• Методична розробка уроку з інформатики.
  • завдання
  • Обладнання
  • Форми роботи учнів: індивідуальна, фронтальна, групова.
  • 1.Організаціонний момент
  • 3.Изучение нового матеріалу
  • 7 слайд)
  • Головна особливість будь-якого алгоритму
  • Завдання
  • (Додаток 1)
  • Слайд 20.
  • Методична розробка уроку на тему «Алгоритм. Властивості алгоритму. Блок-схеми »




    Скачати 53.45 Kb.
    Дата конвертації03.05.2017
    Розмір53.45 Kb.

    Муніципальне автономне загальноосвітній заклад

    «Середня загальноосвітня школа № 28» м Сиктивкара (МАОУ «ЗОШ № 28)

    «28 №-а шöр школа» муніціпальнöй ас'юралана велöдан установа

    (28 №-а ЦИТЬ »Маву)




    Методична розробка уроку з інформатики.

    Тема: «Алгоритм. Властивості алгоритму. Блок-схеми »


    Автор:

    Іванов Юрій Іванович, вчитель інформатики МАОУ «ЗОШ № 28» м Сиктивкара

















    Сиктивкар, 2014


    Зміст







    Вступ

    актуальність: Вибір теми розробки обумовлений тим, що протягом всього періоду викладання інформатики в школі (з 1985 року) актуальність теми «Алгоритмізація та програмування» зазнала значних змін. В силу деяких обставин: наявності теоретичної бази предмета і технічного забезпечення кабінету інформатики, значимість викладання теми в останні роки значно знизилася. Точніше, зменшилася кількість уроків, відведених на вивчення цієї теми в старших класах. Велика частина часу відводиться на викладання тем циклу «Інформаційні та комунікаційні технології». Поряд з цим анітрохи не змінилися вимоги до рівня засвоєння знань і умінь цього розділу програми з інформатики, так як він залишається основою фундаментальних знань по предмету.

    Дана тема може вивчатися в розділі «Алгоритмізація» в 5-9 класах в залежності від навчального плану школи основної загальної освіти.


    Пояснювальна записка

    Мета: Ознайомлення учнів з поняттям алгоритму, його властивостей, виконавця алгоритму.

    завдання:

    1. Освітні: забезпечити засвоєння понять алгоритм, виконавець, властивості алгоритму, дати уявлення про блок-схемах алгоритмів.

    2. Розвиваючі: сприяти розвитку алгоритмічного мислення, уважності, інформаційної культури

    3. виховні: формувати здатність до самостійної роботи, самоконтролю і правильної організації робочого часу, сприяти профорієнтації учнів.

    Учні повинні знати:

    • що таке алгоритм; в чому полягають основні властивості алгоритму;

    • способи запису алгоритмів: блок-схеми, навчальна алгоритмічна мова;


    Учні повинні вміти:

    • розуміти опису алгоритмів на навчальному алгоритмічній мові;

    • виконати трасування алгоритму для відомого виконавця;

    • складати лінійні алгоритми для виконавця.


    Обладнання: комп'ютери, мультимедійний проектор.

    Тривалість проведення: 45 хв.

    Форми роботи учнів: індивідуальна, фронтальна, групова.

    Тип уроку: Урок пояснення нового матеріалу і первинного закріплення знань.


    хід заняття

    1.Організаціонний момент 3 хвилини

    2. Актуалізація знань 3 хвилини

    3. Вивчення нового матеріалу 20 хвилин

    4. Осмислення і застосування вивченого матеріалу 16 хвилин

    5. Підсумки уроку / Домашнє завдання 3 хвилини






    Основна частина (хід уроку)

    етап уроку

    Зміст навчального матеріалу

    діяльність учнів

    Використання ПК та інших форм наочності (слайди)

    1.Організаціонний момент

    Учитель: Привітання вчителя і учнів. "Привіт, діти. ви готові вивчати нову тему "(Слайд 1)

    Учитель: Я б хотів, щоб ви встали. Розставте ноги на ширині плечей. А тепер: поверніть тулуб вправо наскільки можливо і запам'ятайте місце на стіні, куди дотягується наш погляд. Запам'ятали? Тепер поверніться у вихідне положення. І зараз знову поверніться вправо, але постарайтеся подивитися ще далі. Отже, поверніться, поверніться, так щоб ще далі подивитися. Спасибі, сідайте. У всіх вийшло подивитися вдруге далі? Я і в перший раз попросив вас повернутися, так як тільки ви зможете. Але вдруге все повернулись набагато далі. А вийшло так тому, що перед нами стояла мета - збільшити попереднє досягнення. Так ось, юні інформатики, завжди, коли у людини є мета, він може домогтися набагато більшого.


