• Хід заняття Організаційно-методичні вказівки
  • Методична розробка заняття «Піратський подорож» з дітьми середньої групи




    Скачати 17.53 Kb.
    Дата конвертації29.05.2019
    Розмір17.53 Kb.
    ТипТемочка

    Ірина Щербакова
    Конспект заняття «Піратський подорож» з дітьми середньої групи

    Методична розробка організованою освітньої діяльності за напрямом «Пізнавальний розвиток»

    в середній групі дитячого садка

    «Піратський пригода»

    підготувала:

    вихователь

    Щербакова Ірина Юріївна, "Калачеевский дитячий сад 6"

    Форма проведення Пізнавальний розвиток, гра-подорож

    мета: Удосконалювати уявлення дітей про властивості води

    завдання:

    розвиваючі - розвивати власний пізнавальний досвід, вміння спостерігати, аналізувати, порівнювати, зіставляти, робити висновки;

    - розвивати вміння проводити нескладні досліди з водою;

    - розвивати пам'ять і увагу.

    оздоровчі - сприяти розвитку дрібної моторики, координації та узгодженості рухів.

    навчальні - розширити уявлення дітей про властивості води;

    - знайомити з технікою проведення дослідів;

    - сприяти розвитку мислення, уваги, пам'яті, слуху;

    - формування здатності визначати взаємозв'язку між предметами і явищами.

    виховні

    - виховувати самостійність і активність в процесі дослідів;

    - виховувати допитливість, взаємодопомога, вміння працювати в колективі.

    Інтеграція освітніх областей «Соціально-комунікативний розвиток», «Пізнавальний розвиток», «Мовленнєвий розвиток», «Фізичний розвиток»

    Методи і прийоми

    наочні наочно-зорові прийоми (використання наочних посібників (пазл-нагадування, зорові орієнтири).

    словесні пояснення, пояснення, вказівки; подача команд, сигналів; евристична бесіда; словесна інструкція

    практичні Ігри-досліди, ігри-експерименти, цікавий досвід, трудові доручення, дії

    інвентар Столи, обладнання для проведення дослідів

    Апаратне забезпечення Магнітофон, ноутбук, інтерактивна дошка

    Програмне забезпечення Аудіозапис «Шум моря», пісня піратів, музика для скрині, музика на вихід вихователя.

    Предметно-розвиваюче середовище Відео послання, фото «Піратський корабель», скриня з піратськими костюмами, скриня зі скарбами, макет човна, піратська карта, бінокль, пазл-нагадування, обладнання для проведення дослідів (склянки, банки, коробки, термос з окропом, ємності різної форми (з круглим, квадратним, трикутним дном і т. п., блюдця, рушник, підноси, сіль, цукор, вода, молоко, компот, лимон, мило, шоколадні цукерки, апельсин, яйця)

    Реалізація ФГОС ДО Експериментування сприяє зануренню дитини в атмосферу творчості, самостійності та ініціативи, перш за все у формі гри і дослідницької діяльності забезпечує розвиток дошкільника.

    Хід заняття Організаційно-методичні вказівки

    1. Вступна частина. Зміст.

    Діти заходять в зал і стають в півколо

    Вихователь (одягнений в костюм пірата):

    - Здрастуйте хлопці!

    діти:

    - Доброго дня.

    вихователь:

    - Ви здогадалися хто я?

    Діти: Так! Ви піратка!

    вихователь:

    - Вітаю вас у своїй бухті! Тут кидають якір найвідчайдушніші і сміливі пірати! Мене звуть Куля, я внучка старого пірата Чорна Борода. Я набираю собі команду, щоб відправиться за скарбами на кораблі під назвою «Краплинка». Чи є серед вас сміливці, щоб плисти зі мною?

    Діти: Так!

    вихователь:

    - Тільки щось ви, хлопці, зовсім не по-пиратски одягнені. Що це за зовнішній вигляд у вас? Хіба так має виглядати справжній пірат? Ми ж пірати! Ми ж розбійники!

    У мене прихований старий піратський скриню, в якому багато всього цікавого і корисного для нас.

    Вихователь: Хлопці дивіться, що я знайшла на дні скрині!

    Тут, на самому дні скрині знайшлося послання для нас і карта скарбів. Я можу припустити, що це сюрприз від мого діда пірата. Давайте подивимося, що це за послання і вивчимо карту.

