• Хід заняття.
  • Методична розробка ОД з розвитку творчих здібностей дітей 6-7 років «Місто« Веселих олівців »




    Дата конвертації18.10.2019
    Розмір7.8 Kb.
    ТипТемочка

    Наталя Каспарова
    Методична розробка ОД з розвитку творчих здібностей дітей 6-7 років «Місто« Веселих олівців »

    Мета: зміцнення м'язової структури та залучення до здорового способу життя дитини, через ігровий стрейчинг.

    завдання:

    освітні:

    - освоїти вправи на витривалість і гнучкість;

    - закріпити вправи ігрового стейчінга.

    Розвиваючі:

    - зміцнювати опорно-руховий апарат;

    - розвивати витривалість;

    - розвивати координацію рухів;

    - розвивати пізнавальний інтерес і творчий потенціал дитини.

    виховні:

    - активізувати творчі здібності дітей;

    - формувати естетичне сприйняття;

    - формувати почуття відповідальності.

    Основні методи роботи:

    наочний (практичний показ, словесний (пояснення, бесіда, ігровий.

    Засоби навчання: танцювальний зал, музичний супровід, килимки, коробка з олівцями.

    Педагогічні технології:

    здоров'язберігаючих, ігрова, особистісно-орієнтована.

    Структура проведення заняття:

    I. Вступна частина - 2 хв.

    II. Підготовча частина 5 хв.

    III. Основна частина - 15 хв.

    IV. Заключна частина - 3-5 хв.

    Хід заняття.

    I. Вступна частина (2 хв): вхід дітей в танцювальний зал, побудова по лініях, уклін.

    Педагог: Сьогодні я пропоную вам відправитися в «Місто« Веселих олівців ». Ви готові. Діти: Так

    Педагог: Але щоб туди потрапити, нам необхідна розминка.

    II. підготовча частина

    Проводиться розминка на середині залу (5-7 хв.):

    Крок з високим підніманням колін;

    -Галоп;

    -Бег з «захльостуванням» ніг назад.

    Просторові перестроювання:

    - переходи колонами:

    - З 4 колон в 2 колони;

    - з 2 колон в 1 /

    III. Основна частина (15 хв.)

    Педагог: Ось ми і потрапили з вами «Місто« Веселих олівців ». Тут живуть Олівець і Гумка, які пропонують нам ненадовго переміститися в казку і взяти участь в ній. «Олівці - це чарівні палички, які вміють творити чудеса. Але, помахом чарівної палички теж треба вчитися. Уявімо, що наші ніжки - олівці ».

    1. Вправа «Чарівні палички». На зміцнення черевного преса. Лежачи на спині, руки вздовж тіла долонями вниз, ноги на «раз, два, три, чотири» піднімаються наверх на 90 градусів і також опускаються, шкарпетки натягнуті. Повторюється чотири рази.

    Педагог: «Олівці діляться на м'які і тверді. Зобразимо їх.

    2. Вправа «М'які і тверді олівці». Напруга і розслаблення всіх м'язів. Лежачи на спині, руки витягнути наверх уздовж килима. На «раз, два, три, чотири» розтягнути все тіло уздовж килима, руки в одну сторону, ноги в іншу, шкарпетки натягнуті. На «раз, два, три, чотири» все тіло розслабити, руки вздовж тіла. Повторити чотири рази.

    Педагог: «Олівці бувають молодими і старими. Згодом вони зменшуються, стають коротшими ».

    3. Вправа «Молоді і старі олівці». На зміцнення м'язів ніг. Пластичність тіла. Сидячи на підлозі, ноги напружені, носки на себе, спина пряма, руки поставити біля себе, на «раз, два» підняти праву ногу, на «три, чотири» опустити. Теж саме з лівої ноги. Повторити чотири рази.

    Педагог: «Якщо люди живуть в будинку, то і у олівця є свій будиночок - коробка».