    Готуються до уроку


    Виконують дії, які говорить вчитель.

    F: \ 1 \ Слайд1.JPG

    2. актуалізація знань

    Подивіться на дошку і спробуйте вгадати слово (Слайд 2)

    Вірно. Ви вгадали, це слово .... (Слайд 3)

    Запишіть в зошити тему сьогоднішнього уроку: Алгоритм. Властивості алгоритму. Блок-схеми. (Слайд 4)


    Сьогодні на уроці ми дізнаємося, що ж таке алгоритми, їх властивості та способи їх опису.

    Називають слово - алгоритм.

    F: \ 1 \ Слайд2.JPG

    F: \ 1 \ Слайд4.JPG

    3.Изучение нового матеріалу

    Учитель: Кожен з нас щодня використовує різні алгоритми: інструкції, правила, рецепти і т.д. Зазвичай ми це робимо не замислюючись. Наприклад, ви добре знаєте, як заварити чай. Але припустимо, нам треба навчити цьому молодшого брата або сестру. Значить, нам доведеться чітко вказати дії і порядок їх виконання.

    Що це будуть за дії і який їх порядок?

    Учні складають правило заварювання чаю.

    1. Закип'ятити воду.

    2. Облити чайник для заварювання окропом.

    3. Засипати заварку в чайник.

    4. Залити окропом.

    5. Закрити кришкою.

    6. Накрити рушником.

    Давайте перевіримо, (слайд 5)


    Іншими словами ми склали алгоритм. Тепер давайте спробуємо дати визначення алгоритму. Як ви думаєте, що називається алгоритмом?

    Алгоритм - це кінцева послідовність дій, спрямованих на отримання з вихідних даних результату, записана за допомогою точних і зрозумілих виконавцю команд (слайд6). Запишіть це визначення в зошит.

    Слово «алгоритм» походить від імені арабського вченого Мухаммед ібн Муса ал-Хорезмі. Ал-Хорезмі жив і творив в IX столітті, він сформулював правила виконання арифметичних дій у десятковій позиційній системі числення.

    У латинському перекладі книги Ал-Хорезмі правила починалися словами «Алгорізмі сказав». З плином часу люди забули, що «Алгорізмі» - це автор правил, і стали просто називати правила алгоритмами. В даний час слово «алгоритм» є одним з найважливіших понять науки інформатики. (Демонстрація презентації, 7 слайд)

    Так навіщо ж нам потрібні алгоритми?

    Діти: висловлюють припущення.

    Учитель підводить хлопців до ідеї - алгоритми потрібні для того, щоб можна було складні дії розбивати на прості, які легко виконати.

    Отже, а лгорітм - це опис детермінованою послідовності дій, спрямованих на отримання з вихідних даних результату за кінцеве число дискретних кроків з допомогою зрозумілих виконавцю команд.

    1. Які алгоритми Ви знаєте, і хто або що є виконавцями алгоритмів?

    2. Як Ви розумієте вислів Норберта Вінера: «Будь-яка машина коштує лише стільки, скільки стоїть людина, яка на ній працює?».

    Головна особливість будь-якого алгоритму - формальне виконання, що дозволяє виконати задані дії (команди) не тільки людині, але і різним технічним пристроям.

    Об'єкт, який буде виконувати алгоритм, зазвичай називають виконавцем.

    Учитель: Виконавець - людина, група людей, тварина, технічний пристрій, здатні виконувати задані команди. (Демонстрація презентації 8 слайд)

    Учитель: Мир алгоритмів дуже різноманітний. Незважаючи на це, вдається виділити загальні властивості, якими володіє будь-який алгоритм. Розглянемо наступні приклади. (слайд 9)

    Алгоритм відкриття дверей:

    1. Дістати ключ з кишені.

    2. Вставити ключ в замкову щілину.

    3. Повернути ключ 2 рази проти годинникової стрілки.

    4. Вийняти ключ.


