• Методична розробка уроку математики для 5 класу
  • Методична розробка уроку з математики на тему "Масштаб" (6 клас)




    Скачати 14.09 Kb.
    Дата конвертації16.05.2017
    Розмір14.09 Kb.

    hello_html_m59243339.gifhello_html_26b7521a.gifhello_html_m28c651a6.gifhello_html_m5aee167.gifhello_html_m24936eae.gifhello_html_m122c9656.gifhello_html_6b56cffe.gif Методична розробка уроку математики для 5 класу

    Тема уроку: Масштаб

    Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

    цілі:

    освітні:

    • Підвищення мотивації до вивчення предметів шкільного курсу;

    • Ознайомити учнів з поняттям масштаб

    • Навчити визначати масштаб, відстань по карті, вибирати оптимальний маршрут на місцевості

    • Застосування теоретичних знань на практиці - закріплення навичок роботи з географічними картами різного масштабу і змісту; рішення практичних розрахункових завдань;

    • Застосування усній прикидки і оцінки результатів обчислень; перевірки результатів обчислення з використанням різних прийомів.

    виховні:

    • Самостійна організація навчальної діяльності, володіння навичками контролю і оцінки своєї діяльності, пошук і усунення причин труднощів, що виникли;

    • Формування якостей особистості, необхідних людині для повноцінного життя в сучасному суспільстві: критичність мислення, інтуїція, логічне мислення.

    Розвиваючі:

    • Розвиток мислення і предметної мови, володіння монологічного та діалогічного промовою, вміння вступати в мовне спілкування, брати участь в діалозі;

    • Розширення кругозору, формування цілісного уявлення про світ;

    • Підвищення допитливості дітей, прагнення до використання придбаного на уроці досвіду діяльності в реальному житті, за рамками навчального процесу.

    Супровід уроку: картки до уроку;

    Етапи уроку:

    1. Організаційний момент.

    2. Швидкий рахунок.

    3. Вивчення нового матеріалу.

    4. Закріплення знань.

    5. Підведення підсумків, заповнення аркуша самооцінки.

    6. Запис домашнього завдання.

    етап

    діяльність учителя

    діяльність учнів

    1

    організаційний

    Кого б ви на світі не запитали,

    Будь вам скаже - є країна Росія

    І якщо до карти світу підійти,

    Легко вам буде там її знайти.

    Ви тут побачите безкраї простори,

    Зелені ліси, поля, кришталеві озера,

    Велич широких російських річок,

    Місця, де ще не була людина.

    Тут багато різних міст: великих і малих,

    Розкиданих по карті вгору і вниз

    І місто свій ти можеш тут знайти

    Лише варто трохи указкою провести

    І подивившись на карту, ви зрозумієте

    Якою великою і великій країні живете!

    Про те, за допомогою якого поняття така велика країна, як наша, помістилася на карті, ми і поговоримо на сьогоднішньому уроці. Але для початку необхідно провести «розминку».

    Заспокоїтися, налаштуватися на робочий лад

    2

    Швидкий рахунок

    829 (а, в); №831 (а, в)

    кілька людей у дошки вирішують пропорції

    3

    Вивчення нового матеріалу

    Див. Додаток 1


    4

    закріплення

    820 - вирішити в зошиті і на дошці

    825 - вирішити задачу з поясненням на дошці

    821 - вирішити самостійно з подальшою перевіркою

    Робота з картками в парах (див. Додаток 2)

    Виконують рішення всіх задач

    5

    Підведення підсумків, заповнення аркуша самооцінки

    Що ми дізналися на уроці?

    1. Чому нас навчив цей урок?

    2. що називають масштабом?

    3. Вирішити задачу усно:

    Довжина деталі 10 см. Знайти довжину деталі на кресленні, якщо масштаб:

    А) 1:10; Б) 1: 5; В) 2: 1; Г) 5: 1.

    відповіді учнів

    6

    Запис домашнього завдання

    П. 23, № 840, № 842

    Записують домашнє завдання в щоденники

    Лист самооцінки: зафарбувати ту частину першого стовпчика, якій відповідає рівень розуміння матеріалу на даному уроці


    Все було зрозуміло, домашнє завдання виконаю самостійно


    Майже все зрозумів, тема зацікавила, будинки при закріпленні розберуся


    Було зрозуміло не всі, але вдома постараюся розібратися


    Абсолютно нічого не зрозумів, тема не зацікавила

    Список літератури:

    1. Математика.6 клас: навч. для загальноосвіт. установ / Н.Я. Виленкин, В.І. Жохов, А.С. Чесноков, С.І. Шварцбурд. - 30-е изд., Стер. - М .: Мнемозина, 2013.




    Додаток 1.











    Додаток 2.

    Визначити відстань від Москви до Нижнього Новгорода

    Визначити відстань від Москви до Володимира

    Визначити відстань від Ярославля до Чебоксар

    Визначити відстань від Пензи до Саранська





    Скачати 14.09 Kb.