Музично-ігрове заняття з дітьми молодшої групи «Прогулянка в ліс»




Дата конвертації19.01.2020
Розмір7.81 Kb.
#1679170
ТипТемочка

Римма Аліпова
Музично-ігрове заняття з дітьми молодшої групи «Прогулянка в ліс»

Мета: збагачення і активізація звукового досвіду дошкільнят. Формування мотивації до музичної діяльності. Розвиток музикальності дітей молодшого дошкільного віку.

Завдання: виховання у дитини інтересу до світу музичних і немузичних звуків, елементарного музичного аналізу. Розвиток у дітей сприйняття музичних і немузичних звуків. Збагачення музичного досвіду дітей. Активізація емоційних реакцій малюків на музику. Розвиток у дітей музично -Ігровий імпровізацій, виконавських умінь і творчих здібностей в художніх образах діяльності.

Матеріали та обладнання: декоративна ширма, яка відокремлює частину простору музичного залу від декоративної «лісової галявини»; аудіозапис «Голоси птахів»; музичний репертуар - «Прогулянка», «В лісі», муз. Т. Ломової.

хід заняття

Муз. Рук. зустрічає дітей в музичному залі, і вітає дітей музичної пісенькою М. Картушин «Здрастуйте!».

Муз. Рук. - Хлопці, ми сьогодні з вами відправимося на прогулянку. хочете

прогулятися? (діти відповідають) Прогулянка наша буде незвичайною, сьогодні ми вирушимо з вами в ліс. Але це буде не простий ліс, а чарівний. Там, ми зможемо почути з вами багато різних звуків і зустріти багато всяких звірів, і щоб ніхто не заблукав, не загубився, зробимо музичну перекличку.

Педагог обходить дітей і просить кожної дитини проспівати своє ім'я.

Муз. Рук. - Тепер можна вирушати.

Муз. Рук. виконує на фортепіано «Прогулянку» Т. Ломової, вихователь і діти спокійно гуляють по залу. Вихователь прибирає ширму і хлопці бачать узлісся.

Муз. Рук. - Хлоп'ята, ось ми і прийшли в ліс, послухайте, як тихо (Всі зупинилися, слухають тишу).

Багато різних звуків оточує нас, навіть, якщо тихо, здається зараз.

Ранимий, рано вранці всюди тиша, але її послухай - звуками повна.

Тільки трохи чути шелест листя ...

Муз. Рук. Просить зобразити звуком шелест листя.

(Діти, по показу Муз. Рук. Вимовляють: «ш-ш-ш», поступово посилюючи звучання голосом і потираючи долоньки).

Десь біжить струмочок ... (показує жестом, діти повторюють)

Нам зустрівся дзвінкий, веселий струмок. Давайте спробуємо зобразити наш струмочок - «ля-ля-ля». (Діти повторюють)

Струмочок біжить вниз (голос знижується, Муз. Рук. Допомагає дітям рукою зобразити рух струмочка)

А потім наверх побіг наш струмочок (підвищення голосу, рука - вгору).

Муз. Рук. запрошує дітей відпочити на лісовій галявині, посидіти і послухати голосу лісу.

Муз. Рук. - Хлоп'ята, прислухайтеся, дятел стукає по дереву (в аудіозаписі звучить стукіт по дереву, що видається дятлом, далі показується іграшка або зображення дятла, трудиться - «тук тук-тук». (Діти повторюють і пальчиком по долоньці стукають і голосом).

А це зяблик - (аудіозапис) - «Рюм-Рюм-Рюм». (діти повторюють).

А ось іволга прилетіла (аудіозапис) - «фіу-Ліу, фіу-Ліу, фіу-Ліу». (Діти повторюють).

А це хто заспівав, хлопці? (аудіозапис). Правильно, зозуля: «ку-ку, ку-ку, ку-ку» (Діти повторюють) Наші пернаті друзі запрошують нас з вами на лісовій концерт.