    Алгоритм знаходження більшого з 2 чисел А і В: (слайд 10)


    1. З числа А відняти число В.

    2. Якщо вийшло від'ємне значення, то повідомити, що число В більше.

    3. Якщо вийшло позитивне значення, то повідомити, що число А більше.

    4. Якщо вийшов нуль, то повідомити, що числа рівні.

    Уважно проаналізуйте ці приклади. Що в них спільного?

    Отже, давайте узагальнимо, (слайд 11).

    Розглянемо властивості алгоритмів (розповідь вчителя з елементами бесіди).

    • Результативність. Отримання необхідного результату за кінцеве число кроків; це означає, що неправильний алгоритм, який не досягає мети, взагалі не потрібно вважати алгоритмом.

    • Дискретність (пошаговость). Під дискретністю розуміють, що алгоритм складається з послідовності дій, кроків. Виконання кожного наступного кроку неможливо без виконання попередніх. Останній крок, як правило, видає результат дії алгоритму.

    • Визначеність. Чи означає, що дії, які виконуються на кожному кроці, однозначно і точно визначені.

    • Зрозумілість. Алгоритм повинен бути зрозумілий не тільки автору, а й виконавцю.

    • Здійсненність. Алгоритм повинен містити команди, записані на зрозумілій мові і здійсненні виконавцем.

    • Масовість. Один той же алгоритм може застосовуватися для вирішення великої кількості однотипних завдань з розрізняються умовами.

    (Демонстрація презентації 12 слайд)

    Учитель: Існує кілька способів подання алгоритмів: словесний, графічний і за допомогою мови програмування

    Хлопці, перед Вами форми запису алгоритмів (д емонстрація форм запису алгоритмів). (слайд 13)

    1.Словесно-формульний

    2. За допомогою алгоритмічної мови

    3. Таблиці

    4. Блок-схем,


    Приклади форм запису алгоритмів:

    1.Словесно-формульний (слайд 14)

    Наприклад, Скласти алгоритм вирішення арифметичного виразу (23 + 34) * 57/3

    1 крок 23 + 34 = 57

    2 крок 57 * 57 = 3249

    3 крок 3249/3 = 1 083


    2. За допомогою алгоритмічної мови (слайд 15)

    Наприклад, Скласти алгоритм вирішення алгебраїчного виразу x = 2 y + z

    алг Вираз

    арг y, z: цілий

    рез x: цілий

    нач

    x: = 2 * y

    x: = x + z

    кін

    3. Таблиці


    4.Блок-схеми, (слайд 16) в яких для позначення кроків алгоритму використовуються геометричні фігури.








    Очікувані відповіді:

    Закип'ятити воду,

    Облити чайник для заварювання окропом.

    Засипати заварку в чайник.

    Залити окропом.

    Закрити кришкою.

    Накрити рушником.








    Записують визначення в зошит.

























    Обмін думками в групах



    F: \ 1 \ Слайд5.JPG












    F: \ 1 \ Слайд6.JPG


    F: \ 1 \ Слайд7.JPG



















    F: \ 1 \ Слайд8.JPG


    F: \ 1 \ Слайд9.JPG





    F: \ 1 \ Слайд10.JPG







    F: \ 1 \ Слайд11.JPG






    F: \ 1 \ Слайд12.JPG








    F: \ 1 \ Слайд13.JPGF: \ 1 \ Слайд14.JPG


    F: \ 1 \ Слайд15.JPG




    F: \ 1 \ Слайд16.JPG

    4.осмислення і застосування вивченого матеріалу

    Учитель: Розглянемо наступну задачу про хлопчика Петі і опишемо правильну послідовність дій, яку він здійснює, прокидаючись щоранку. (слайд 17)





    Учитель: Молодці. Давайте подивимося, правильно ли ви цю послідовність представили (слайд 17 клацання).

    (Продемонструвати алгоритм як форму організації алгоритмів, що дозволяє однакові дії записувати один раз, не повторюючи.)

    Учитель: Хлопці, який спосіб ми використовували для подання алгоритму, про хлопчика Петі?

    Учитель: Абсолютно вірно. Уявімо тугіше послідовність дій Петі вранці за допомогою блок-схеми (відновлення вірного порядку команд в блок-схемі алгоритму «Ранок Петі», (слайд 18)

    Учитель: Як ви думаєте, чи можна вважати алгоритмом наказ, відданий царем з однієї казки: "Піди туди - не знаю куди, принеси те, не знаю що"?


