«Ми діти планети»




Дата конвертації19.03.2020
Розмір8.86 Kb.
ТипТемочка

Наталя Чудина
Конспект заняття по екології «Ми діти планети»

Мета: підвести дітей до розуміння необхідності дбайливого ставлення до природних ресурсів.

Для досягнення мети були визначені наступні завдання:

- формувати елементарні навички очищення води;

- уточнити знання дітей про вплив забруднювачів води на живі організми;

- розвивати у дітей пізнавальний інтерес;

- виховувати у дітей гуманне ставлення до природи;

- сприяти формуванню екологічної культури.

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Вихователь пропонує дітям повісити малюнок (намальований дітьми за раніше) на дошку «Ознаки осені»

Розмова (актуалізація знань) «Ознаки осені» по картині.

В. Хлопці подивіться яку гарну картину ми намалювали з вами,

В. - А яку пору року зображено на картині, як можна її назвати?

- Відповіді дітей ...

В. Які ознаки осені ми свами зобразили на картині?

- Відповіді дітей ...

В. - Скажіть будь ласка, а яка буде ознака осені ми не намалювали з вами на нашій картині?

- Відповіді дітей (Птахи відлітають у вирій)

В. - У мене є пропозиція, хочете дізнатися яка?

- Так!

В. - Я пропоную домалювати клин птахів.

В. - Зараз кожен з вас по черзі намалює свою пташку і у нас вийти ціла зграя птахів, що летять клином на південь.

В. - Хто з вас знає. «- Що значить летять клином»

- Відповідь дитини. (Летять вони кутом, веде їх важак зграї, коли він втомився, його замінює інший птах.)

Діти по черзі малюють птахів на картині.

В. - А ви знаєте чому птахи відлітають у вирій?

- Відповіді дітей (тому що ці птахи дістають їжу дзьобом там де мілко, і навіть з дна. Стало холодно, рачки залізли в норки, травичка стала в'янути. У птахів немає корму, вони відлітають.)

Вірш Костянтина Бальмонт «Встигає брусниця» (читає дитина)

Встигає брусниця,

Стали дні холодніше,

І від пташиного крику

Стало в серці сумніше.

В: - Хлопці розкажіть будь ласка, чому птахи можуть літати, і чому вони не перегріваються на сонечку і не мерзнуть на холоді.

- Відповіді дітей (У птахів є два види пір'я пухові які їх гріють і махові які допомагають птахові літати. Птахи літають, бо, коли вони розкривають крила і хвіст навіть найменша пташка ставати великий і широкою. На землі розкриті крила і хвіст заважають і птиці їх складають. Пташки легкі так як їдять мало, але часто і пір'я у них з порожнистим стрижнем, а махові крила жорсткі.)

Физкультминутка: «Птахи летять» (Картотека Фіз-ток)

Птахи летять, крилами махають (Діти махають руками)

Прогнулися над водою, хитають головами (Качають головою)

Прямо і гордо вміють триматися (розпрямляється спину)

Дуже безшумно на воду сідають (Сідають)

Звучить сигнал спец новин

Дивимося новини (Показують, як птиці, при перельоті, потрапили в нафтовій полон на водоймі).

Бесіда.

В. - Хлопці хто пам'ятає, що таке розлив нафти.

- відповіді дітей (Розлив нафти - потрапляння нафти в навколишнє середовище)

В. - До яких наслідків може призвести, розлив нафти для птахів?

- Відповіді дітей (У птиці склеюються пір'я, втрачаються теплоізоляційні властивості, внаслідок чого живі істоти не можуть підтримувати нормальну температуру тіла, не можуть злетіти. В результаті птахи гинуть.)

В. - Що б врятувати птахів і водойми до роботи приступають. Орнітологи і екологи.

Орнітологи - це вчені вивчають птахів.

І до них на допомогу приходять волонтери.

Волонтер (доброволець) - це людина, що бере участь (абсолютно безкоштовно) в різних соціально-значущих кампаніях.

В. - Волонтери збиратимуть сміття на березі, а ми з вами допоможемо волонтерам?

- Відповіді дітей (та)

В. - І у нас все вийде, обов'язково! Адже ми вміємо сортувати сміття.

