• Хід заняття.
  • НСД і самоаналіз «Фантазери» старша група на конкурс «Вихователь року-2019»




    Скачати 13.21 Kb.
    Дата конвертації19.03.2020
    Розмір13.21 Kb.
    Типвихователь року

    Ірина Охріменко
    НСД і самоаналіз «Фантазери» старша група на конкурс «Вихователь року-2019»

    в номінації «Педагогічний дебют» Напрям:

    художньо-естетичний розвиток.

    Інтеграція областей НСД:

    «Пізнавальний», «Соціально-комунікативний», «Мовне», «Фізичне», «Художньо-естетичне».

    Мета: ознайомлення з властивостями води, в тому числі малювання по воді.

    завдання:

    Розширювати знання про воду.

    При подальшому розширенні у дітей інтерес до образотворчої діяльності (малювання на воді).

    Продовжувати розвивати вміння висловлювати в мові свої враження, висловлювати судження; самостійно створювати художні образи в різних видах діяльності.

    Формувати дитячу творчість.

    Хід заняття.

    -Привіт, діти! Мене звуть Ірина Олегівна!

    Сподіваюся, ми з вами подружимося. - А тепер давайте пограємо, щоб познайомитися, встанемо в коло і привітаємося один з одним.

    (Гра на спілкування.)

    -Станем поряд, по колу, скажімо «Здрастуйте!» один одному.

    Нам вітатися ні лінь: Всім «Привіт!» і «Добрий день!» ;

    Якщо кожен посміхнеться - Утро доброе почнеться.

    - ДОБРОГО РАНКУ!

    Зібралися всі діти в коло я твій друг, і ти - мій друг.

    Міцніше за руки візьмемося, і один одному посміхнемося.

    -К нам прийшли гості, давайте і з ними привітаємося. Привіт, дорогі гості.

    -Хлопці, послухайте, а що це шумить?

    (Запис звуку води, що ллється).

    -Правильно хлопці, це вода. А для чого нам потрібна вода? (Відповіді дітей.)

    (Звук з екрана.)

    -Хлопці, що це за дивний звук?

    (На екрані з'являється Водяний.)

    Водяний: Доброго дня! Дуже радий Вас бачити! Я так люблю шльопати по калюжах, купатися, бризкатися. Тільки мені незрозуміло: що таке вода, чому вона тече? І чому взимку замість води - лід. Звідки він взявся?

    -Поважає Водяний, ми з хлопцями спробуємо відповісти на ваші запитання. Для цього я пропоную відправитися в подорож на килимі літаку.

    Нам пора вирушати в політ! Зайняти свої місця. Полетіли.

    (Діти сідають на килим літак. Вихователь дістає глобус.) Діти, що це у мене в руках? (Глобус). Правильно, так виглядає наша земля з космосу. Що на глобусі позначено синім кольором? (Вода.)

    Послухайте вірш про воду.

    Ви чули про воду?

    Кажуть, вона всюди!

    В калюжі, море, океані

    І водопровідному крані.

    Як бурулька, замерзає,

    У ліс туманом заповзає,

    На плиті у вас кипить,

    Пором чайника шипить,

    Розчиняє цукор в чаї.

    Ми її не помічаємо.

    Ми звикли, що вода

    Наша супутниця завжди!

    Без води нам не вмитися,

    Чи не наїстися, не напитися.

    Смію вам я доповісти -

    Без води нам не прожити!

    -І, правда, без води життя уявити складно. Увага, ось ми і прилетіли! Приземляємося! (Діти встають.)

    -Хлопці, ви любите експериментувати? Тоді вирушаємо в лабораторію! А що потрібно нам для того що б пройти в лабораторію?

    (Спеціальний одяг, фартухи.)

    -Правильно, потрібно одягнути чарівні фартушки. А ще раніше, ніж приступити до експериментів, що треба знати?

    (Правила безпечної поведінки при експериментуванні):

    Звичайно! Ось вони!

    1. Не штовхай сусіда під час роботи.

    2. Спочатку подивися, потім повтори.

    3. Підтримуй порядок на робочому столі.

    (Вихователь зав'язує фартухи і запрошує увійти в лабораторію. Діти сідають на місця.)

    -Водяной, ми покажемо, якими властивостями володіє вода. .

    Експерімент№ 1:

    -Візьміть стакан з водою і налийте її в іншу склянку. Чому вода ллється? Вода рідка або тверда?