    Вихователь: На мапі позначені острова, на яких ми виконаємо завдання і зможемо-таки вирішити задачу капітана Флінта: дізнаємося все властивості води і зберемо весь пазл, доберемося з вами до скрині зі скарбами. Ну що вирушаємо на пошуки скарбів?

    Діти: Так!

    Вихователь: Ми впораємося! Ми ж з вами команда! Побий мене грім!

    Отже, команда в зборі! Можна вирушати за скарбами! Запрошую всіх на борт нашої «Крапельки». Підняти якоря, опустити вітрила, ми відпливаємо!

    На слайді демонструється картинка з зображенням піратського корабля

    Вихователь дістає скриню, в якому лежать піратські речі: тільняшки, жилетки, бандани, капелюхи, пляшка з картою, і відео послання. Під музику піратів допомагає хлопцям одягнутися.

    На екрані відтворюється відео послання.

    Лист старого пірата:

    Побий мене грім! Що ви робите на моєму острові «Таємниця води»?

    Хіба ви не знаєте, що звичайним людям тут не місце?

    Ну да ладно, я дивлюся, ви начебто хороші хлопці, а мені якраз потрібні помічники.

    Справа в тому, що багато років тому капітан Флінт на «Острові скарбів» зарив клад. Карта виявилася в моїх руках, руках старого пірата «Чорної Бороди», я навіть сам намагався знайти скарби, але по дорозі мені зустрічалися такі складні завдання, що я і не впорався. Я ж в дитячий сад не ходив, в школі не вчився. Ох, і завдання поставив мені капітан Флінт - «Властивості води». Я все життя плаваю по воді, вода собі і вода, думав, краще за всіх все про воду знаю, а виявилося немає. Допоможеш мені, Куля, разом зі своєю командою піратів? По карті ви зможете знайти скарб! Вперед мої, маленькі пірати! Я чекаю вас з перемогою! В дорозі ви повинні знайти частини пазла, зібраний пазл і буде ключем, який відкриє скриню.

    Основна частина

    Острів «Таємниця аромату і кольору»

    Мета: уточнити уявлення дітей про властивості води: прозора, без запаху, без смаку.

    Вихователь: Справа бачу острів! Причалюємо! Це острів «Таємниця аромату і кольору».

    Тут нас чекають перші випробування. Перед нами, як ви пам'ятаєте, пірати, стоїть завдання, дізнатися які ж властивості води. І так приступимо.

    Проводиться досвід №1 «Колір води».

    Вихователь: Хлопці, у нас на столі стоять три стаканчика, давайте з вами розглянемо, що за речовина налито в них і визначимо якого воно кольору.

    Вихователь: Давайте зробимо з вами висновок; вода у нас прозора, не має кольору.

    Вихователь: А тепер переходимо до наступного випробування.

    Проводиться досвід №2 «Запах води».

    Вихователь: Зараз ми проведемо невеличкий експеримент і визначимо, як же пахне вода. Дивіться хлопці, у нас тут знаходиться чотири баночки. Нам з вами не обходимо визначити по запаху, що ж там заховано.

    Вихователь: З експерименту випливає висновок, що вода у нас без запаху, вона ні чим не пахне.

    Вихователь: Переходимо до наступного завдання.

    Проводиться досвід №3 «Смак води».

    Вихователь: Хлопці, давайте визначимо який смак продуктів, які лежать перед нами.

    Діти: Сіль - солона, цукор - солодкий, лимон - кислий.

    Спробувавши воду, хлопці підводять підсумок, що вона несмачна.

    Вихователь: Ой, друзі-пірати, дивіться, а ось під останнім підносом і наш перший елемент пазла. Давайте його розглянемо, це не просто пазл - він ще й підказка!

    Вихователь: На цьому острові ми пройшли перше випробування. Забираємо з собою елемент пазла і можна вирушати на наступний острів. Підняти якоря, опустити вітрила, ми відпливаємо.

    На слайді демонструється картинка з зображенням піратського корабля і звучить шум моря

    Досвід №1 «Колір води».

    На столі стоять три склянки з рідиною, в яких налита вода, компот і молоко. Хлопці по черзі розглядають рідини (спочатку компот, потім молоко, потім вода) і в формі евристичної бесіди з вихователем визначають колір цих речовин: компот - помаранчевий, коричневий, молоко - біле, вода - прозора, не має кольору.

    Досвід №2 «Запах води».