    Учитель: Давайте спробуємо виконати кілька алгоритмів

    ЩО БУВАЄ В МОРЕ?

    1. Напиши слово МОРЕ.

    2. Поміняй місцями 1 і останню букви в слові.

    3. Прибери 2 перших букви.

    4. Припишіть зліва букву О.

    5. Припишіть зліва букву Т.

    6. Припишіть зліва букву Ш. (Шторм)

    ХТО З'ЇВ ТОРТ?

    1. Напиши слово ТОРТ.

    2. Прибери третю букву.

    3. Заміни останню букву на К.

    4. Прочитай слово справа наліво (Кот)

    ХТО БРАТ Серьожа?

    1. Запиши ім'я Сергій.

    2. Заміни першу букву на букву Л.

    3. Прибери третю букву.

    4. Прибери третю букву.

    5. Прибери третю букву.

    6. Встав третьою буквою букву Ш. (Льоша)


    Учитель: А тепер розглянемо ще одну задачу, з якою ми зустрічаємося щоразу, коли збираємося переходити через автомобільну магістраль по шляху в школу. Вирішення цього завдання ми спробуємо знайти, використовуючи програму Word.

    (Обговорення ключових моментів і прийомів побудови зображення з автофігур. Відновлення навичок роботи з об'єктами векторної графіки. Самостійна робота за комп'ютером.)

    Завдання: Скласти алгоритм переходу через автодорогу за допомогою блок-схеми, якщо дано деякий набір дій: кінець, дочекатися зеленого світла, перейти вулицю, початок, підійти до переходу. Результат: (слайд 19)





    Називають порядок дій:

    1. Встати з ліжка

    2. вмитися

    3. Почистити зуби

    4. Заправити ліжко

    5. Зробити зарядку

    6. розчесатися

    7. одягнутися

    8. поснідати

    9. Піти до школи





    Діти: Відповідь намагаються дати разом - словесний.



    Бажаний відповідь: Ні, не можна. Незрозуміло куди потрібно йти і що саме принести. Алгоритм заданий неточно, незрозуміло.


    одна людина працює у дошки, інші в зошитах





























    Діти: сідають за комп'ютери і працюють самостійно. Коли основна маса впорається із завданням, один з учнів сідає за комп'ютер, підключений до проектора, і показує рішення. Що стосується труднощі інші допомагають

    F: \ 1 \ Слайд17.JPG








    F: \ 1 \ Слайд18.JPG

































    F: \ 1 \ Слайд19.JPG

    5.Рефлексія

    Для того, щоб отримати знання в повному обсязі, важливо зафіксувати, наскільки успішно пройшли заняття. Цей щоденник дасть вам можливість записувати кожну деталь вашої роботи під час заняття при вивченні модуля теми.

    Якщо задоволені, задоволені, розчаровані тим, як проходять наші заняття, то відзначте ваше відношення до елементів уроку у відповідній клітці анкети.

    Заповніть таблицю "Щоденник уроку" (Додаток 1)

    Домашнє завдання

    1) вивчити основні поняття та визначення;

    2) записати в зошити алгоритм малювання сніговика і блок схему.

    2.GIF (3288 bytes)

    "Сніговик" Слайд 20.


    "Урок завершено. Молодці. Дякуємо за увагу". Слайд 21.












    Черговий роздає картки





















    F: \ 1 \ Слайд20.JPG



    F: \ 1 \ Слайд21.JPG







    висновок



    Тема "Алгоритмізація та програмування" вивчається на всіх щаблях середньої школи, але на різному рівні. У початковій школі відбувається знайомство на інтуїтивному рівні з поняттями алгоритму, алгоритмічних конструкцій, основ алгебри логіки. В якості навчальних завдань розглядають побутові, ігрові, казкові алгоритми.

    У середніх класах школи в рамках даної теми відбувається уточнення поняття алгоритму, основи алгебри логіки викладаються на більш формальному рівні. При вирішенні навчальних завдань учні знайомляться з різними способами запису алгоритмів, вивчають властивості алгоритму, розглядають деякі алгоритми (алгоритм Евкліда, сортування даних і т.д.).

