Музична сюжетно-рольова гра «Іграшки йдуть в гості» для дітей молодшого дошкільного віку




Дата конвертації07.03.2019
Розмір6.38 Kb.

королева світла
Музична сюжетно-рольова гра «Іграшки йдуть в гості» для дітей молодшого дошкільного віку

Музична сюжетно-рольова гра "Іграшки йдуть в гості"

(для дітей молодшого дошкільного віку)

Види дитячої діяльності:

- ігрова,

комунікативної,

пізнавальна,

- музично-художня.

Мета: Розширення зони спілкування з іграшками, стимулювання активної мови. Виховання культури спілкування. Вчити виконувати доручення.

Плановані результати: Прояв інтересу до гри, до іграшок. Активність при виконанні танцювальних рухів. Уміння по словесному вказівкою дорослого знаходити предмети за назвою. Виконання найпростіших доручень в ігровій ситуації.

Методичні прийоми:

-сюрпрізний момент,

-Ігровий мотивація,

-обигриваніе іграшки.

Попередня робота: Заучування віршів, пісень, танців.

Матеріал й устаткування: площинний будиночок-теремок, іграшки: зайчик, півник, конячка, ляльки, ведмідь.

хід заняття

Вихователь звертає увагу на барвистий теремок.

Вихователь. Що це?

Діти. Теремок.

Вихователь. Подивіться, який він гарний, розфарбований.

Музичний керівник (співає). Варто в поле теремок, теремок,

Він не низький, не високий.

Хто, хто в теремочке живе?

Хто, хто невисокому живе?

Вихователь. Цікаво цікаво,

Хто в теремочке живе?

Заглядає в будиночок.

Вихователь. Ой, хлопці, в теремочке живуть чарівні іграшки. А які - ви дізнаєтеся самі! Хочете дізнатися? Іди. (Ім'я дитини, постукай в будиночок.

Дитина стукає в будиночок, але ніхто не відповідає.

Вихователь. А ну-ка, відгадайте загадку.

Стриб, скок, боягуз,

Хвіст коротун,

Вушка уздовж спинки,

Очки з Косинка,

Одяг в два кольори-

На зиму і літо!

Діти. Зайчик.

Вихователь. А ось він і з'явився. Так тут ще один. Хлопці, а він не хоче виходити, поки ми йому пісеньку НЕ заспіваємо.

Діти виконують пісню Карасьова «У городі зайченя».

Зайці виходять, танцюють по підлозі.

Вихователь. Втомилися зайчики, треба їх погодувати та спати укласти. Подивіться, це якийсь зайчик?

Діти. Великий та маленький.

Вихователь. Великого зайчика покладемо на велике ліжко, а маленького на яку?

Діти відповідають.

Вихователь. Годуєте їх акуратно, щоб не забруднилися.

Діти надягають зайцям фартухи.

Вихователь. А ми подивимося, хто ще в теремочке живе?

Хто кричить нам вранці

Дзвінке ку-ка-рі-ку?

Діти. Півника!

Вихователь. А ми знаємо пісеньку про петрушку.

Діти виконують руською народну пісню «Півник». З'являється півник з перев'язаним горлом, вихователь звертає увагу на хворе горло.

Вихователь. Що треба зробити?

Діти. Полікувати.

Вихователь. А хто лікує?

Діти. Доктор.

Вихователь. Хто з хлопців буде доктором і піде лікувати Півника? Коли лікар вилікує, Півник буде здоровий, він може піти в гості до зайчикам.

Звучить «Моя конячка», музика Гречанінова.

Вихователь стукає паличкою по паличці, імітуючи стукіт копит.

Вихователь. До теремочке хтось скаче

Тут і там, тут і там,

По дорозі, по полях.

Довгою гривою розвіває

І ребяток всіх катає.

Хто ж це, хлопці, поспішайте до теремочке?

Діти. Конячка.

Скаче конячка, ляльки - верхи на ній.

Вихователь. Як конячка з ляльками довго скакала і, звичайно ж, втомилася. Треба конячці гриву підстригти, причесати, поправити бантики та сукні постригти і погладити.

Діти йдуть грати в пральню і перукарню.

Вихователь. А хто ще в теремочке живе, хочете дізнатися? Ну-ка, загляньте, ... (імена дітей, в віконце. Кого ви там побачили? Хлопці, та там ведмедики в гості до нас збираються, поспішають. Постукаєте в будиночок, нехай одягаються скоріше.

Звучить пісня «Ведмежата», музика М. Красева, виходять ведмедики.

Вихователь. Ведмедики - в пом'ятих штанцях і не причесані, видно, сильно поспішали і забули, що треба зробити. Що ж треба зробити?

Діти. Зачесатися, погладити штанці.

Вихователь. Нічого, ми їм допоможемо: попрати і по гладимо штанці, потім Причешу, щоб вони були чистими і охайними.

Діти грають.

Вихователь. А тепер ведмедики можуть піти поїсти, а зайчики підуть в перукарню. Конячка нехай відпочине.

Діти укладають конячку спати.

Вихователь. Ляльки нехай підуть до лікаря, у них животи щось розболілися.

Доктор ставить градусник лялькам, напуває ліками.

Вихователь. Ну, а тепер все іграшки здорові, такі всі красиві, нарядні. І захотілося їм до дітей в дитячий сад, повеселитися з хлопцями. Запросимо іграшки до себе в гості?

Діти беруть іграшки і підходять до вихователя.

Вихователь. Ой, скільки іграшок. Давайте з ними потанцюємо.

Танець під музику Т. Шутенко «Веселий танець»

Вихователь (бере ведмедика). Мишка зробили з плюшу,

У нього є ніс і вуха,

І особливий талант-

Цей ведмедик музикант.

А де ж твоя музика, ведмедик? Забув в теремку?

Замінює мишку на заводного з барабаном. Заводить ключиком.

Вихователь. Як ведмедик розвеселився, радий, що прийшов в гості до дітей. Пограй, ведмедик, з нами.

Гра Раухвергера «Мишка ходить в гості»

Вихователь. Молодці, діти. Вам сподобалося грати з іграшками? Добре ви, весело танцювали. А тепер підемо гуляти і візьмемо свої іграшки на прогулянку.

До побачення!




Головна сторінка
Контакти

    Головна сторінка



Музична сюжетно-рольова гра «Іграшки йдуть в гості» для дітей молодшого дошкільного віку