методична розробка плану-конспекту класної години




Скачати 13.04 Kb.
Дата конвертації20.06.2017
Розмір13.04 Kb.

Тема: «Хочеш бути здоровим, будь- це правильний шлях!»

цілі:

  1. Ознайомити дітей з поняттям «здоровий спосіб життя»;

  2. Розвивати навички та вміння класифікувати і узагальнювати, формувати висновки з вивченого матеріалу, розвивати самостійність мислення і інтелекту, грамотну усну мову.

  3. Виховувати у дитини шанобливе ставлення до свого здоров'я.

Хід заходу.

Привіт, хлопці! Сідайте.

Подивіться на дошку. "В здоровому тілі здоровий дух". Це російське народне прислів'я, яку склали наші діди, прадіди. Значить вже тоді люди дбали про своє здоров'я, тому зараз нам теж не можна не говорити про здоровий спосіб життя людини.

На сьогоднішньому уроці ми повинні розібратися, що включає в себе поняття «здоровий спосіб життя». Для цього ми відповімо на питання: яка роль фізичних вправ для збереження здоров'я і що заважає вам рости здоровими?

Учитель: 2008- рік сім'ї. Сім'ї і діти - це головне, що є у країни, так і в усьому світі. Адже вам жити в майбутньому, творити і працювати так, що на нашій Землі світило сонце, цвіли сади, співали птахи.

А творити може тільки здоровий і щасливий чоловік. Про це і наша розмова.

Сьогодні ми з вами поговоримо про «здоровий спосіб життя», адже гарне здоров'я-основа довгого, щасливого і повноцінного життя, і особливо це важливо для сьогоднішніх дітей.

Чи здорові ви? Навряд чи хто відповість на це питання ствердно. На жаль, протягом останніх років стан здоров'я дітей, тобто вас погіршується. Школа-відповідальний етап в житті кожного з вас. Це і суттєва зміна звичного способу життя, нові незвичні навантаження, серйозний розумову працю, різке обмеження рухів.

Учитель: А хто-небудь знає що таке здоровий спосіб життя?

Зараз ми перевіримо в ході гри.

Умова: на дошці написані слова-поняття, ваше завдання: поняття, яке не належить до здорового способу життя прибрати з інтерактивної дошки.

Поняття: сім'я, здорове харчування, гумор, ігри, спорт, повноцінний відпочинок, куріння, освіту, медичне обстеження, погана екологія, наркотики, невміння спілкуватися, скоєння вчинків, за які буває соромно, лінь, постійне сидіння за комп'ютером, дружба.

Учитель: Отже, здоровий спосіб життя-це сім'я, здорове харчування, гумор, ігри, спорт, повноцінний відпочинок, медичне обстеження, дружба. (Презентація)

Учитель: А чи можемо ми вести розмову про здоровий спосіб життя не дотримуючись особисту гігієну, чистоту в оселях?

Учень: Ні.

Учитель: Я передбачала такий ваш відповідь, тому попросила вас підготувати вірші на дану тему.


1-й учень: Хто жити вміє по годинах

І цінує кожну годину,

Того не треба вранці

Будити по десять разів.


2-й учень: І він не стане говорити,

Що лінь йому вставати

Зарядку робити, руки мити

І застеляти ліжко.


3-й учень: Щоб школа чистотою

Завжди виблискувала,

Докласти треба зусиль

Дуже вже чимало.

4-й учень: Бігати, стрибати і скакати

Любимо ми завжди,

Але для цього спортзал

У класі-чистота.

5-й учень: У нашому класі завжди чисто,

Пил тут не літає.

Чистота запорука здоровя,

Всі про це знають.

6-й учень: Цінуємо ми прибиральниць працю

Ми їм допомагаємо:

Моєму парти, стіни, вікна,

Пил всюди стираємо.

Учитель: Чи буває в нашому класі безлад?

Учень: Ні. У нашому класі завжди чисто.

Учитель: Хто стежить за чистотою класу?

Учень: Всі ми.

Учитель: Подумайте діти, навіщо ми харчуємося?

Учень: Ми харчуємося, щоб рости здоровими, сильними, міцними.


Учитель: Чи всі продукти необхідні нашому організму?

Давайте проведемо гру «Корисні і некорисні продукти». Подивися на дошку і розподіліть написані продукти в дві групи: корисні і некорисні, перітягіваніем рукою слів на інтерактивній дошці.

риба, кефір, геркулес,, соняшникова олія, морква, цибуля, капуста, яблука, груші, чіпси, пепсі, фанта, пиво, жирне м'ясо, пісне м'ясо, торти, «снікерс», шоколадні цукерки, мед, сало.

Учитель: Чому ми називаємо одні продукти корисними, інші некорисними?

Учень: Одні продукти містять вітаміни, інші ні.

Учитель: Я знаю, що серед вас є хлопці, які люблять попорпатися в енциклопедіях, тому я їм доручила повідомлення про вітаміни.

Учень: Вітаміни-це речовини, необхідні для підтримки життя. Ще в кінці 18 століття було виявлено, що за допомогою свіжих фруктів і овочів така небезпечна хвороба, як цинга, повністю виліковується. Вченим знадобилося 100 років, щоб відрити причину цього явища: виявляється, свіжі фрукти містять вітаміни. Щоб в потрібній кількості отримати ці речовини, необхідно харчуватися різноманітною їжею. Вживайте якомога більше фруктів і овочів. Намагайтеся їсти в один і той же час. Вранці перед школою обов'язково снідайте. Вечеряйте не пізніше ніж за дві години до сну.

