінка:

У мене є картинки про те, як все відбувалося в цій казці.

Розкладіть картинки по порядку.

Дидактична гра "Як нам ріпку виростити"

(Діти виконують завдання, пояснюючи порядок дій.)

А в кінці нас чекає гра

пограємо ми в слова

Слухай - но, уважно

Слова вставляй старанно:

Ор-ор-ор - засміявся (Помідор)

Чок - чок - чок - танцює смачний ... (Кабачок)

Ци - ці - ці - марширують (Огірки)

Ук - ук - ук - громко плачет гіркий (Лук)

Овь - овь - овь - в грядці ховається (Морква)

Ох - ох - ох - в будиночку живе ... (Горох.)

Висновок.

Сентябрінка:

Час вийшов, мені пора

До бабусі йти, друзі.

Ви я, бачу, молодці!

Грядки ваші не пустили.

Разом, дружно урожай

Збирай та поспішай.

Пісня "Зберемо врожай" (сл. І муз. Г. Віхарева).