• (9-10 років)
  • Устаткування для вчителя
  • Устаткування для дітей
  • методична розробка "Портрет у живописі"




    Дата конвертації08.05.2017
    Розмір5.62 Kb.

    Портрет в живопису. 45-50 хв. (9-10 років)

    Мета: залучення дітей до изодеятельности.

    Завдання: * вчити дітей малювати обличчя людини, дотримуючись пропорції;

    * Розвивати спостережливість, інтерес до образотворчого мистецтва;

    * Виховувати працелюбність, акуратність.

    Устаткування для вчителя: схема (навчальний малюнок) малювання обличчя людини; . репродукції з картин - 3-4 штуки (наприклад, В. Сєров. Дівчинка з персиками; О.Кипренський. Портрет А.С. Пушкіна; фаюмський портрет ...), дитячі малюнки минулих років по темі «Портрет» (2-3 штуки). Дошка магнітна, фломастер на водній основі. Дзеркало.

    Устаткування для дітей: білий папір А4; простий олівець ТМ, ластик, гуаш, мастихін, палітра, вода.

    Хід заняття.

    1. Орг. момент.

    2. Повторення пройденого теми (1 хв.):

    - Що ми з вами малювали на минулому занятті? (природу, пейзаж)

    - Що таке пейзаж?

    3. Нова тема - (7 хв.).

    Сьогодні ми будемо малювати портрет. Слово «портрет», як і слово «пейзаж», прийшло до нас з французької мови. Портрет - це зображення людини або групи людей.

    Робота з репродукціями з картин відомих художників. Розповісти дітям, що бувають портрети поодинокі, парні, групові. Портрети можуть зображати дітей (дитячий портрет), жінок (жіночий портрет), чоловіків (чоловічий портрет), сім'ю (сімейний портрет). Малювати людини художники почали давно, наприклад, фаюмського портрета близько 2-х тисяч років. Художники зображують людей на повний зріст, до коліна, так пояса, до грудей, до плечей. Ми з вами буде малювати людини до плечей, це поплечний портрет.

    Педагогічний малюнок на дошці, розбираємо з дітьми схему малювання особи. Використовуємо дзеркало, в яке можна подивитися, з метою вивчення свого обличчя. Застосовуємо такі пропорції: від лінії росту волосся до підборіддя особа можна розділити приблизно на три рівні частини, між очима можна намалювати ще одне око. Окремо показати малювання очі, брів, губ, вуха, кореня носа. 4. Самостійна робота - (30 - 35 хв.). Спочатку діти виконують лінійний малюнок олівцем, потім працюють гуашшю, змішуючи кольори на палітрі. 5. Підсумок заняття - (5 хв.). Аналіз робіт. Відзначити сильні сторони в малюнках дітей. Закріпити нові знання по темі «Портрет».