    У старших класах вивчення цієї теми будується відповідно до Стандарту. Успішність учнів в освоєнні цієї теми багато в чому залежить від придбаних ними загальнонавчальних навичок в попередні роки навчання. Без сумніву, навички, що становлять основу алгоритмічного мислення, повинні формуватися, починаючи з молодших класів.






    Список використаної літератури

    1. Семакін І.Г., Т.Ю. Шєїна. Методичний посібник з викладання курсу «Інформатика та ІКТ» в основній школі. М .: БИНОМ. Лабораторія Знання, 2006..

    2.Семакін І.Г., заставне Л.А., Русаков С.В., Шестакова Л.В. Інформатика та ІКТ: підручник для 9 класу.

    3. Інформатика і ІКТ: задачник-практикум / За ред. І.Г. Семакіна, Є.К. Хеннера. М .: БИНОМ. Лабораторія знань, 2007.

    4. Семакін І.Г., Т.Ю. Шєїна. Методичний посібник з викладання курсу «Інформатика та ІКТ» в основній школі. М .: БИНОМ. Лабораторія Знання, 2006..

    5. Кушніренко А.Г., Лебедев Г.В. і ін., Основи інформатики та обчислювальної техніки, пробний підручник для середніх закладів, М., "Просвещение», 2000 р.





    Додаток 1

    щоденник уроку

    елементи уроку

    Чи задоволені

    Чи задоволені

    розчаровані

    Коментарі та зауваження

    "5"

    "4"

    "3", "2"

    Чи зрозумілі були завдання

    Наскільки комфортно ви себе почували під час заняття

    Чи цікавий був даний урок

    Як ви оцінюєте свою роботу на занятті

    ФМ, № класу заповнила ____________________________________________________________



    Назва документа презентація алгорітми.pptx

    Учитель информатики МАОУ «СОШ № 28» г. Сыктывкара Иванов Ю.И.
    Алгоритм
    Тема урока Алгоритм. Свойства алгоритма. Блок-схемы.
    Рецепт заваривания чая Вскипятить воду. Окатить заварочный чайник кипятком. З...
    Алгоритм - это конечная последовательность действий, направленных на получени...
    Алгоритм- это четкое последовательное описание действий исполнителя, которое ...
    Исполнители алгоритмов
    Алгоритм открывания двери: Достать ключ из кармана. Вставить ключ в замочную ...
    Алгоритм нахождения большего из 2 чисел А и В: Из числа А вычесть число В. Е...
    Свойства алгоритма Результативность Дискретность (пошаговость) Определённость...
    АЛГОРИТМ Результативность Детерминированность Дискретность Конечность Массово...
    Формы записи алгоритмов Словесно-формульный С помощью алгоритмического языка ...
    Формы записи алгоритмов Словесно-формульный Например, Составить алгоритм реше...
    Формы записи алгоритмов С помощью алгоритмического языка Например, Составить ...алгоритмічної мови Наприклад, Скласти ...">
    Стандартные графические объекты блок-схем Указание на начало и конец алгорит...
    1 2 8 7 3 4 5 6 9
    1) выучить основные понятия и определения; 2) записать в тетради алгоритм рис...
    Желаю успехов в изучении ИНФОРМАТИКИ
    1 з 21

    Опис презентації по окремим слайдів:

    № слайда 1 Учитель информатики МАОУ «СОШ № 28» г. Сыктывкара Иванов Ю.И.
    Опис слайда:

    Учитель інформатики МАОУ «ЗОШ № 28» м Сиктивкара Іванов Ю.І.

    № слайда 2
    Опис слайда:

    № слайда 3 Алгоритм
    Опис слайда:

    алгоритм

    № слайда 4 Тема урока Алгоритм. Свойства алгоритма. Блок-схемы.
    Опис слайда:

    Тема уроку Алгоритм. Властивості алгоритму. Блок-схеми.

    № слайда 5 Рецепт заваривания чая Вскипятить воду. Окатить заварочный чайник кипятком. Засы
    Опис слайда:

    Рецепт заварювання чаю Закип'ятити воду. Облити чайник для заварювання окропом. Засипати заварку в чайник. Залити окропом. Закрити кришкою. Накрити рушником.