    Висновок дітей: вода рідка - тече.

    Експерімент№ 2: Взяти склянку з чистою водою і понюхати її.

    -Чи є вода запах?

    (Ні, вода не має запаху.)

    Значить який висновок ми зробимо з цього експерименту?

    Висновок: Вода не має запаху.

    Експерімент№ 3: «Вода змінює колір».

    -Візьміть пензлика і підфарбуйте воду. Чому вода забарвилася в різні кольори? (Діти висловлюють свої припущення).

    (Необхідно підвести дітей до правильної відповіді: вода змішалася з фарбою і тому стала кольоровою.)

    Висновок: вода розчиняє різні речовини.

    Експерімент№ 4:

    «Лід - тверда вода».

    -Візьміть шматочок льоду в руки. Що відбувається з льодом? Чому лід тане? А тепер витріть руки серветкою. Якими стали серветки?

    Висновок дітей: лід - тверда вода.

    Експерімент№5:

    -Давайте подивимося на стаканчик зі снігом. Що там сталося?

    Діти: (Сніг розтанув і перетворився в воду. Тому що в групі тепло.)

    Висновок дітей: сніг - в теплі перетворюється в воду.

    -Давайте повторимо, що ми дізналися про воду.

    Діти: Вода рідка, прозора не має запаху і може розчиняти деякі речовини.

    -А що ми дізналися про сніг?

    Діти: Сніг - в теплі перетворюється в воду.

    -А що ми дізналися про лід?

    Діти: Лід - в теплі перетворюється в воду.

    -Що спільного між льодом і снігом?

    Діти: У теплі тане, складається з води, буває взимку.

    Водяний: Дякую вам, хлопці. Я дуже багато нового дізнався про воду. Дякую вам і дарую вам крапельки води. Ці крапельки не прості, а чарівні. До побачення.

    -Хлопці, ми з вами добре попрацювали, а зараз прийшов час відпочити.

    Физкультминутка «Сонце землю гріє слабо»:

    Сонце землю гріє слабо, (Руки вгору і вниз)

    Ночами тріщить мороз, (Руки на пояс, нахили в сторони)

    На подвір'ї у Снігової Баби (Руки на пояс, поворот навколо себе)

    Побілів морквяний ніс. (Діти показують ніс)

    У річці стала раптом вода

    Нерухома і тверда, (Стрибки на місці)

    Хуртовина сердиться,

    Сніг кружляє, (Діти кружляють)

    Замітає все кругом

    Білим сріблом. (Імітують руху руками)

    -Нам пора далі відправлятися в політ! Зайняти свої місця. Полетіли. (Сідають на килим.)

    -Ми з вами багато дізналися про воду. Як ви думаєте, чи можна малювати на воді? (Ні.) А чому? Звичайно, фарби розчиняються у воді. Але все ж це можливо завдяки чарівним крапельок, які нам подарував Водяний.

    -Увага, ось ми і прилетіли! Приземляємося! (Діти встають, проходять і сідають за столи.)

    -Перш ніж почати малювати, пропоную вам пограти з пальчиками, розігріти їх.

    Пальчикова гімнастка «Завірюха».

    Ой ти, хуртовина, завірюха, хуртовина,

    Де була ти вночі, ну-ка?

    Я по всіх дворах крутила,

    Я деревах шуби шила,

    Разоделся їх в хутра.

    Щоб навколо прекрасно стало,

    Небо я з землею змішала!

    -Давайте спробуємо всі разом помалювати на воді. Візьміть в руки пензлика, тихесенько умочіть у фарбу і опустіть на воду, зробіть різнокольорові крапельки. А потім пензликом спробуйте з крапельок зробити малюнок. Подивіться, які виходять різнокольорові візерунки. Візьмемо папір, вона лежить у вас на столі, опускаємо її в наш чарівний розчин. А тепер будьте уважні. Як тільки краю листа стануть завертатися, можна цей лист перевернути і покласти перед собою.

    (Діти експериментують самостійно. Вихователь проходить по групі і допомагає тим, у кого труднощі.)

