неведимка повітря




Дата конвертації21.02.2019
Розмір9.63 Kb.
ТипТемочка

Олена Фатєєва
Конспект заняття по ознайомленню з навколишньою природою «Невидимка повітря»

«Невидимка повітря»

Пізнання (ознайомлення з навколишньою природою).

Мета: збагачення знань про властивості повітря.

завдання:

освітні:

формування знання про значення повітря в житті людини;

Повітря необхідне для підтримання життя і забезпечення здоров'я людини;

Ознайомити з властивостями повітря (відсутність форми, прозорість, рух і очищення повітря);

Розвивати навички проведення лабораторних дослідів (вміння працювати з прозорим скляним посудом);

виховні:

Розвивати соціальні навички: вміння працювати в мікро групі, враховувати думку партнера;

Розвивати уміння відстоювати свою думку, доводити свою правоту;

Формувати дбайливе ставлення до повітря

Розвиваючі:

Активізація і збагачення словника дітей іменниками. Прикметниками і дієсловами по темі заняття

матеріали:

Лялька Буратіно, скляні невеликі склянки, тазики з водою, соломинки і повітряні кульки за кількістю дітей, губка, заготовки з кольорового паперу квадратів 8 * 8, палички гвоздики - кнопки, клей, ножиці.

хід заняття

По-ль: «Руки догори піднімаємо

А потім їх опускаємо

А потім до себе пригорнемо

А потім їх розведемо

А потім один одному посміхнемось

І заняття почнемо »

Хлопці, до нас прийшов Буратіно за допомогою

Буратіно: «здрастуйте діти, допоможіть мені, будь ласка, відгадати загадку, яку Мальвіна загадала.

є невидимка

В хату не проситься.

А перш людей

Біжить поспішати.

А до неї ще карта: Чого в кімнаті не бачиш?

Діти: «Це повітря».

Буратіно: «Що за повітря. Я не знаю, що це таке ».

По-ль: «Не журись Буратіно, а послухай, що знають наші діти.

По-ль: хлопці подивіться на нашу групу і скажіть. що в ній знаходиться ».

Діти: «у нас в групі є столи, стільці, шафи, іграшки, килим, квіти, ми -діти».

По-ль: «Група наша велика, простора, а що що ж знаходиться між стелею, підлогою, стінами, там де порожньо?»

Діти: «Навколо нас знаходиться повітря».

Буратіно: «Де? Чому я його не бачу ».

По-ль: «Я теж не бачу, але ми з хлопцями знаємо що він завжди навколо нас. Повітря ні хто не бачить. Тому його називають «невидимка». А чому ми його не бачимо? »

Діти: "тому що повітря прозоре і ми бачимо через нього навколишні предмети».

По-ль: «Що ще в нашій групі прозоре?»

Діти: «У нашій групі прозоре вікно, лампочка, текло».

По-ль: «Повітря має колір?»

Діти: «Повітря безбарвний. У нас в групі жовті й салатові шафи, коричневі столи, сіра дошка. А повітря не має ні цих квітів, ні якого іншого кольору ».

По-ль: «Повітря має колір?»

Діти: Повітря не має запаху, але в різних місцях пахне, по-різному, так як частинки пахучих речовин змішуються з повітрям. І ми відчуваємо різні запахи ».

По-ль: «Чи може людина обійтися без повітря?»

Діти: «Ні. Людині і іншим живим істотам для дихання потрібне повітря. Людина без повітря помре і все живе теж ».

Буратіно: «Як ви цікаво розповідаєте, але я хочу побачити повітря це можливо?»

По-ль: «Так, Буратіно, це можливо. Хлопці давайте ми вирушимо з вами в нашу лабораторію і покажемо Буратіно повітря.

Звучить спокійна музика зі співом птахів. Ми йдемо по лабіринту в лабораторію: по слідах, змійкою між кеглів, перестрибуємо, через струмок.

По-ль: «Ось ми і прийшли».

(на столі стоять скляні невеликі склянки, тазики з водою, соломинки і повітряні кульки за кількістю дітей, губки)

По-ль: «Діти, що в склянках?»

Буратіно: «Та нічого тут немає. Пусто! »

По-ль: «Ти, неправий Буратіно. Хлопці, переверніть склянки догори дном і повільно опускайте їх в воду. Склянка не наповнюється водою (немає) Що ж не пускає в стакан воду? »

Діти: «Воду в стакан не пускає повітря».

