методична розробка




Скачати 10.36 Kb.
Дата конвертації16.10.2018
Розмір10.36 Kb.
ТипТемочка

Галина Сафронова
Безпосередньо освітня діяльність в підготовчій логопедичній групі «В школі смішариків»

МУНІЦИПАЛЬНЕ БЮДЖЕТНА ДОШКОЛЬНОЕ освітні установи ДИТЯЧИЙ САДОК №2 Г. КАМ'ЯНКИ КАМЕНСЬКОГО РАЙОНУ Пензенської області

Розробила: Сафронова Галина Анатоліївна

МБДОУ дитячий сад №2 м Кам'янка.

Учитель - логопед

мета:

Формувати всі компоненти мовної системи: фонетику, лексику, граматику.

завдання:

- автоматизувати навик правильної вимови сонорних звуків «р» і «рь»; узгоджувати числівник з іменником; закріплювати навички поділу слів на склади; звукобуквенного аналізу слів; вживання слів - антонімів; термінів «звук», «склад», «слово», «пропозиція»; складання пропозицій з приводами на, в; орієнтування на аркуші паперу;

- активізувати словник дітей по лексичним темами: «Дикі тварини», «Комахи», «Квіти», «Ягоди» «Птахи»; розвивати дрібну і загальну моторику; фонематичні сприйняття; конструктивні навички; зорове сприйняття, увагу, логічне мислення; зв'язну мова; навички рефлексії власної діяльності на занятті (самоаналіз, самооцінка, пізнавальну активність, мотиваційну готовність дітей до школи);

- виховувати ввічливість і вміння працювати на логопедическом занятті

Устаткування і матеріали:

Смішарики (слайди); розклад «Школи смішариків»; схеми пропозицій з приводами «на», «в,« з »; м'яч; предметні картинки, парні картинки; дзвіночок; проектор, екран, комп'ютер; фонограма музичної заставки до мультиплікаційного серіалу «Смішарики»

Роздатковий матеріал:

Картки «птахи» на звуки «р» і «рь»; парні картинки до гри «Порахуй»; конверти з картками для проведення рефлексії (хмарка, сонечко, смужки зеленого кольору різної довжини,); сюжетні картинки і схеми пропозицій; картки для гри «Збери слово»; розрізні азбуки для виконання звуко- складового аналізу слів.

Попередня робота:

бесіда про переглянутих мультфільмах про Смішариків, складання описових розповідей про них.

хід заняття

1. Організаційний момент.

Логопед заходить в групу і заносить посилку.

Логопед: Хлопці, я сьогодні отримала посилку. Цікаво, від кого вона? (Разом з дітьми визначають, що посилка від смішариків).

Логопед: Хлопці, а про кого ці книги?

Діти: Про Смішариках (читають назву книг).

Логопед: Це виходить, що Смішарики вчаться в школі. А чому вони вчаться в школі?

Діти: Вважати, читати, малювати, вивчають правила дорожнього руху, правильно харчуватися і т. Д.

Логопед: Ой, як цікаво. Так хочеться подивитися цю школу. А вам?

Діти: Нам теж хочеться побувати в школі смішариків.

Логопед: Я запрошую вас в школу смішариків.

Логопед з дітьми проходять в музичний зал.

2. Основний етап.

(Слайд із зображенням школи)

Логопед: Вчитися в школі цієї дуже цікаво,

Хлопцям побувати в ній буде всім корисно.

Там вчаться «мультяшки», все круглі, як кульки,

Такі всі «добряшкі»,

І їх звуть Смішарики.

Ми з вами в школі смішариків, де є навіть справжнє розклад уроків, які починаються і закінчуються за сигналом дзвінка.

(Діти читають розклад).

Грамота.

Читання.

Математика.

Розвиток мовлення.

(Дзвенить дзвінок).

Логопед: Хлопці, проходите, займайте місця за партами.

1 урок проводить Карич (на екрані Карич).

Логопед: Давайте згадаємо, які бувають звуки. Ми розповімо вам зараз звуки різні у нас. Вони кольору червоного.

Діти: Це звуки голосні.

Логопед: Назвемо, які звуки ми називаємо голосними.

Діти: Голосні звуки (загинаємо пальці на правій руці): - утворені голосом; - співаються; - немає перепони; - утворюють склад; - позначаються червоним кольором.

Логопед: Які звуки ми називаємо приголосними?

Діти: Згодні звуки (загинаємо пальці на лівій руці): - Не співаються; - є перешкода; - бувають дзвінкі і глухі; - бувають тверді і м'які; -

Гра «На яку гілку сядуть птиці».

Логопед: У мене на столику птиці (стриж, журавель, жайворонок, снігур, рябчик, горобець, сорока, грак, в назві яких є звуки «р», «рь». Подивіться на схеми слів на гілках дерева і визначте на яку гілку сяде птах.

Логопед: Назвіть перелітних птахів.

