• Хід заняття
  • Назва проекту: «Бережіть зір!»




    Скачати 13.59 Kb.
    Дата конвертації20.10.2018
    Розмір13.59 Kb.
    ТипТемочка

    Олена Коростельова
    Проект «Бережіть зір!»

    Назва проекту: «Бережіть зір!»

    Здоров'я дитини понад усе,

    Багатство землі не замінить його

    Здоров'я не купиш, ніхто не продасть

    Його бережіть, як серце, як очей

    Мета: формування уявлень про зір, як про один із способів пізнання світу і необхідності берегти свій зір.

    Завдання: формувати уявлення про те, що очі є одним з органів почуттів людини;

    Ознайомити дітей з пристроєм очі, як органом зору.

    Допомогти дітям усвідомити необхідність берегти свій зір, вести здоровий спосіб життя, дбати про здоров'я оточуючих людей.

    Виховувати почуття жалю до незрячим людям, бажання надати їм допомогу. Виховання толерантного ставлення до людей з обмеженими можливостями, готовність їм допомагати.

    Активізувати і збагачувати словник дітей новими термінами.

    Активно залучати батьків до спільної з дітьми пізнавально - творчу діяльність. Навчити батьків практичним навичкам збереження і зміцнення зору дітей

    виховання толерантного ставлення до людей з обмеженими можливостями, готовність їм допомагати.

    Вид проекту:

    Тривалість проекту: короткостроковий - 2 тижні (18.09.2017г. - 29.09.2017г.)

    Учасники проекту: діти, вихователі, батьки, педагог доп. освіти - валеолог.

    Актуальність проблеми: Кажуть, очі - дзеркало душі, вони наші вікна, через які ми отримуємо інформацію про навколишній світ. Збереження зору у дітей - це дуже актуальна проблема. Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, майже 20% дошкільнят в розвинених країнах і один з чотирьох школярів мають проблеми із зором. Хвороби очей у дітей - не тільки медична, але і соціально-психологічна проблема, тому що близько 90% інформації дитина отримує через органи зору. Ось чому для якісного сприйняття навколишнього світу так важливо правильне формування здорового зору і постійний контроль стану зору дітей.

    Збереження зору у дитини з самого раннього віку є важливим завданням. А саме в дошкільному віці закладається усвідомлене ставлення до себе і свого здоров'я.

    Передбачуваний результат: Діти дізнаються основи догляду за своїми очима, правила збереження зору, будуть прагнути стежити за своїм здоров'ям. Познайомляться зі способами надання першої допомоги при легких травмах очей. Викликати інтерес у батьків до цієї проблеми.

    Етапи реалізації проекту

    Підготовчий етап: на даному етапі була вивчена література по даній темі, підготовлені матеріали, розроблені форми роботи з дітьми та батьками. Зібраний матеріал по темі проекту (художній, ілюстративний, підібрані дидактичні ігри, розроблений план заходів для реалізації проекту.

    Основний етап: проектна діяльність, що проводиться по всім освітнім областям

    Підсумковий етап: підведення підсумків, оформлення матеріалів проекту.

    Перспективний план роботи за проектом

    Тематика різних фор роботи з дітьми Форма організації педагогічного процесу

    "Очі - дзеркало душі"

    «Як влаштовані наші очі»

    «Ми за здоров'я наших очей!»

    «Бережи очей, як алмаз!»

    «Образливе слово - Очкарик» Бесіди

    «Гігієна очей» Бесіда - експеримент

    «Поводир»

    «Що ближче?»

    "День і ніч"

    «Виклади орнамент» Дидактичні ігри

    «Такі різні веселі окуляри!» Виставка - конкурс

    «Бережіть зір!» - виготовлення плаката Художньо - естетичний розвиток. Аплікація.

