Організована діяльність по ОБЖ в середній групі: «Ви запам'ятайте, друзі, що з вогнем грати не можна»




Дата конвертації26.07.2019
Розмір7.16 Kb.
ТипДитячі ігри

Віра Бордунова
Організована діяльність по ОБЖ в середній групі: «Ви запам'ятайте, друзі, що з вогнем грати не можна»

Організована діяльність по ОБЖ в середній групі:

«Ви запам'ятайте друзі, що з вогнем грати не можна»

Мета: Знайомити дітей з правилами пожежної безпеки, вчити обережного поводження з вогнем.

завдання:

- дати дітям уявлення про користь і шкоду вогню;

- познайомити з правилами поводження з вогнем;

- виховувати почуття обережності і самозбереження.

Обладнання: серія картин з сюжетами на тему виникнення пожежі, сірники, свічка, ілюстрації із зображенням корисного застосування вогню, іграшка Хрюша.

Попередня робота:

- розгляд ілюстрацій пожежонебезпечних ситуацій;

- бесіди на теми «Як виникає пожежа?», «Сірники дітям на іграшка»;

- читання творів С. Я. Маршака «Котячий будинок», «Пожежа», Е. Новочіхін «Сірники»;

хід заняття

1. Сюрпризний момент в гості приходить Хрюша.

Вихователь: Хлопці, сьогодні ми з вами будемо розмовляти про дуже важливий, але небезпечному помічника людини. Послухайте загадку:

Рудий звір в печі сидить,

Рудий звір на всіх сердитий,

Він від злості їсть дрова,

Може годину, а може два,

Ти рукою його не руш,

Покусає він долоню (вогонь)

Вихователь: Так, ми поговоримо про вогонь. Дуже давно люди навчилися видобувати вогонь. Тепер він вірно служить людині.

(Розглядаємо ілюстрації із зображенням корисного застосування вогню)

Стукіт у двері. З'являється Хрюша, у якого забинтована лапа і голова.

Вихователь: Здрастуй Хрюша! Що з тобою трапилося? Чому ти забинтований?

Хрюша: Я був в гостях у тітки Ганни, вона приготувала такий смачний пиріг. Я бачив, що вона готувала і брала сірники. Ось і вирішив пограти з ними, хотів розвести багаття.

Вихователь: Що ти, Хрюша? Хлопці, хіба можна гратися із сірниками? Це дуже небезпечно! (відповіді дітей)

Хрюша: Так, ось я і обпікся. А тітка Аня прийшла мені на допомогу, загасила вогонь і забинтувала мене. Навіщо тільки потрібен цей вогонь?

Вихователь: Приєднуйся до нас Хрюша, ми розповімо тобі про вогонь, і тоді ти зрозумієш, що вогонь просто необхідний.

2. Бесіда про корисне застосування вогню.

Вихователь: У далекі часи, люди зігрівалися біля вогню від холоду, готували собі їжу, він давав їм світло. Йшли роки, і люди «приручили» вогонь і «поселили» в свої будинки. Хлопці, а у вас є вдома вогонь? А де він живе? Як він нам допомагає? (відповіді дітей)

Вихователь: А ще є заводи, де в печах живе вогонь, в яких «варять» метал. Потім з нього роблять машини, поїзди, літаки. Вогонь допомагає працювати таким заводам. У пекарні в печах печуть хліб, як спекла пиріг і тітка Аня. Коли люди відправляються в похід, вони готують їжу на багатті. Ось бачиш Хрюша, як вогонь допомагає людям (розповідь супроводжується показом ілюстрацій)

Послухайте, хлопці, вірш Євгена Ільїна про доброго вогні.

Нам без доброго вогню

Обійтися не можна ні дня.

Нам вогонь хороший потрібен

І за те йому шану,

Що хлопцям гріє вечерю,

Варить суп і хліб пече.

Хрюша: Так, такий вогонь мені подобається.

Вихователь: Люди поселили вогонь в такий будиночок. Що це?

Діти: Коробка з сірниками.

Вихователь: Зараз я запалю один сірник. Подивіться на вогонь. Зараз я запалю свічку (діти спостерігають за вогнем)

3. Гра ТРИЗ перетворення.

Вихователь: Ви бачите, як танцює полум'я в свічки. Давайте, ми з вами перетворимося в свічку. Наше тіло - це свічка, тому ми стоїмо не рухаємося. А руки - це запалений вогонь. Покажіть, як полум'я танцює.

(свічка гасне, діти сідають на стільчики)

4. Бесіда про правила пожежної безпеки.

Вихователь: Сьогодні ми з вами запалювали свічку. А дітям можна це робити? Що може трапитись?

Діти: Сірники запалювати можуть тільки дорослі. Діти можуть обпектися, впустити сірники.

Вихователь: Коли горить свічка, плавиться віск, він гарячий, їм теж можна обпектися. А якщо свічка впаде, що може статися?

Діти: Віск розтечеться, вогонь розгориться сильніше, почнеться пожежа.

Вихователь: Ось бачиш Хрюша, що може трапитися. Вогонь і корисний і небезпечний одночасно. Щоб не було пожежі, не можна маленьким дітям брати в руки сірники - це перше правило.

Хлопці, давайте прочитаємо вірш за цим правилом:

Не май такої звички,

У будиночок ніс пхати, де сірники.

Тому, що ці сірники,

Чи не іграшки для хлопців.

Вихователь: А чи є ще в будинку предмети, від яких може початися пожежа?

Діти: ТАК! Ще пожежа може трапитися від праски, якщо його залишити ні вимкненим.

Вихователь: Правильно і зараз ми завчили ще одне правило:

І праска не можна включати,

Це строго треба знати.

Закриваючи в будинку двері,

Чи все вимкнув, перевір.

(заучування вірша напам'ять, з опорою на картинку)

Вихователь: Молодці, хлопці. Ці правила треба знати і дотримуватися. А ти,

Хрюша, запам'ятай їх і більше ніколи не грай з сірниками.

Хрюша: Запам'ятав. Я більше ніколи не буду грати з сірниками. Але я знаю і хороші ігри, ви пограєте зі мною?

5. Гра "Тупотимо, ляскаємо".

Умови: якщо правильний вчинок - плескати, якщо не правильний - топати.

(діти стоять у колі)

Знаю я тепер, друзі,

Що з вогнем грати не можна (плескають)

Сірники весело горять,

Буду з ними я грати (тупають)

Діма втік за будинок,

Там грає він з вогнем (тупають)

Він небезпечний, Даша знає,

Праска більше не включає (плескають)

Віка з Леною грають,

На печі газ запалюють (тупають)

Тепер знають всі друзі,

Що з вогнем грати не можна? (та)

Вихователь: Пам'ятайте, хлопці, правила ці. І ти, Хрюша, знай, що не можна гратися із сірниками, інакше може трапитися біда. Видужуй і приходь до нас в гості.

Хрюша: Дякую вам хлопці, до побачення!

Вихователь і діти: До побачення!




Головна сторінка
Контакти

    Головна сторінка



Організована діяльність по ОБЖ в середній групі: «Ви запам'ятайте, друзі, що з вогнем грати не можна»