• Хід уроку.
  • 2) Актуалізація знань.
  • 1 слайд.
  • 3) Постановка навчальної задачі.
  • Розповідь вчителя
  • 5) Звіт груп про виконану роботу.
  • 3 група
  • 6) Физкультминутка.
  • Про які битвах ви дізналися з тексту
  • (Влітку
  • (Квітень
  • 8) Узагальнення знань по темі.
  • 10) Домашнє завдання.
  • Методична розробка уроку по навколишнього світу в 4 класі на тему "Велика війна і велика перемога"




    Скачати 14.56 Kb.
    Дата конвертації30.05.2017
    Розмір14.56 Kb.
    Типконспекти



    Тема урока


    Тема «Велика війна і Велика перемога»


    предмет

    Навколишній світ

    клас

    4 клас

    Автор уроку (ПІБ, посада)

    Шуригіна Наталія Полікарпівна, вчитель початкових класів

    Освітня установа

    МБОУ «Онохойская середня загальноосвітня школа №2»

    Республіка / край, місто / поселення

    Республіка Бурятія, Заіграєвський район, селище Онохой

    методична інформація

    Тип уроку


    Урок пояснення нового матеріалу

    Мета уроку


    1.Сформіровать в учнів уявлення про ВВВ

    2. Розвивати інтерес до історії, вміння працювати з різними джерелами.

    3. Виховувати патріотизм і любов до Батьківщини на прикладі героїв війни












    Хід уроку.

    1) Організаційний момент

    Встали всі у парт красиво,
    Привіталися чемно,
    Тихо сіли, спинки прямо.
    Ми поволі зітхнемо
    І урок зараз почнемо

    А тепер посміхніться один одному, посміхніться мені, а я сміявся до вам. Я бажаю вам успіхів в роботі!

    2) Актуалізація знань. Введення в тему.

    Учитель: - Скільки пам'ятають себе люди - стільки вони воюють між собою. Важко сказати, скільки часу людство жило в «абсолютному світі», видно зовсім недовго. Воювали між собою первісні племена, воювали стародавні держави. Але дві війни займають особливе місце в історії людства - це світові війни, в них були втягнуті всі найбільші держави світу. Обидві ці війни прийшли з Німеччини.

    1 слайд. (Пам'ятник загиблим воїнам - землякам.)

    Учитель: - Подивіться уважно на слайд. Я думаю, що ви дізналися це місце?

    - Що ви можете про нього розповісти? (цей пам'ятник знаходиться в центрі нашого селища і присвячується він загиблим воїнам - землякам.

    Учитель: - Вірно, хлопці, цей пам'ятник - символ в честь наших земляків, які загинули в боях під час Великої Вітчизняної війни.

    2слайд: біля пам'ятника є дві меморіальні плити, на яких записані імена тих, хто склав свої голови на полі бою, захищаючи свою Батьківщину. А який найсвітліший, найважливіше свято відзначаємо ми навесні? (День Перемоги)

    Як пов'язані між собою пам'ятник і День Перемоги? (В День Перемоги у нас проходить естафета і тут ми вшановуємо наших ветеранів війни. Дорослі і діти покладають до пам'ятника гірлянди та квіти, гримить святковий салют)

    3) Постановка навчальної задачі.

    Учитель: - Думаю, ви здогадалися яка тема нашого уроку? Спробуйте сформулювати її. (Тема «Велика Вітчизняна війна»)

    4) Робота по темі.

    Звучить голос Левітана.

    Учитель: - Саме ці слова почули мирні жителі по радіо.

    А що ви, хлопці, знаєте про цю війну? (висловлювання дітей) Хто почав цю війну?

    Розповідь вчителя: 22 червня 1941 року 190 сухопутних дивізій, 5000 літаків і 200 військових кораблів Німеччини обрушили удар на нашу країну. Напад було раптовим, межа була порушена на величезній ділянці від Баренцева моря на півночі до Чорного моря на півдні. (Показ учителем на карті) Через півроку від Радянського Союзу, а раніше так називалася наша країна, до складу якого входило 15 союзних республік, мала залишитися тільки спогад, на це розраховували фашисти. Нашій країні довелося воювати з сильним і жорстоким ворогом. З першого дня війни, на боротьбу з ворогом піднявся весь народ. Важко було всім: і воїнам на фронті і тим, хто трудився в тилу, забезпечуючи фронт всім необхідним.

    5) Звіт груп про виконану роботу.

    Учитель: - Діти! Вам було задано 4 завдання, на які ви повинні відповісти. Кожен з вас вибрав для себе одне завдання. Таким чином, у нас сформувалося 4 дослідницькі групи. Тому, зараз ми разом перевіримо, як попрацювала кожна група

    1 група - блокада Ленінграда (1 учень робить повідомлення, інші доповнюють його, слайд про блокаду Ленінграда)

    2 група - Битва під Москвою. (1 учень робить повідомлення, інші доповнюють його)

    Кліп «Битва під Москвою»

    3 група - великі полководці

    4 група - діти - учасники Великої Вітчизняної війни

    Підбиття підсумку роботи в групах. Діти, ви всі дуже добре попрацювали з додатковими джерелами. Молодці!

    6) Физкультминутка.

    7) Робота з підручником стор 142 - 145 (самостійно прочитати текст і відповісти на мої запитання)

    Про які битвах ви дізналися з тексту? Розкажіть, коли почалася Сталінградська битва? (Влітку 1942 роки) Що ви можете про неї розповісти? Що можете розповісти про битву під Курськом? Коли почався штурм Берліна? (Квітень, 1945 р) Хто керував цим штурмом?

    Який день став Днем Перемоги над фашистською Німеччиною? (Слайд, пісня «День Перемоги»

    8) Узагальнення знань по темі.

    Учитель: - Хлопці, давайте перевіримо чи стали ваші знання про війну глибше? Я пропоную вам попрацювати в парі і виконати тестові завдання. (Додаток)



    9) Підсумок уроку. Діти, як ви думаєте чому радянський народ здобув перемогу над фашистською Німеччиною?

    Ми не повинні забувати ці страшні події, щоб ніколи більше не повторювалася трагедія війни. Ще древні люди говорили: Якщо війну забувають, починається нова. Пам'ятайте про це!

    Оцініть свою роботу на уроці (діти показують сигнальні картки). Виставляння оцінок.

    10) Домашнє завдання.

    Учитель: - Перед настанням зазвичай наставало затишшя, хтось в землянці, в окопі, але всім не до сну, згадували про рідних.

    -Як вони там? Чи чекають від мене звістку?

    Будинки спробуйте написати лист з фронту.

    Подумайте, до кого зверталися солдати? Про що писали? Уявіть себе на місці тих солдатів.

    Листи під час війни складалися трикутником (Учитель показує). Дякую за урок!



    Скачати 14.56 Kb.

    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Методична розробка уроку по навколишнього світу в 4 класі на тему "Велика війна і велика перемога"

    Скачати 14.56 Kb.