Учитель: Які речовини підтримують життєдіяльність організму?

Учень: білки і жири.

1-й учень: Білки основний «будівельний матеріал» клітин тіла. У тілі немає ділянки, де не було б білка. У крові і м'язах білки складають 1/5 від їх загальної маси, в мозгу- ½. Тривале білкове голодування викликає слабкість і глибокі психічні розлади. Людині в середньому потрібно щотижня 100 м білків, а при великій нагрузке- до 150 м

2-й учень: жири-їх ділять на рослинні і тваринні. Рослинні жири активізують обмін речовин, попереджають ряд захворювань. Недолік жирів скорочує життя, порушує діяльність мозку, знижує витривалість організму. З жирами в організм надходять розчинені в них вітаміни.



Учитель: Отже, пам'ятайте золоті правила харчування: (записані на інтерактивній дошці)

Головне не переїдайте.

Їжте в один і той же час просту, свіжоприготовлену їжу, яка легко засвоюється і відповідає потребам організму.

Ретельно пережовувати їжу, не поспішайте ковтати.

Перед прийомом їжі зробіть 5-6 дихальних вправ животом.

Учитель: Нехтування правилами прийому їжі може стати причиною різних захворювань шлунка, печінки, кишечника. Згубна звичка є наспіх, де-не-як пережовуючи їжу, не відчуваючи смаку і не отримуючи задоволення від їжі, завдає шкоди здоров'ю.

Учитель: А тепер поговоримо, як же стати здоровим і сильним? Я зараз зачитаю розповідь, а ви скажіть, чому хлопчик став таким кволим?

(читання оповідання «Молодий дідок»)



Я знав одного десятикласника. Коли він проходив повз моєї кімнати, я завжди здогадувався, що це він, хоча двері були зачинені. Тільки він один у всій квартирі волочив ноги, немов старий дід.

А коли він читав книги, на нього було шкода дивитися. Він не міг просидіти не згинаючись і 10-ти хвилин. Спершу подобрішає голову однією рукою, потім іншою і, нарешті, ляже на повні груди на стіл. Така була в нього слабка спина. У свої 16-ть років він зігнувся так, ніби йому все 60-т.

Він ніколи не займався спортом і не визнавав ніякого фізичного праці. Всі йшли прибирати шкільний двір або садити дерева. А він під будь-яким приводом ухилявся від роботи. Хлопці бігли на уроки фізкультури, а він залишався в класі, показавши записочку від лікаря про звільнення з нагоди то недавнього грипу, то нежиті. Ось і став дідусем завчасно.

Учитель: Чи хотіли б ви стати такими? Впевнена, що немає. А для того, щоб розвинути і зміцнити своє тіло, є три вірних засоби-ЗАРЯДКА, СПОРТ, РОБОТА НА СВІЖОМУ ПОВІТРІ.

Колись древні греки висікли на камені такі слова: «Хочеш стати здоровим- бігай. Хочеш бути красівим- бігай. Хочеш бути умним- бігай ». (Запис на інтерактивній дошці)

Учитель: А що значить: бути здоровим? (відповіді дітей)

Виберіть слова, які не належать до здорової людини.

Здоровий людина-це .... Людина. (Інтерактивна дошка)

міцний;

сильний;

товстий;

блідий;

незграбний;

веселий;

спритний;

Вродливий;

сутулий;

рум'яний;

стрункий.


Учитель: А тепер оздоровча хвилинка «Повітря, земля, вітер».

«Повітря» - діти тягнуть руки вгору, встають на носочки.

«Земля» - присідають, торкаючись руками підлоги.

«Вітер» - нахили вправо, вліво, руки вгору.

Що ми зараз робили? (зарядку)

Для чого потрібна зарядка?

Учитель: А що заважає нам всім рости здоровими?

Учень: Шкідливі звички.

Учитель: У нас їх, звичайно, у всіх багато: коли нам потрібно вчити уроки, а ми не можемо відірватися від цікавого фільму, лікар забороняє їсти шоколадні цукерки, а ми їх все одно їмо і багато інших. З цими звичками людина може впоратися сам. А ось у людини, який почав курити з'являється більш серйозна звичка (залежність) від сигарет, точніше від речовин, що містяться в табаке- це нікотин, чадний газ, тютюнові смоли.

(пропозиції на інтерактивній дошці)

Нікотин негативно впливає на роботу серця-воно швидко зношується.

Чадний газ ускладнює доступ кисню в організм.

Тютюнові смоли засмічують легені.

Не беріть в рот сигарету! Не поспішайте звикати до поганих звичок!

Учитель: Який темі був присвячений урок сьогодні?

Учень: здорового способу життя.

Учитель: Що є складовим здорового способу життя?

Давайте складемо правила здорового способу життя по картинках.

  1. Місти в чистоті своє тіло, одяг, житло.

  2. Правильно харчуйтеся.

  3. Більше рухайся.

  4. Закаляйся.

  5. Не заводь шкідливих звичок.





Скачати 13.04 Kb.