НСД з використанням кіл Луллій




Дата конвертації20.12.2019
Розмір8.09 Kb.
ТипТемочка

оксана лагузіна
НСД за казками з використанням кіл Луллия

Комітет освіти Балаковского муніципального району

Муніципальне автономне дошкільний освітнього закладу

Дитячий садок № 16 «Ромашка» м Балаково Саратовська область

Конспект НСД по мовному розвитку з дітьми (4-5 років) з використанням ігрової методики ТРВЗ-технології «Кола Луллия»

підготувала

Лагузіна Оксана Василівна

Вихователь середньої групи № 1

Мадоу дитячий садок № 16

г Балаково Саратовська обл.

Мета: Розвиток у дітей лексико-граматичних засобів мови по темі казки

Завдання: Навчальні: Збагачувати знання дітей про казки, активізувати словник. Закріплювати знання про героїв казок. Формувати вміння складати складнопідрядні речення

Розвиваючі: Розвивати: комунікативні навички; вміння міркувати на задану тему; вміння слухати педагога і своїх товаришів.

Виховні: Виховувати інтерес і любов до казок.

матеріал:

макет «Кола Луллия», картинки: із зображенням казок їх героїв, дзвіночка, конверт із зображенням очі, силуети ведмедів за кількістю дітей, контейнер, стіл.

Підготовка до діяльності:

Читання казок, знайомство з символами, які позначають зорову гімнастику (очей, фізкультхвилинки (дзвіночок).

1. Організаційний момент, створення інтересу

вихователь:

Зібралися всі діти в коло, (діти стають в коло)

Я твій друг і ти мій друг (руки до грудей, простягають руки один до одного)

Міцно за руки візьмемося (беруться за руки).

І один одному посміхнемося (посміхаються)

(Діти стоять у колі на килимі)

Подивіться хлопці до нас прийшли гості давайте з ними привітаємося

Діти вітаються ХІД НСД

Вихователь Хлопці а ви любите подорожувати Відповіді дітей Сьогодні я пропоную відправитися в подорож по казках і допоможуть нам в цьому кола «Луллия»

Ми колами пограємо,

Багато нового дізнаємося!

- Хочете?

- Так!

Щоб гру скоріше почати

Треба місце займати (звучить музика)

- Тихо, спокійно займайте місця навколо столу.

(Діти проходять і сідають навколо столу)

- Сідайте зручно, спину притисніть до спинки стільця, руки покладіть на коліна.

- Хлопці, подивіться на «чарівні кола». що ви бачите на нижньому рівні, картинки із зображенням чого?

Діти: - Казок На середньому діти (героїв казок) На верхньому. Діти (предмети які зустрічаються в казках) Правильно молодці. Крім картинок на ігровому полі є значки. (беру конверт із зображенням очі).

- Що це?

- Око

- Що він означає?

- Він позначає, що треба зробити вправи для очей

- Так, щоб очі не втомлювалися під час заняття, потрібно виконати гімнастику для них.

- А в конверті є силуети героя казок (дістаю з конверта ведмедів). Всі дізналися хто це? Пропоную зробити з ним гімнастику.

Візьміть ведмедя в праву руку і виконаємо вправи для очей.

Гімнастика для очей «Ведмідь»

(Діти виконують разом з педагогом зорову гімнастику)

Влітку ходить по дорозі (силует вліво, вправо, очі дивляться на нього)

Біля сосен і беріз (силует і очі вгору, вниз)

А зимою спить в барлозі (силует перед собою, закривають очі Від морозу ховаючи ніс (широко відкривають очі, дивляться на силует ведмедя). (Збираю силуети в контейнер).

- Очі приготували - можна грати.

Перша гра, в яку пропоную пограти, називається «Хто з якої казки?».

- Цю гру ми вже знаємо.

- Ксюша, нагадай хлопцям, що потрібно робити в цій грі?

- Треба назвати казку підібрати героя до цієї казки і предмет з цієї казки

Вихователь: -Але спочатку я загадаю загадку, хто її відгадає той і буде обертати кола.

Загадка перша: Потягли злі птиці

Крихітку -братца у сестриці

Але сестричка хоч мала

Все ж малюка врятувала (Гусі- лебеді)

Хто з дітей відгадає загадку обертає кола поєднуючи казку з героєм і з предметом з казки

Загадка друга: Немає ні річки, ні ставка-

Де води напитися

Дуже смачна вода

ямці від копитця

(сестричка Оленка і братик Іванко)

Загадка третя: Її впізнають всі по шапочці червоній

Одного разу їй вовк зустрівся небезпечний

Він дівчинку з'їв би не вдавився

Але тут дроворуб з сокирою з'явився (Червона шапочка)

Загадка четверта: Дістався я молодшому з братів

На відміну від своїх побратимів

Ношу я чоботи на лапах

І з пір'ям великий капелюх (кіт у чоботях)

Загадка п'ята: Село серед лісу

троє братів будувалися

Спостерігав вовк з інтересом

Як вони посварилися (три поросяти)

Загадка шоста: Маша в ліс пішла з кошиком

Заблукала там трошки

На хатинку натрапила

Кашу з'їла, спати лягла (три ведмедя)

Загадка сьома: А дорога далека.

А кошик велика.

Сісти б на пеньок, з'їсти б пиріжок. (Маша і Ведмідь)

Загадка восьма: По стежці крокуючи бадьоро

Самі воду носять відра (По щучому велінню)

Молодці хлопці ви впоралися із завданням

Хлопці, на ігровому полі є ще один значок (піктограма

фізкультхвилинки) дзвіночок

- Що цей значок означає?

-Треба зробити физминутку

- Пора відпочити і зробити гімнастику.

Физминутку «Три ведмеді».

Три ведмеді йшли додому (йти на зовнішній стороні стопи).

Папа був великий, великий (піднятися на носки, руки вгору).

Мама трохи менший на зріст (опустити руки на плечі).

А синок малятко просто (сісти навпочіпки).

Дуже маленький він був (йти навприсядки).

З брязкальця ходив. (руки вгору Дінь, дінь, дінь)

(Діти виконують фізкультхвилинки)

- Хлопці я пропоную перетворитися всім в казкарів і пограти ще в одну гру: «Склади нову казку»

Ми з вами візьмемо казку «Три ведмеді» а герої цієї казки будуть: Ємеля і три поросяти. Обертаємо кола.

1,2,3- казку нову склади

Я казку почну а ви будете її продовжувати згодні?

Діти: Так (розповідь казки)

Молодці хлопці цікава вийшла у нас казка. На цьому наша подорож закінчилося. Аналіз діяльності, підведення підсумків, рефлексія.

- Виходьте на килим. (Діти виходять на килим і встають в коло)

- Які казки ми з вами сьогодні згадали? Відповіді дітей.

- А яку допомогу нам допомогло? (Кола Луллия)

- Сподобалося вам хлопці? Хочете ще пограти з «чарівними колами»? Наступного разу вони обов'язково допоможуть нам дізнатися ще що-небудь цікаве!

- Ми сьогодні пограли,

Багато нового дізналися!

Але прийшла пора закінчити,

Діти: - Нам сподобалося всім дуже!