• Хід заняття.
  • НСД з використанням елементів ТРВЗ у другій молодшій групі «В гості до сонечка»




    Дата конвертації13.09.2018
    Розмір7.52 Kb.
    ТипТемочка

    Надія Касфатова
    НСД з використанням елементів ТРВЗ у другій молодшій групі «В гості до сонечка»

    Мета: Розвивати пізнавальний інтерес до навколишнього світу через ігрову діяльність.

    завдання:

    1. Освітні.

    1.1. Пізнавальний розвиток.

    • Закріпити знання дітей про весну, сезонні зміни в природі і житті диких тварин.

    • Закріпити вміння дітей розрізняти геометричні фігури.

    1.2. Соціально-комунікативний розвиток.

    • Розвивати уміння дотримуватися елементарних правил в ході гри.

    • Сприяти розвитку психічних процесів і позитивних емоцій.

    • Викликати бажання ділитися своїми враженнями з вихователем і батьками.

    1.3. Розвиток мовлення.

    • Розвивати діалогічне мовлення, вміння ставити запитання і виразно відповідати на питання вихователя.

    • Розвивати інтерес до творів усної народної творчості: відгадування загадок і розповідання потешек.

    2. Розвиваючі.

    • Розвивати мова, логічне мислення, уяву, вміння виявляти функції об'єкта.

    3. Виховують.

    Виховувати активність, ініціативність, бажання надавати допомогу будь-кому (білку, сонечку).

    устаткування:

    • зображення Сонця, хмаринки;

    • іграшки - білочка, м'яч;

    картинки - лисиця, білка, ведмідь, заєць;

    • предметні картинки для гри «подружилися»;

    • 2 смужки ( «струмки»): вузька-довга і широка-коротка;

    • аудіозапис - відеолист, голоси птахів.

    Роздатковий матеріал: конверт з геометричними фігурами, розмальовки.

    Хід заняття.

    1. Організаційний момент.

    Здрастуй, Сонце! (руки вгору)

    Здрастуй, Я.

    Здрастуй, травичка і лужок.

    Здрастуй, милий мій дружок!

    Відгадайте загадку:

    Хто променистим, яскравим світлом

    Пробігся по предметам?

    Землю нашу висвітлює?

    Якщо до нас у вікно загляне,

    Все як в казці засяє!

    (Сонечко)

    - Ви любите сонечко? Навіщо нам потрібно сонечко?

    2. Сюрпризний момент.

    - Хлопці, сьогодні вранці нам прийшов лист від сонечка. Давайте його подивимося.

    (На екрані сумне сонечко просить, щоб хлопці допомогли йому вибратися з-за хмари.)

    - Хлопці, ви згодні сонечку допомогти?

    - Але як же нам дістатися до лісу, адже він знаходиться далеко? (на автобусі, машині, поїзді). Я пропоную поїхати на автобусі, у мене і квиточки є.

    Гра «Знайди таку ж фігуру»

    - Ну а поки ми їдемо, скажіть - який час року зараз? Що відбувається в природі навесні? (відповіді дітей). Ось і доїхали до лісу. У ліс автобус не може заїхати, чому?

    Доведеться йти пішки.

    - Хлопці, як потрібно поводитися в лісі (тихо: не шуміти, не кричати)

    Йдіть за мною. Тут дуже вузька стежка, а тут на шляху мурашник, чи не наступите і т. Д. А ось і галявина.

    - Дивіться, нас вже зустрічають жителі лісу. Хто це?

    Відгадування загадок на тему «Хто живе в лісі?»

    Хитра шахрайка,

    У ній руда головка,

    Є пухнастий хвіст-краса,

    Та це ж ... (лисиця).

    На гілці НЕ пташка

    Сидить звір-невеличка,

    Хутро його теплий, як грілка,

    Хто ж це? (білка).

    Він всю зиму в шубі спав

    І лапу буру смоктав,

    А прокинувся, став ревіти,

    Цей звір великий ... (ведмідь).