    № слайда 6 Алгоритм - это конечная последовательность действий, направленных на получение и
    Опис слайда:

    Алгоритм - це кінцева послідовність дій, спрямованих на отримання з вихідних даних результату, записана за допомогою точних і зрозумілих виконавцю команд

    № слайда 7 Алгоритм- это четкое последовательное описание действий исполнителя, которое при
    Опис слайда:

    Алгорітм- це чітке послідовне опис дій виконавця, яке призводить до бажаного результату.Слово «алгоритм» з'явилося в результаті викривленого перекладу з арабської на європейські мови імені узбецького вченого IX століття Аль-Хорезмі, який виклав правила арифметичних дій над числами в позиційній десятковій системі. Ці правила і назвали алгоритмами (Альхорезмі «ім'я» + Арітмос «число» = алгоритм)

    № слайда 8 Исполнители алгоритмов
    Опис слайда:

    виконавці алгоритмів

    № слайда 9 Алгоритм открывания двери: Достать ключ из кармана. Вставить ключ в замочную скв
    Опис слайда:

    Алгоритм відкриття дверей: Дістати ключ з кишені. Вставити ключ в замкову щілину. Повернути ключ 2 рази проти годинникової стрілки. вийняти ключ

    № слайда 10 Алгоритм нахождения большего из 2 чисел А и В: Из числа А вычесть число В. Если
    Опис слайда:

    Алгоритм знаходження більшого з 2 чисел А і В: З числа А відняти число В. Якщо вийшло від'ємне значення, то повідомити, що число В більше. Якщо вийшло позитивне значення, то повідомити, що число А більше. Якщо вийшов нуль, то повідомити, що числа рівні.

    № слайда 11 Свойства алгоритма Результативность Дискретность (пошаговость) Определённость По
    Опис слайда:

    Властивості алгоритму Результативність Дискретність (пошаговость) Визначеність Чіткість Здійснимість Масовість

    № слайда 12 АЛГОРИТМ Результативность Детерминированность Дискретность Конечность Массовость
    Опис слайда:

    АЛГОРИТМ Результативність детермінованість Дискретність Кінцівка Масовість Властивості алгоритму Дискретність (переривчастість, роздільність) - розбиття алгоритму на кроки Результативність - отримання результату за кінцеве кількість кроків Масовість - використання алгоритму для вирішення однотипних завдань детермінованість (визначеність, точність) - кожна дія має строго і недвозначно визначено Кінцівка - кожна дія окремо і алгоритм в цілому повинні мати можливість завершення

    № слайда 13 Формы записи алгоритмов Словесно-формульный С помощью алгоритмического языка Таб
    Опис слайда:

    Форми запису алгоритмів Словесно-формульний За допомогою алгоритмічної мови Таблиці Блок-схеми

    № слайда 14 Формы записи алгоритмов Словесно-формульный Например, Составить алгоритм решения
    Опис слайда:

    Форми запису алгоритмів Словесно-формульний Наприклад, Скласти алгоритм вирішення арифметичного виразу (23 + 34) * 57/3 1 крок 23 + 34 = 57 2 крок 57 * 57 = 3249 3 крок 3249/3 = тисячі вісімдесят три

    № слайда 15 Формы записи алгоритмов С помощью алгоритмического языка Например, Составить алг
    Опис слайда:

    Форми запису алгоритмів За допомогою алгоритмічної мови Наприклад, Скласти алгоритм вирішення алгебраїчного виразу x = 2y + z алг Вираз арг y, z: цілий рез x: цілий поч x: = 2 * yx: = x + z кін

    № слайда 16 Стандартные графические объекты блок-схем Указание на начало и конец алгоритма
    Опис слайда:

    Стандартні графічні об'єкти блок-схем Вказівка ​​на початок і кінець алгоритму Організація введення і виведення даних Виконання дій або групи дій Вибір напрямку виконання алгоритму в залежності від виконання умови Використання допоміжних алгоритмів

    № слайда 17 1 2 8 7 3 4 5 6 9
    Опис слайда:

    1 2 8 7 3 4 5 6 9

    № слайда 18
    Опис слайда:

    № слайда 19
    Опис слайда:

    № слайда 20 1) выучить основные понятия и определения; 2) записать в тетради алгоритм рисова
    Опис слайда:

    1) вивчити основні поняття та визначення; 2) записати в зошити алгоритм малювання сніговика і блок схему.

    № слайда 21 Желаю успехов в изучении ИНФОРМАТИКИ
    Опис слайда:

    Бажаю успіхів у вивченні інформатики



    Скачати 53.45 Kb.