Дидактична гра «Збери і розсортуй сміття».

Цілі: знайомити дітей з поняттям "вторинна переробка", "сортування сміття", дати уявлення про способи вирішення деяких екологічних проблем.

Матеріал для гри: (Мольберт, малюнок річки, картинки різного сміття на магнітах, контейнера для сміття різного кольору і зі значками яке сміття потрібно складати в контейнер).

Хід гри: діти підходять до мольберта беруть картинку сміття, кладуть його в контейнер, пояснюючи чому вони його поклали саме в цей контейнер. Коли все сміття пересортувати вихователь розповідає, що після сортування сміття повезуть на вторинну переробку.

Гімнастика для очей «Ми роботу завершуємо» (Картотека гімнастики для очей)

Ми роботу завершуємо (виконується дії, про які йде мова)

Наші очі так втомилися

Ми дамо їм відпочити,

Їх закриємо на трохи - трохи.

А тепер їх відкриваємо

І трохи поморгай.

В. - Ось ми і зібрали все сміття з берега, але вода залишилася брудною, і ця година приступлять до роботи екологи. Вони будуть очищати воду.

В. -А ви хочете дізнатися, як екологи очищають водойми від різного сміття, і нафтових розливів.

- Відповіді дітей (та)

В. - Тоді проходимо в лабораторію і будемо очищати воду, спочатку від сміття, а потім я вам покажу як екологи усувають нафтові розливи.

Досліди з очищення води:

1 досвід: діти чистять воду від крупного сміття (паличок, ниточок і т. Д.)

Хід досвіду: діти розглядають стаканчики з брудною водою з'ясовують, що пити таку воду не можна. Ставлять воронку, кладуть в неї складену в декілька шарів марлю і пропускають через саморобний фільтр брудну воду.

Вихователь дає інструкції з виготовлення фільтрів і які матеріали можна використовувати для фільтрів.

Після досвіду діти роблять висновки: як можна очистити воду від крупного сміття.

2 досвід: «Очищення води від нафтових розливів»

Хід досвіду: діти беруть піпетку з нафтою за скляну частину і акуратно виливають вміст в склянку з чистою водою. Дивляться як нафта затягла райдужної плівкою всю поверхню води.

Вихователь розповідає, що райдужна плівка не пускає повітря в воду і мешканці підводного світу можуть загинути. Пропонує очистити воду за допомогою сорбенту, який лежить в роздавальних тарілочках у кожної дитини. Дає інструкцію по очищення води сорбентом.

Діти виконують досвід дотримуючись інструкції вихователя.

Педагог розповідає про дію сорбенту на нафтову пляму.

Через хвилину збираємо сорбент з поверхні води і спостерігаємо, що райдужна плівка зникла, вода стала чистою.

Діти роблять висновки.

В. - Ось ми з вами і очистили воду, орнітологи допоможуть птахам очистити пір'ячко, і вони полетять далі.

Дихальна гімнастика «Летять птахи далеко» (Картотека дихальної гімнастики)

«Якщо дуємо з мови, Відлітають в хмари» (мова широкий, висунутий, рот відкритий, повітря виходить спокійно).

«Дуємо плавно і легко, Летять птахи далеко» (плавна, сильний струмінь повітря).

Звучить сигнал спец новин

Дивимося новини (Показують, що люди очистили береги, воду, допомогли птахам і пернаті полетіли далі на зимівлю в теплі краї).

Рефлексія.

Діти беруться за руки і говорять девіз: «Ми діти планети - за чисті ріки!»

В. - Скажіть будь ласка ось ми свами сьогодні очистили берег від сміття, а чи можна кидати сміття де заманеться.

- Відповіді дітей ...

В. - А чи потрібно берегти природу?

- Відповіді дітей ...

В. - Чому потрібно берегти природу?

- Відповіді дітей (що б наша планета була чистою)

В. -Хлопці, а ви хочете дізнатися чому не можна очищати нафтові забруднення піском?

- Відповіді дітей ...

В. -Про це ми дізнаємося наступного тижня ...

Конспект занятия по экологии «Мы дети планеты»