• Хід заняття
  • НОД Читання художньої літератури. Розвиток мовлення. Тема: «Казка про дурне мишеня»




    Дата конвертації13.04.2019
    Розмір5.57 Kb.
    ТипТемочка

    Черепович Марина
    НСД в ГО «Читання художньої літератури» і «Розвиток мови» на тему «Казка про дурне мишеня»

    Мадоу ЦРР дитячий сад «Теремок»

    Конспект НСД в області читання художньої літератури, розвиток мови.

    Тема: «Казка про дурне мишеня» С. Маршак

    Вихователь: Черепович М. М.

    Цілі: Продовжити знайомство з творчістю С. Маршака, формувати вміння уважно слухати твір, розвинути вміння відповідати на питання за змістом твору. Розвинути мова, словниковий запас, вміння будувати правильні, поширені пропозиції, продовжити розвивати вміння оцінювати героїв і давати характеристику їх вчинків, виховати любов до читання, казкам.

    Устаткування: Книга С. Маршака «Казка про дурне мишеня», костюм для персонажа мами мишки, електронна презентація.

    Попередня робота: Читання творів С. Маршака, розгляд ілюстрацій, відгадування загадок про героїв творів, розучування коротких уривків.

    Хід заняття:

    Діти входять під казкову музику, вітаються, посміхаються один одному, сідають на стільчики.

    Хлопці, я хочу згадати вам загадку. Ну-ка подивимося, чи впізнаєте ви про кого моя загадка?

    Хто - то спритно прошмигнув у нірку,

    Прихопив від хліба кірку.

    Знаєш ти її, малюк,

    Це сіренька .... (миша).

    Правильно, молодці, звичайно, це мишка-норушка.

    Сьогодні вона у нас в гостях.

    Під музику входить Миша.

    миша:

    -Здравствуйте хлопці! Як ви поживаєте? Чим займаєтеся?

    вихователь:

    -Ми з хлопцями зібралися, щоб казку послухати. А ти мишка казки любиш? І чому ти така сумна?

    миша:

    -Я можу вам розповісти свою казку.

    вихователь:

    -Ми з задоволенням послухаємо, але спочатку пограємо в гру «Вийшли мишки».

    Діти стають в коло.

    Вийшли мишки як - то раз,

    Подивитися котра година.

    Один два три чотири,

    Мишки смикнули за гирі,

    Тут пролунав страшний дзвін,

    Втекли мишки он.

    Діти сідають по своїх місцях. Чи включається презентація.

    миша:

    Слухайте мене уважно, казка моя називається «Казкою про дурне мишеня», а придумав її дитячий письменник С. Маршак.

    (Мишка читає другий слайд)

    вихователь:

    Хлопці, скажіть, а де живе мишка? (Вихователь домагається повних відповідей)

    Як співає мама мишка? А мишеня?

    (Миша читає третій слайд)

    вихователь:

    Кого першої покликала мама мишка в няньки? Як співає тітка качка? Чи сподобалася качина пісенька мишеняти?

    (Мишка читає четвертий слайд)

    вихователь:

    Кого ще покликала мишка? Як співала тітка жаба? Що сказав мишеня?

    (Мишка читає п'ятий слайд)

    вихователь:

    До кого звернулася мама мишка за допомогою? Як співає тітка кінь? Що відповів мишеня?

    мишка:

    Казку я вам розповідаю і злегка зголодніла.

    вихователь:

    Що ж робити? Як же бути? Чим же нам вас пригостити?

    мишка:

    Я хлопці обожнюю пиріжки.

    вихователь:

    Хлопці, давайте заспіваємо для мишки пісню пиріжки.

    Виконується пісня «Пиріжки», слова Н. Кукловська, музика А. Філіпенко.

    мишка:

    Спасибо ребята, удружили, пиріжками нагодували тепер можна і продовжити мою розповідь.

    (Мишка читає шостий слайд)

    вихователь:

    Хто став заколисувати мишеняти? Як співала тітка свинка? Мишеняти сподобалося?

    (Мишка читає сьомий слайд)

    вихователь:

    Хто ще прийшов заколисувати мишеняти? Як співає тітка квочка?

    (Мишка читає восьмий слайд)

    вихователь:

    До кого побігла мишка мати? Як співала тітка щука?

    (Мишка читає дев'ятий слайд)

    вихователь:

    Кого тепер покликала мишка? Що сказав мишеня?

    (Мишка читає десятий слайд)

    вихователь:

    Як закінчилася казка? Що трапилося з мишеням? Чому мишеня потрапив в біду? Що ми скажемо про маму мишці, яка вона? А мишеня, який? А чи можна діткам бути такими як мишеня?

    мишка:

    На цьому казка не закінчується, а продовження я розповім вам в наступний раз.

    вихователь:

    Спасибі мама мишка? Хлопці, а давайте розвеселимо нашу гостю і станцюємо з нею веселий хоровод, стаєте в коло. (Танцюють хоровод «Весняний» музика Т. Вількорейской.

    Мишка прощається і йде.

    вихователь:

    Хлопці вам сподобалася казка? Молодці, ви уважно слухали, відповідали на питання і навіть розвеселили маму мишку.

    Хлопці гостя наша пішла, пора і нам повертатися в групу.