    Звірятко мчить без оглядки,

    Лише його виблискують п'яти.

    Мчить щодуху,

    Його хвіст коротше вуха.

    Жваво вгадай-ка,

    Та це ж ... (зайка)

    - Хлопці, одна з звіряток прийшла до вас з проханням про допомогу. А хто це, ви дізнаєтеся, зігравши зі мною в гру «Так-ні».

    Гра «Так-НЕТКО».

    - Молодці хлопці! Це і справді білочка.

    З'являється білочка (іграшка).

    Білочка: «Хлопці, допоможіть, будь ласка, у мене є картинки цікаві, а грати я з ними не вмію».

    Гра «Подружи».

    - Білочка, тобі сподобалася наша гра?

    Білочка: «Так, і я з вами хочу пограти».

    Физминутку:

    Фіззарядку щодня

    Робити білочку не лінь.

    З одного гілки стрибнувши вліво,

    На сучку вона присіла.

    Вправо стрибнула потім,

    Покружляв над дуплом.

    Вправо-вліво цілий день

    Стрибати білочку не лінь.

    Раз-навприсядки, два-навприсядки.

    Це білочки зарядка.

    А білочки, як прокинуться,

    Люблять довго потягнутися.

    обов'язково позіхнути

    Ну і хвостиком вильнути.

    Ось білченя спину вигнув

    І легенько підстрибнув.

    - Ну що ж, нам пора йти далі.

    -Хлопці, подивіться, нам дорогу загородили струмочки. Скільки їх? (два). Які вони? (один вузький і довгий, інший дирок, але короткий). Як можна перебратися через струмки? (через вузький можна переступити, а через широкий перестрибнути). Молодці!

    - А ось і сонечко наше. Подивіться, яка хмара сховала сонечко. Як же нам допомогти сонечку?

    Вихователь читає вірш:

    Сонечко червоно. Гори, гори ясно!

    В небо пташкою Залєтов. Нашу Землю хай засяє над!

    У небі рибкою попливемо. Нашу Землю живи!

    Всіх на світі дітлахів обігрій, оздоровчий!

    - Мені одній не впоратися. Давайте всі разом покличемо сонечко.

    заклички:

    Сонечко, здайся!

    Червоне, спорядися!

    Швидше, що не бійся,

    Нас, хлопців, обігрій!

    Сонечко-ведришко,

    Вийди з-за хмарки.

    Сядь на пеньок,

    Погуляй весь день!

    Сонечко, сонечко,

    Ласкаве сонечко,

    На ребяток подивися,

    Всім веснянки подаруй!

    - Хлопці, ми можемо допомогти сонечку, якщо похвалимо хмаринку.

    «Що може хмаринка?»

    (плисти по небу, ховати сонечко, коли нам жарко, полити дощем)

    Здрастуй, маленька хмаринка!

    Нагорі однієї не нудно?

    Хочеш, разом пограємо?

    Хочеш, казки почитаємо?

    Або попинал м'яч?

    Тільки, будь добра, чи не плач!

    - Ось і відпустила хмаринка сонечко, відразу стало ясно і весело заспівали птахи (голоси птахів).

    Дивиться сонечко в віконце,

    Світить в нашу кімнату.

    Ми заплескали в долоні.

    Дуже раді сонечку!

    -Які ви молодці, допомогли сонечку! Пора повертатися в дитячий сад, займайте місця в автобусі.

    - Хлопці, вам сподобалася наша прогулянка в весняний ліс? Що особливо вам запам'яталося? Ви все, хлопці, молодці, спритно впоралися з усіма завданнями. Сьогодні, коли прийдете додому, розкажіть батькам, як ви допомогли сонечку.

    - А у мене є для вас ось такі розмальовки, якщо вам сподобалося подорожувати, то візьміть розмальовку з сонечком, а якщо ви втомилися і вам не сподобалося, то з хмаркою.