    Магазин «Оптика»

    Бібліотека «Книги для сліпих людей. Які вони? »Екскурсії

    «Як бачать люди без окулярів і в них»

    "Собака поводир"

    «Мавпа і окуляри»

    «Жирафа і окуляри» Перегляд фільмів

    «Перевіримо наші очі» Перевірка зору в кабінеті медсестри

    «Як я буду виглядати в окулярах» Художньо - естетичний розвиток. малювання

    Читання віршів про очі, знайомство з прислів'ями та приказками, відгадування загадок. Читання художньої літератури

    «На прийомі у окуліста»

    «У магазині оптики» Сюжетно - рольові ігри

    Консультація для батьків «Організація робочого місця вдома для майбутнього школяра»

    Майстер - клас «Тренажери для очей»

    Буклет для батьків «Гімнастика для очей і її значення»

    Анкетування батьків «Гігієна зору» Взаємодія з батьками

    Підсумки реалізації проекту: діти познайомилися з органом зору, оком, дізналися про його будову, значення для людини. Дізналися, які причини викликають погіршення зору. Зрозуміли, що необхідно уважніше ставитися до себе, до свого здоров'я. Створено умови для збереження зору, проводиться гімнастика для очей. Діти знають основи догляду за своїми очима, прагнуть стежити за своїм здоров'ям, нагадують один одному правила збереження зору. Мають уявлення про способи надання першої допомоги при легких травмах. Сформовано стійкий інтерес у батьків до проблеми зміцнення і збереження зору у дітей

    Поповнився дидактичний матеріал в групі.

    Тема: «Очі - наші вірні помічники»

    (підсумкове заняття по проекту)

    Мета: дати уявлення про те, що очі є одним з основних органів чуття людини.

    Завдання: показати, яку роль відіграє зір в житті людини. Закріпити знання дітей про те, що корисно, що шкідливо для очей. Виховувати дбайливе і дбайливе ставлення до свого організму. Виховувати почуття жалю до незрячим людям, бажання їм допомогти.

    Матеріали: проектор, магнітофон, муляжі продуктів, конуси, пов'язки для очей (2 штуки, картинки - пазли, листи А- 4.

    Хід заняття:

    До зали входить Витаминка: Доброго дня, хлопці!

    Діти вітаються з вітамінки.

    Витаминка: Хлопці, а ви любите відгадувати загадки?

    Ось послухайте:

    Ми подивимося на кота.

    На картинки, казки,

    Але для цього потрібні

    Всім нам дуже ...

    Діти: Очки!

    Витаминка: Молодці, хлопці, швидко відгадали цю загадку. Послухайте тоді іншу, складніше:

    Є у кожної особи

    Два красивих озерця,

    Між ними є гора.

    Назви їх дітвора.

    Діти: це очі!

    Витаминка: Ух, ти! Знову відгадали! Ну, ось вам тоді ще одна загадка:

    На ніч два віконця

    Самі закриваються,

    А зі сходом сонця

    Самі відкриваються.

    Діти: Це теж загадка про очі!

    При скруті дітей загадка читається ще раз, при цьому дорослий супроводжує читання показом на своєму обличчі.

    Витаминка: Правильно, хлопці. Ви все загадки відгадали. І все загадки я вам запаскудили нам про ...

    Діти: Про очі.

    Витаминка: А ось я знаю, що у вашій групі є дівчинка, яка знає вірш про очі.

    Уміють вони і сумувати і сміятися,

    Уміють вони чудесам дивуватися:

    Квітучої ромашці і метеликам,

    Білим кораблики - хмарам,

    Веселці, ніби прийшла з казки -

    Все помічають зіркі очі.

    (Н. Крушевіцкая)

    Витаминка: А у вас є очі? Скільки у вас око? Де вони знаходяться? Як розташовані? Якого кольору? (відповіді дітей).

    А чи можна по очах людини визначити його настрій? (відповіді дітей)

    Витаминка пропонує дітям пограти в гру «Передай настрій»

    Гра «Передай настрій»

    Діти зображують за допомогою міміки різний настрій: сумне, веселе, сердите (зле, спокійне, серйозне, здивоване, замислене (мрійливе) та ін. Одна дитина зображує задумане настрій, при цьому закривши частину обличчя так, що б видно було тільки очі, а інші діти вгадують. Після того, як настрій угадано, вихователь запитує: коли і чому буває такий настрій?

    Витаминка: Хлопці, ви молодці! Ми здорово з вами пограли! А зараз я пропоную вам трохи відпочити і пропоную зробити зарядку.

    Музична розминка «Я росту»

    Витаминка: Хлопці, а у кого дуже зірке зір? (у орла). А хто бачить краще за всіх вночі або в темряві?