    На столі стоять чотири закриті непрозорі баночки, в кожній з яких лежить ароматний продукт (апельсин, мило, шоколад, а в останній баночці - вода. Вихователь по черзі відкриває баночки і пропонує хлопцям визначити по запаху, що знаходиться в баночці. Після визначення вихователь показує продукт дітям. Остання баночка нічим не пахне, виникає припущення, що там порожньо. На подив дітей, там знаходиться вода, і підводиться підсумок, що вода не має запаху.

    Досвід №3 «Смак води».

    Перед хлопцями стоять три блюдця з продуктами: одне з лимоном, друге з сіллю, третє з цукром. Вихователь запитує у дітей, чи знайомий їм смак цих продуктів і просить його назвати. Бажаючим за допомогою ложечки або вилочки пропонується спробувати на смак. В ході евристичної бесіди з вихователем хлопці визначають смак цих продуктів: лимон - кислий, цукор - солодкий, сіль - солона. Далі вихователь роздає кожній дитині індивідуальний стаканчик і з пляшки наливає кожному трохи води, пропонує спробувати і спантеличує питанням: якого ж смаку вода?

    Спільними зусиллями підводиться підсумок, що вода несмачна, не має смаку.

    На елементі пазла зображені три малюнки: ніс поруч з квіткою, мова, і веселка. Дивлячись на ці малюнки-підказки, хлопці називають запах, смак і колір води.

    Все розташовуються на кораблі і відправляються далі

    Острів «Трьох станів»

    Мета: уточнити уявлення дітей про форму води (приймає форму судини, в який її наливають) і про трьох станах води: рідкому, газоподібному і твердому.

    Вихователь: Друзі, я бачу другий острів, він прямо по курсу. Це острів «Трьох станів». Причалюємо на острів! І знову нас тут чекає випробування.

    Проводиться досвід №4 «Форма води»

    Вихователь: ну що, друзі-пірати, давайте розберемося, яку форму має у нас вода?

    Діти: Так.

    Вихователь: Провівши дослідження, ми визначили, що вода приймає форму того судини, в який її наливають. Побий мене грім! Так ми молодці!

    Проводиться досвід №5 «Три стану води».

    Вихователь: Хлопці, вода може бути в трьох станах. Давайте проведемо експерименти і дізнаємося, в яких саме станах вона може бути.

    Вихователь: Тисячі чортів! Так ви справжні дослідники! Впоралися з таким складним завданням! Але щось я не бачу пазла, може ми не впоралися? Давайте його шукати. Ура, знайшли!

    Що там зображено? Давайте підіб'ємо підсумок.

    Діти:....

    Вихователь: Побий мене грім! Забираємо з собою другий елемент пазла і можна вирушати на наступний острів. Підняти якоря, опустити вітрила, ми відпливаємо.

    На слайді демонструється картинка з зображенням піратського корабля і звучить шум моря

    Досвід №4 «Форма води»

    Хлопцям лунають формочки різної форми: з квадратним дном, трикутним, прямокутним, круглим, у формі ромба, зірки, а також у формі метелика і корабля.Вихованці під керівництвом вихователя переливають одну і ту ж воду з однієї форми в іншу, констатуючи при цьому, що вода набула форми кола, квадрата і так далі, і навіть корабля. Таким чином хлопці приходять до висновку що вода приймає будь-яку форму, форму того судини в який її наливають.

    Досвід №5 «Три стану води».

    1. Вихователь пропонує перелити воду зі склянки в склянку. Таким чином, хлопці спостерігають рідкий стан води.

    2. Вихователь наливає окріп в банку і звертає увагу дітей на пар, який йде від води, і повідомляє, що ця пара і є вода, її газоподібний стан. І пропонує хлопцям це довести. Вихователь накриває банку блюдцем (яке попередньо дає помацати дітям в доказ того, що воно сухе) і укутує рушником. Через кілька хвилин рушник забирається, блюдце перевертається, і на ньому утворюються краплі води. Хлопці разом з вихователем приходять до висновку, що пар перетворився в воду.

    3. Хлопцям пропонується розглянути кубики льоду. Вихователь звертає увагу дітей на те, що лід твердий і пропонує розтопити лід. Вихователь і хлопці (бажаючі) беруть лід в долоньки, і від тепла він тане, долоньки стають мокрими. В ході евристичної бесіди хлопці приходять до висновку, що лід - це вода в твердому стані.