Муз. Рук, враховуючи побажання кожної дитини, розподіляє, хто з дітей буде зозулею, хто зябликом, хто дятлом, хто іволга. Спочатку діти пропевают по черзі свою «пташину» пісеньку, потім всі разом, але кожен співає свою. Муз. Рук., Диригуючи, допомагає дітям вступити в «пташиний» хор або припинити спів тієї чи іншої пташки. Потім можна запропонувати і поспівати, і політати як лісові пташки.

Муз. Рук. - Молодці! Вам сподобалося, як співали наші пташки? Давайте продовжимо нашу подорож, може бути, ми ще кого-небудь зустрінемо? Давайте прислухаємося. (Слухають тишу, потім Муз. Рук. Імітує «писк» зайчика). Чуєте, запищав тоненьким голоском зайчик, тихо, тихо. Зайчик - боягуз, боїться не тільки лисицю, вовка або ведмедя, але і кожного шереху в лісі. (Діти зображують зайчиків, виконуючи характерні звуки)

Напевно, десь ховається вовк або навіть ведмідь? (Муз. Рук. Імітує «пісню - виття» вовка, потім гарчить, як ведмідь. Діти вгадують, і повторюють всі разом, зображуючи вовка або ведмедя, додаючи до голосу відповідні рухи.)

Муз. Рук. - А ось зафиркав їжачок ( «фиркає», він розсердився, що ми не

даємо йому сховатися в траві і поспати. Як фиркає наш незадоволений їжачок? (Діти «фиркають», зображуючи їжачка) Не хвилюйся, їжачок, нам вже пора повертатися в дитячий сад, і коли ми підемо, ти зможеш виспатися. Давайте, хлопці, скажімо чарівному лісі «спасибі» за гостинність і попрощаємося з ним. (Діти дякують і прощаються з лісом). До нової зустрічі!

«Лісова галявина» закривається декоративною ширмою.

Муз. Рук. - Сподобалася вам, діти, наша прогулянка? Що вам запам'яталося особливо? Діти відповідають.

Муз. Рук. - А зараз давайте послухаємо музику і спробуємо дізнатися наших лісових друзів.

Муз. Рук. виконує на фортепіано твір «У лісі» Т. Ломової.

Муз. Рук. - Хлопці, схожа ця музика на нашу з вами прогулянку по лісі? Хто що почув у музиці? Хто кого дізнався?

Діти разом з Муз. Рук. складають колективний розповідь, музичний керівник супроводжує його музичними «замальовками». Педагог позитивно оцінює участь дітей в роботі, кожного окремо і всіх разом.

Можна запропонувати скласти музичний розповідь про прогулянці в ліс з використанням музичних інструментів (маракасов, дзвіночків, барабанних паличок, металофона і ін.).

Коментарі.

Ігрове спілкування на музичних заняттях володіє великим творчим потенціалом, багатством емоційних відтінків, несподіванкою поворотів ситуацій, змін ролей. Діти із задоволенням відгукуються на можливість такого спілкування.

Заняття є узагальнюючим по одній з тематик ( «Знайомимося зі звуками - голоси природи, звірів і птахів). Освітні цілі і завдання вирішуються за допомогою використання ігрових прийомів і завдань.

Діти активні і емоційні завдяки ігровій мотивації заняття.

Хлопці проявляють інтерес до озвученому світу, із задоволенням наслідують голосам птахів і звірів.

В ході гри-подорожі реалізуються не тільки завдання музичного виховання, але і з розвитку мовлення: спонукання дітей до складання розповіді (зв'язкова мова, до звукоподражаниям, комунікативні - взаємодія малюків в «пташиному» хорі.

Заняття направлено на збагачення накопиченого музичного досвіду дітей новими музичними враженнями.

На заняття використовується наочно-демонстративний і роздатковий матеріал, аудіозаписи (звукові ілюстрації, дітям пропонують звукові загадки, творчі завдання на створення ігрового образу, звуконаслідування, імітацію звуків з використанням голосу і шумових і музичних інструментів, ігрові вправи, музичні ігри.