    Діти: сова, кішка

    Витаминка: Людина не такий пильний, як орел, і в темряві він не бачить. Але очі у людини саме такі, які потрібні йому. Очі - наші головні помічники, але людина недостатньо цінує свої очі, не завжди добре про них піклується.

    Чому очі - наші головні помічники?

    Діти: Вони допомагають нам бачити все, що є навколо, розрізняти і впізнавати предмети, їх колір, форму, розмір.

    Витаминка: Які ви, хлопці, молодці! Стільки всього знаєте! А як зберегти свій зір і як доглядати за своїми очима теж знаєте?

    Діти: Так! (читають вірші)

    Пам'ятай: шкідливий телевізор,

    Якщо очей до екрана близький.

    І, звичайно, шкідливо оці,

    Якщо дивишся багато відразу.

    Знають дорослі і діти

    Що читають лише при світлі,

    У темряві не можна чітать-

    Зір буде втомлюватися.

    Ви запам'ятайте все відразу:

    В око легко внести заразу!

    Око не чіпай рукавом-

    Тільки чистеньким хусткою!

    Якщо немає в їжі порядку,

    Захоплюватися якщо солодким,

    Треба всім запам'ятати надалі -

    Можна тяжко захворіти ...

    Витаминка: Ого! Які цікаві вірші ви знаєте! А як треба харчуватися, що б була користь для очей, знаєте? Зараз ми перевіримо!

    Гра «Магазин»

    Діти повинні з різноманіття продуктів вибрати ті, які принесуть користь для організму людини

    Витаминка: Молодці, хлопці! А ось ви знаєте, що треба робити, якщо раптом ваші очі втомилися?

    Діти відповідають (один з відповідей - робити гімнастику для очей)

    Витаминка: правильно! І зараз ми з вами її зробимо.

    оздоровча хвилинка

    Якщо очі втомилися, потрібно виконати такі вправи:

    - Зажмурьте очі, а потім відкрийте їх. Повторіть 5 разів.

    - Погладьте повіки кінчиками (подушечками) пальців.

    - Робіть кругові рухи очима - наліво - вгору - направо - вниз - направо - вгору - наліво - вниз.

    - Витягніть руку вперед. Поглядом стежте за нігтем пальця, повільно наближаючи його до носа, потім повільно відсуваючи назад.

    Витаминка: відпочили ваші очі?

    Діти: Так!

    Витаминка: Який предмет, допомагає людям, які бачать погано?

    Для яких цілей люди використовують окуляри?

    Діти: При поганому зорі, від яскравого сонця, для захисту від зовнішніх пошкоджень.

    Витаминка: Хлопці, назвіть мені казкових героїв, які теж носили окуляри.

    Діти: Айболить, Мудра сова, Знайка, Кролик (з Вини - Пуха, черепаха Тортилла тощо.

    Витаминка пропонує дітям пограти в гру «Збери пазл»

    Гра «Збери пазл»

    Діти діляться на 2-3 підгрупи, їм дається кілька розрізнених картинок, на яких зображені герої, які носять окуляри. Треба зібрати картинки.

    Витаминка: А скажіть мені, будь ласка, хлопці, чи легко жити людині, яка погано бачить або взагалі не бачить?

    відповіді дітей

    Витаминка: А як називають людей, які погано бачать і носять окуляри? Ось «очкариками» їх точно називати не можна. Це прикро!

    А як називають людей, які взагалі нічого не бачать? Як такі люди пересуваються?

    відповіді дітей

    Витаминка: я пропоную вам пограти в гру «Поводир».

    Гра «Поводир»

    Діти стають парами. Одній дитині зав'язують очі, а інший веде його навколо фішок. Потім діти міняються ролями.

    Витаминка: Складна гра? Ось так складно жити сліпим людям!

    Наше заняття пройшло не дарма! Ви багато знаєте, що треба робити для того, що б зберегти свій зір. А я вас закликаю: «Бережіть свій зір!».

    А на останок, я хочу показати вам цікавий мультфільм, який називається «Жирафа і окуляри»

    Витаминка прощається і йде.

    Проект «Берегите зрение!»


    Скачати 13.59 Kb.