    На бічній частині столу приклеєна друга частина пазла- підказки із зображенням крапельки, пара над чашкою, і бурульки, а також вигнутий посудину з водою. Дивлячись на пазл хлопці підводять підсумок: називають форму і 3 стану води.

    Все розташовуються на кораблі і відправляються далі

    Физкультминутка (проводиться на кораблі)

    Вихователь: Ой, мої маленькі пірати! Щось я стомилася! Ніколи стільки складних завдань не виконувала. Давайте розімнемося з вами, повторюйте за мною. Раз два три чотири п'ять!

    Будемо стрибати і скакати!

    Нахилився правий бік!

    Один два три!

    Нахилився лівий бік!

    Один два три!

    А зараз піднімемо ручки!

    І дотягнемося до хмаринки!

    Острів «Підводний човен з яйця»

    Вихователь: Мої маленькі пірати! Нас чекає останній елемент пазла. Щоб його отримати, ми повинні дістатися до наступного острова з цікавою назвою «Підводний човен з яйця». Бачу його по лівому борту. Причалюємо!

    Проводиться досвід №6 «Підводний човен з яйця»

    Вихователь: Зараз ми проведемо з вами цікавий досвід, який так і називається «Підводний човен з яйця». Виконавши його, ми познайомимося ще з деякими властивостями води.

    Вихователь: Отже, маленькі пірати-експериментатори, який у нас з вами виходить висновок? Солона вода важче, ніж прісна, тому плавати на море легше, ніж в річці. Тому і наше яйце спливає, тому що вода стала важче через розчину солі.

    Вихователь: Ось ми, хлопці, виправилися з останнім випробуванням. Давайте шукати останню частину пазла. Тепер, хлопці, ми з вами вирушимо на останній острів, який називається «Острів скарбів». Все на борт! Підняти якоря, опустити вітрила, ми відпливаємо! На слайді демонструється картинка з зображенням піратського корабля і звучить шум моря.

    Вихователь за штурвалом з дітьми рулить, дивиться в підзорну трубу, повідомляє, що зліва по борту земля.

    Досвід №6 «Підводний човен з яйця»

    На столі 2 літрові банки, в яких на дні лежать по сирому яйцю. В одну банку діти наливають чисту воду. У третю банку діти спільно з вихователем наливають 0,5 л. води і додають в неї 5 столових ложок повареної солі, розмішують. Виходить насичений розчин. Повільно вливають насичений сіллю розчин в банку, де на дні лежить яйце. Яйце потихеньку спливає. В ході евристичної бесіди з вихователем діти приходять до висновку, що вода стала важче через розчину солі, в солоній воді плавати легше, ніж в прісній (на море плавати легше, ніж в басейні).

    Під кришкою столу приклеєна третя частина пазла- підказки із зображенням яйця. Дивлячись на пазл хлопці підводять підсумок: яйце спливає, тому що вода стала важче через розчину солі.

    Все розташовуються на кораблі і відправляються далі

    Заключна частина. "Острів скарбів"

    Вихователь: Ось ми і дісталися, причалюємо на «Острів скарбів». Давайте, хлопці, ми з вами зберемо пазл, і подивимося, що ж у нас вийшло.

    Ой, дивіться, та це ж справжній ключ від скрині зі скарбами! Але просто так він не працює. Нам треба виконати завдання мого дідуся Чорної Бороди і назвати всі властивості води, все що ми сьогодні про неї дізналися. А допоможуть нам в цьому нагадувалки, які зображені на пазлі.

    Вихователь: А тепер давайте відкриємо наш скриню, до якого ми так довго добиралися. Подивимося, що за скарби приготував нам мій дід пірат Чорна Борода. Побий мене грім! Так це ж золоті монети!

    Вихователь: Ну що, ми відмінно з вами помандрували і весело і з користю провели час, тепер давайте з піратів знову перетворюватися в хлопців, а то мами нас не впізнають.

    Вихователь: До побачення хлопці!

    Діти прощаються з вихователем і відправляються в групу.

    На слайді демонструється картинка з зображенням піратського корабля і звучить шум моря.

    Хлопці збирають всі частини пазла, виходить ключ. Діти називають все властивості води і спільно повертають ключ, в цей час з'являється скриня.

    Хлопці відкривають скриню, знаходять там шоколадні монети і ділять піратську видобуток.

    Вихователь допомагає роздягнутися дітям під музику піратів і прощається.



    Скачати 17.53 Kb.