    -Хлопці, подивіться, які чарівні візерунки у нас вийшли. Яка краса! А хочете показати їх нашим гостям? Пропоную організувати виставку! У мене є ось такі рамки під ваші картини. (Показує рамки дітям.) Давайте ваші гарні візерунки помістимо в рамки і зробимо справжню виставку! (Вставляє малюнки в рамки і красиво виставляє на столі.) Ну ось. Тепер і наші гості теж можуть милуватися вашими картинами. А якщо хочете показати свої роботи друзям і близьким, можете забрати картини та організувати виставку в групі. Ви тепер знаєте техніку малювання по воді, і можете навчити своїх друзів і близьких робити такі чудові шедеври. Ми сьогодні з вами стільки всього встигли і дізналися! Ми всі молодці! Спасибі!

    НОД и самоанализ «Фантазёры» старшая группа на конкурс «Воспитатель года-2019»

    Самоаналіз заняття по темі:

    «Фантазери» в старшій групі.

    напрямок:

    художньо-естетичний розвиток.

    Інтеграція областей НСД:

    «Пізнавальний», «Соціально-комунікативний», «Мовне», «Фізичне», «Художньо-естетичне».

    Мета: ознайомлення з властивостями води, в тому числі малювання по воді.

    завдання:

    Розширювати знання про воду.

    При подальшому розширенні у дітей інтерес до образотворчої діяльності (малювання на воді).

    Продовжувати розвивати вміння висловлювати в мові свої враження, висловлювати судження; самостійно створювати художні образи в різних видах діяльності.

    Формувати дитячу творчість.

    Дане заняття проведено відповідно до завдань основної освітньої програми, відповідними даному віку дітей. Для реалізації кожного завдання були підібрані прийоми в цікавій і цікавій формі.

    На кожен момент заняття були наочні посібники, які стимулювали і активізували дітей до розумової діяльності і розвитку фантазії.

    На занятті використовувалися інформаційно-комунікаційні технології (звук води, гість - водяний, музика, які посилювали емоційне сприйняття.

    Організаційний прийом «Гра на спілкування» був спрямований на розвиток комунікативних якостей, встановленню дружніх взаємин як усередині дитячого колективу, так між гостями і дітьми.

    Заняття динамічний, воно включає прийоми, які передбачають швидку зміну діяльності:

    політ на килимі-літаку - переміщення по групі;

    проведення експерименту - стоячи;

    фізкультурний вправу - «Сонце землю гріє слабо», пальчикова гімнастика;

    продуктивна діяльність - малювання - на робочих місцях.

    Швидка змінюваність прийомів і зміна дій протягом заняття дозволили уникнути стомлюваності дітей.

    Дидактична діяльність вихователя:

    Всі моменти заняття логічні і послідовні, підпорядковані одній темі. У заняття були інтегровані моменти з освітніх галузей.

    Пізнавальний розвиток: закріплювала вміння описувати властивості води за характерними ознаками, формувала вміння робити висновки;

    Мовленнєвий розвиток: діти брали участь у спільній розмові, слухали, проводили експерименти; активізувала словник дітей за рахунок слів - глобус, експеримент;

    Соціально-комунікативний: самостійно висловлювати доброзичливість, співпереживати; виконувати правила безпечної поведінки під час проведення експерименту;

    Художньо-естетичний розвиток: вдосконалювала вміння дітей малювати, розвиваючи фантазію і дрібну моторику рук;

    Фізичне: розвивала рухове уява і координацію рухів.

    Прийоми на занятті носили ігровий характер, були засновані на ігрових навчальних ситуаціях. Намагалася привнести «родзинку» в заняття, щоб викликати здивування, здивування, захоплення, одним словом, то, що діти будуть пам'ятати (ковё р-літак, водяний, малювання по воді).

    В кожному моменті заняття я намагалася спрямовувати дітей на пошук шляхів вирішення проблеми, допомагала встановити новий досвід, активізувати самостійність і підтримувати позитивний емоційний настрій.

    Створення пошукових, проблемних ситуацій активізувало розумову і мовленнєву діяльність дітей.

    Специфіка роботи з дітьми на занятті відбивалася в особистісно-орієнтованому підході. Боязких дітей підбадьорювала, хвалила, щоб закріпити у них ситуацію успіху.

    Під час заняття намагалася спілкуватися з дітьми на одному рівні, намагалася підтримувати у дітей інтерес до заняття протягом усього часу.

    Підсумок заняття був організований у вигляді створення малюнків - чарівних візерунків, в яких відбилося ставлення дитини до творчості, їх фантазія.

    Вважаю, що заняття вдалося, поставлена ​​мета досягнута.



    Скачати 13.21 Kb.