Діти: стриж, жайворонок, журавель, грак.

Логопед пропонує дітям виконати звуко-буквений аналіз слова стрижі.

Логопед: Відкрийте розрізні азбуки і викладіть слово стрижі буквами, зашифруйте слово стрижі фішками. Визначте кількість складів, знайдіть ударну голосну.

Логопед згадує з дітьми правило ШИ Жи пиши з буквою І.

Зміна.

(На екрані картинки відповідно тексту).

Физкультминутка.

Ми підстрибніть стільки раз, скільки метеликів у нас.

Скільки ялинок зелених,

Стільки виконаємо нахилів.

Присідаємо стільки раз, скільки їжачків у нас.

Нахилилися стільки раз, скільки качечок у нас.

Скільки покажу грибів, стільки виконаємо стрибків.

Ягоди вважаємо, дружно присідаємо.

Дзвенить дзвінок на 2 урок. (на екрані Лосяш).

Логопед: Зараз урок читання проведе Лосяш.

Логопед просить дітей прочитати слова:

БРУСНИЦЯ

МАЛИНА

СМОРОДИНА

ЧОРНИЦЯ

Логопед: Одним словом що це?

Діти: Ягоди.

Логопед: Визначте в слові МАЛИНА кількість складів. Яке ми знаємо правило при визначенні кількості складів?

Діти: Скільки в слові голосних, стільки і складів.

Гра «Збери СЛОВО»

У кожної дитини картка для виконання даного завдання.

1 4 2 5 7 6 3 2 1 4 3 1 3 5 4 2 3 2 4 1 5 4 1 2 3

Б Про А Ч А К Б У М А Х ш е ь л м м о а к р до п а у

Зміна. Проведе Совунья.

Гра «Хто м'яч зловить, той слово навпаки називає».

холод- спека

пасмурний- сонячний

сонце - місяць

в'янути - розквітати

рання - пізня

глибокий - дрібний

високо - низько

м'який - твердий

світлий - темний

Дзвенить дзвінок на 3 урок математики.

Його проведе Пін. (на екрані Пін).

Гра «Порахуй».

Логопед: У мене є картинки, на них зображений один квітка, а на ваших багато. Порахуйте скільки квіток на ваших картинках.

Одна ромашка - дев'ять ромашок

Один мак - сім маків

Один волошка - шість волошок

Один дзвіночок - п'ять дзвіночків ... і т. П.

Физкультминутка.

(На екрані Копатич)

Ось Копатича зарядка.

Виконуйте по порядку

Швидко встаньте, посміхніться.

Вище, вище потягніться.

Ну-ка плечі розпряміть.

Підніміть, опустіть.

Вліво, вправо повернулись,

Рук колінами торкнулися.

Сіли - встали, сіли - встали

Ви, сподіваюся не втомилися?

Треба вам вільніше встати

І спокійніше дихати.

Дзвінок на урок

4 урок розвитку мовлення проведе Їжак. (на екрані Їжак).

Логопед: Хлопці, слово «їжак» довге або коротке?

Діти: Короткий

Логопед: Як дізнатися?

Діти: Розділити на склади: в цьому слові один склад, значить, це коротке слово.

Логопед: Їжак дуже любить придумувати пропозиції з маленькими словами-приводами. У кожного з вас на парті картинка зі схемою пропозиції. Складіть речення за картинкою до даної схемою.

Білка сидить на гілці.

Ведмідь вилазить з барлогу.

Лисиця живе в норі.

І т.п.

Зміна. Масаж з м'ячиком Су - джок.

Я м'ячем кола ката,

Взад - вперед його ганяю,

Їм поглажу я долоньку,

Ніби я змітаю крихти.

І стисну його трошки,

Як стискає лапу кішка.

Кожним пальцем м'яч притисну

І іншою рукою почну.

А тепер останній трюк-

М'яч літає між рук.

Заключний етап. Рефлексія.

Логопед: Ось і закінчилися уроки в школі смішариків. Вам сподобалася екскурсія?

Я пропоную віддячити смішариків і зробити їм листівки.

- А тепер візьміть конверти, дістаньте їх вміст. Виберіть сонечко або хмаринку в залежності від того, який настрій у вас зараз.

Якщо у вас гарний настрій, то наклейте сонечко, а якщо вам сумно, то хмаринку. Якщо у вас на занятті все вийшло наклейте високу траву, якщо що - то не виходило, то низьку травичку. Виберіть того героя, який вам дуже сподобався і приклей ті його. (Діти виконують завдання. Звучить повільна композиція з мультфільму «Смішарики»). Підніміть ваші листівки і покажіть їх усім.

На слайді з'являється зображення всіх смішариків, під Смішариками написано «Молодці!».

Логопед: Хлопці, ви сьогодні всі молодці. Смішарики дарують вам в подарунок медальки з написом: «НАЙБІЛЬШИЙ РОЗУМНИЙ».



Скачати 10.36 Kb.