По-ль: тепер нахиліть склянки, що з'являється в воді? »

Діти: «Бульбашки повітря».

По-ль: «Звідки вони взялися?»

Діти: «Це повітря виходить зі склянки, а його місце займає вода».

По-ль: «Хочеш, Буратіно, ще побачити повітря? (та)

Діти, налийте в стакани води, візьміть соломинки і подуйте в соломинку. Чому з'являються бульбашки? »

Діти: «Повітря виходить з води»

По-ль: «Подуйте, сильніше. Дивись Буратіно, чим більше повітря. тим більше бульбашок.

По-ль: «Повітря є скрізь: і в групі, і у нас вдома, і на вулиці і навіть у цій губці. Візьміть губку, що бачите? »

Діти: «Ми бачимо дірочки, отвори».

По-ль: «Що в цих дірочках?»

Діти: «У них повітря».

По-ль: «Що трапиться, якщо губку занурити в воду?»

Діти: «У воді з'являться бульбашки - повітря з дірочок виходитиме в воду».

Буратіно: «Як цікаво. Ви казали. Що повітря не має певної форми, поширюється в усіх напрямках, і не має власне запаху, ви і це мені покажіть? »

По-ль: «Хлопці, вдихніть ротом повітря. Спробуйте його на смак. Якого він смаку? »

Діти: «Повітря несмачний»

По-ль: «Вдихніть носом повітря, якого він запаху»

Діти: «Він без запаху».

По-ль: «Закрийте очі (очищаю апельсин) і вдихніть носом повітря. Чим зараз пахне і чому? »

Діти: «Пахне апельсином. Тому що ви почистили апельсин ».

По-ль: «Правильно, ароматичні частинки апельсина, змішалися з частинками повітря і ми відчули аромат апельсина.

Буратіно, а повітря буває ще й пружним. Ось дивись, візьміть кульки, які вони? »

Діти: «Кульки м'які, безформні, гумові».

По-ль: «Надуйте їх. (Діти надувають кульки) Якими вони стали? »

Діти: «Кульки придбали форму, стали пружними і ними можна грати».

По-ль: «Діти і ти, Буратіно, помахайте рукою у особи. Яке відчуття? Подуйте на руку, що відчуваєте? »

Діти: «Ми відчуваємо вітерець, прохолоду».

По-ль: «Всі ці відчуття викликані рухом повітря. Що таке рух повітря? »

Діти: «Рух повітря - це вітер»

По-ль: «Давайте ми з вами зробимо для Буратіно« вертушку ». Щоб він міг показати рух повітря Мальвіни і для цього ми полетимо в майстерню. На наших літаках. »

Руки ставимо ми в розліт (руки в сторони)

З'явився літак (полетіли як літаки)

Ми крилом туди - сюди (нахили вліво-вправо)

Роби «раз» і роби «два» (повороти вліво-вправо)

Раз і два, раз і два! (ляскаємо в долоні)

Руки в сторони тримайте, (руки в сторони)

Один на одного подивіться (повороти вліво-вправо)

Опустили руки вниз, (опускаємо руки)

У майстерні все приземлися (сіли за столи)

(На столах лежать заготовки з кольорового паперу квадратів 8 * 8, палички гвоздики - кнопки, клей, ножиці.)

По-ль: «Подивіться, чи всі є для виготовлення вертушок. Що ми свами будемо робити спочатку? »

По-ль: «Візьмемо квадрат і надрежем за схемою кути. Потім один край намажемо клеєм і приклеїмо в середину, так вчинимо і з іншими кутами. Потім вертушку, прикріпимо цвяшком до палички »

Самостійна робота дітей.

По-ль: «Буратіно, ось які чудові вертушки вийшли у хлопців. Покажіть як вони працюють. (Діти дмуть на вертушки вони вращаются0.

Буратіно: «Спасибі, хлопці»

По-ль: «З вертушкою дуже весело грати на вулиці. А який там чисте і свіже повітря. Чому він такий? А чи скрізь повітря чисте? (немає) Правильно на вулицях міста повітря забруднене, так як їздять машини, працюють заводи. Багато сміття залишають люди на вулиці, мало дерев, а ось в лісі найчистіше повітря тому що там багато дерев, трави. квітів