    4. Вправа «Коробка з олівцями». На розтяжку м'язів ніг і пластику тіла. Сидячи на підлозі, ноги напружені, носки на себе, спина пряма, руки підняті вгору, на дві вісімки нахилитися вниз до ніг, дотягнутися до шкарпеток і розтягуватися. На останню чверть повернутися в початкове положення.

    Хлопчики і дівчатка сидять в початковому положенні (сидячи на підлозі ноги підібгані, спина пряма, руки лежать на ногах).

    Педагог: «Отже, жив - був олівець, який більше всього на світі любив малювати. А по сусідству жила Гумка біла, чиста і дуже акуратна. Її пристрастю було наводити чистоту ».

    Хлопчики залишаються в початковому положенні (сидячи на підлозі ноги підібгані, спина пряма, руки лежать на ногах). Дівчатка групуються в «грудочку».

    Педагог: «Олівець малював все підряд. Помітить змійку, і ось вона вже як жива ».

    5. Вправа «Змія». На гнучкість спини. Лежачи на животі прогнути спину назад. Руки прямі в ліктях. Ноги разом, прямі і натягнуті.

    Педагог: «Гумка в одну мить стерла малюнок». Дівчинка підкочується до хлопчика два рази.

    Педагог: «Чи побачить олівець рибку в ставку - і тут же намалює».

    6. Вправа «Рибка». На гнучкість спини. Ллёжа на животі прогнути спину назад. Руки прямі в ліктях. Ноги зігнути в колінах. Дотягнутися до голови.

    Педагог: «Гумка тут як тут». Дівчинка підкочується до хлопчика два рази. «А вже скільки разів олівець малював кішку і не злічити».

    7. Вправа «Кішечка». На гнучкість і пластику спини. Стоячи на колінах, руки на килимі, на «раз, два» округлити спину, на «три, чотири» прогнути спину. Повторити чотири рази.

    Педагог: «Гумка стирає і цей малюнок». Дівчинка підкочується до хлопчика два рази.

    Педагог: «Побачивши, що наближається Резинку, Олівець від страху намалював слону два хобота».

    8. Вправа «Слон». На розтяжку окремих груп м'язів. Стоячи на ногах, корпус опущений вниз, дві руки підняті вгору, долоні натягнуті і спрямовані один на одного.

    Дівчинка підкочується до хлопчика два рази.

    Педагог: «Нарешті - то Гумка стерла те, що потрібно, один зайвий хобот».

    Хлопчики з'єднують руки.

    Діти сідають в початкове положення (сидячи на підлозі ноги підібгані, спина пряма, руки лежать на ногах) обличчям один до одного.

    Хлопчики дивляться на дівчаток і кажуть: «Адже ти можеш прати тільки що, намальовано неправильно».

    Дівчатка дивляться на хлопчиків. «Я згодна» - заявила Гумка.

    Педагог: «З тих пір вони не розлучаються (руки дітей з'єднуються). Нехай і ваші олівці і гумки живуть дружно (руки дітей піднімаються наверх). А ви малюйте і фантазуйте (діти встають на ноги) ».

    IV. Заключна частина. Рефлексія.

    Педагог: Сподобалося вам казка? Давайте згадаємо, кого малював олівець, і що прала гумка?

    На завершення я пропоную вам вибрати олівець і покласти його в коробку. Якщо сподобалося сьогодні наше заняття, то вибираєте - червоний олівець, якщо дуже сподобалося - жовтий, а якщо зовсім не сподобалося - синій. Діти, вибравши олівець, кладуть їх в коробку.

    Педагог: будь олівців більше? (Діти відповідають на питання педагога.)

    За результатом обраного кольору можна буде зробити висновок: наскільки легко вдалося дітям впоратися із завданнями на занятті.

    Давайте подякуємо, один одного за заняття. Діти виконують - уклін і виходять із зали.




    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Методична розробка ОД з розвитку творчих здібностей дітей 6-7 років «Місто« Веселих олівців »