• Хід заняття.
  • ОД «Хто живе в річці і в озері» для дітей старшої групи




    Дата конвертації23.12.2019
    Розмір3.87 Kb.
    ТипТемочка

    Боркова Любов
    ОД «Хто живе в річці і в озері» для дітей старшої групи

    ОД «Хто живе в річці і в озері».

    (для дітей старшої групи)

    цілі

    * Закріпити знання про прісноводних мешканців річок і озер. * Розвивати уміння класифікувати риб, водоплавних птахів, що гніздяться на берегах річок і озер.

    * Удосконалювати усне мовлення.

    * Дати поняття, як з'являється риба.

    * Активізувати словниковий запас дітей.

    * Виготовлення макета.

    Матеріали: аудіозаписи, кеглі, обручі, кубики, мотузочок, схема появи риб, картинки риб, птахів, тварин, макет водойми, картинка Пічкура Івановича.

    Хід заняття.

    По-ль. Хлопці, сьогодні у нас незвичайний день, день Пічкура Івановича, і він нас запрошує до себе в гості на водойму. Але щоб до нього дістатися, потрібно пройти по лісі, по купинах, переступити камені, перейти місток. (Діти виконують завдання). Звучить аудіозапис шуму річки.

    По-ль. Ось ми з вами і дісталися до місця. У Пічкура Івановича є дуже багато друзів і сусідів, але є і вороги.

    Загадка: Хвостом виляє, зубаста, а не гавкає.

    Діти. Щука.

    По-ль. Добре. А тепер сідайте на килим і давайте згадаємо, хто ще живе поруч з Пескара Івановичем?

    Загадки.

    1. * По дну річки гуляти йде,

    І ножиці з собою несуть. (рак)

    2. * У коня - лоша,

    А у свіньі- порося,

    У собаки-щеня,

    А у рибки - (мальок).

    3. * Бульбашка в воді розвинувся.

    У жабеня перетворився. (пуголовок).

    4. * Сидить Аріна,

    Чи не говорить-терпима,

    А мова начнет- досада візьме. (жаба)

    По-ль. А які ж риби, крім щуки, живуть по сусідству з Пескара Івановичем?

    Відповіді дітей. (сом, карась, окунь, лящ, йорж, короп, краснопірка).

    По-ль. Хлопці, ви вже знаєте, що природа буває жива і не жива. А зараз подумайте і скажіть. До якої природи ми віднесемо риб?

    Діти. До живий.

    По-ль. А чому, поясніть.

    Діти. Риби народжуються, ростуть, харчуються, рухаються, дихають, розмножуються.

    По-ль. Молодці.

    По-ль. А ви хочете дізнатися, як риби з'являються на світ.

    1) Спочатку мама-рибка відкладає ікринки. У кожній ікринці зростає зародок.

    2) Потім із зародка виростає личинка.

    3) З лічінкі- мальок.

    4) З малька виростає рибка, вона росте, росте, і незабаром з неї виростає справжня риба.

    По-ль. А зараз ви самі розкладіть по порядку картинки з етапами розвитку риби.

    По-ль. Молодці. А які птахи гніздяться по берегах річок і озер? Аудіозапис №16.

    Загадки.

    1. * Червоні лапки, щипають за п'яти. (гуси).

    2. * Строката крякушка

    Ловить жаб (качка).

    3. * Летіли з півночі на південь

    І втрачали білий, білий, пух (лебеді).

    В- ль. Хлопці, Пічкур Іванович приготував нам макет, але не доробив його до кінця. Він просить допомоги у нас. (Діти наклеюють картинки риб, птахів, плазунів, тварин на макет.

    По-ль. Так, діти, Пічкур Іванович не очікував, що ви так швидко і правильно впораєтеся із завданням. А хочете на останок пограти в жаб?

    Діти читають вірш і виконують рухи по тексту.

    Раніше були ми ікрою, ква- ква!

    А тепер ми всі герої, ать-два.

    Пуголовками були. Ква- ква.

    Дружно хвостиками били. Ать-два!

    А тепер ми-жабенята. Ква-ква.

    Стрибай з берега, хлопці! Ать-два.

    І з хвостом, і без хвоста

    Жити на світі краса!