• Хід заняття
  • НОД з розвитку мовлення дітей раннього віку «В гості до казок»




    Дата конвертації22.12.2019
    Розмір5.08 Kb.
    ТипТемочка

    Юлія Камарова
    НОД з розвитку мовлення дітей раннього віку «В гості до казок»

    НОД з розвитку мовлення дітей раннього віку «В гості до казок»

    цілі:

    1. Формувати діалогічну мова: вчити слухати питання і відповідати на них. Вчити впізнавати і називати персонажів із знайомих казок; передавати по показу ігрові дії.

    2. Розвивати вміння слухати; розвивати вимова і інтонаційну виразність мови; відпрацьовувати ритмічність рухів.

    3. Виховувати інтерес і любов до народних казок, до російської культури.

    устаткування:

    Аудіозапис пісні «Паровоз», «Пісенька Колобка»; персонажі казок «Колобок», «Курочка Ряба», «Ріпка» - різні види театрів, які є в наявності; ілюстрації до перерахованих казкам.

    Хід заняття:

    В: Хлопці! А ви любите казки?

    Д: Так! Дуже!

    В: Казки живуть в чарівній країні - за лісами, за полями, за високими горами! Живуть і хвилюються, чи зможуть хлопці їх впізнати. Хлопці, ми зможемо дізнатися казки?

    Д: Так! Чи зможемо!

    В: Давайте спробуємо! Ми поїдемо в гості до казок! Для цього нам потрібно сісти в веселий поїзд:

    Набирає поїзд хід,

    Машиніст дивиться вперед.

    Тримаємося ми один за одного

    І ніхто не відстає!

    Діти стають в паровозик один за одним. Поїзд відправляється під музику.

    Зупинка «У Колобка». Відповідні декорації.

    В: Чи не лежалося на віконці,

    Покотився по доріжці!

    Хто це?

    Д: Колобок!

    В: А хто спік Колобка?

    Д: Бабуся!

    В: Від кого пішов Колобок?

    Д: Від діда, від баби, від зайця, від вовка, від ведмедя.

    В: А хто з'їв Колобка?

    Д: Лиса!

    В: Давайте разом з Колобком заспіваємо його пісеньку «Я Колобок, Колобок!»

    В: А тепер пограємо з Зайкою і Мишком. Покажемо, як стрибає зайчик, як ходить ведмедик! Молодці, хлопці!

    Тут дуже весело! Але нас інші казки теж чекають в гості. Говоримо, до побачення і сідаємо в поїзд. Вирушаємо: «Ту - Ту! З гірки, на гірку.

    Діти виконують полуприсед.

    Зупинка «Ріпка». Відповідні декорації.

    В: Ось ми і приїхали. Подивіться, яка казка тут живе?

    Д: Ріпка.

    В: Так, ми в гостях у «Ріпки». Тільки подивіться, герої казки посварилися, сперечаються, хто за ким буде тягнути ріпку. Давайте правильно розставимо їх. Допоможемо?

    Д: Так!

    В: Хто ж посадив ріпку?

    Д: Дід!

    В: Кого дід покликав на допомогу?

    Д: Бабцю!

    В: Кого бабка покликала на допомогу?

    Д: Онуку!

    В: А кого покликала внучка?

    Д: Жучку!

    В: А жучка покликала ...

    Д: Кішку!

    В: Кого запросила допомогти тягнути ріпку кішка?

    Д: Мишку!

    Діти розставляють героїв в правильному порядку.

    В: Тепер в цій казці все в порядку! Все помирилися!

    А ми поїдемо далі! Сідаємо в поїзд: «Чух - чух - чух».

    Зупинка «Курочка Ряба».

    Відповідні декорації.

    В: Подивіться, хто тут живе?

    Д: Курочка, дід, баба, мишка.

    В: Як називається це казка?

    Д: «Курочка Ряба».

    В: Хлопці, а чому дід і баба сумують і плачуть?

    Д: Курочка Ряба знесла яєчко, а мишка розбила його.

    В: Ми з вами добрі хлопці, давайте допоможемо зібрати яєчко!

    Д / і «Збери яєчко» - розрізні картинки.

    В: Скільки красивих вийшло яєчок. Дід і баба більше не сумують, вони дуже раді!

    В: А нам, хлопці, пора повертатися в дитячий сад. Сідаємо в поїзд.

    В: Ось ми і повернулися! Вам сподобалося наше подорож?

    Д: Так, дуже!

    В: У яких казок ми побували в гостях?

    Д: «Колобок», «Ріпка», «Курочка ряба».

    В: Яке у вас був настрій під час нашої подорожі?

    Д: Радісне, веселе!

    В: Хлопці, ви молодці! Дуже добрі і чуйні діти! Ви допомогли Колобку співати його веселу пісеньку, помирили герої казки «Ріпка», зібрали яєчко, яке розбила мишка в казці «Курочка Ряба». І у мене для вас є сюрприз - чарівні цукерки! Герої казок дуже вдячні таким добрим хлопцям.