• ХІД ЗАНЯТТЯ
  • II.Подготовка до основного етапу заняття.
  • III.Закрепленіе знань і способів дій.
  • Перше яблуко зірвеш - в будь-який час року потрапиш!
  • Друге яблуко треба зірвати, щоб завдання дізнатися!
  • Третє яблуко зриваємо і думати себе змушуємо!
  • Четверте яблуко зірвемо і трохи відпочинемо!
  • V.Закрепленіе знань і способів дій.
  • Шосте яблуко зірви, що почуєш, повтори!
  • Сьоме яблуко зірви, слово до кінця договори!
  • VI. Підведення підсумків заняття.
  • Методична розробка логопедичного заняття - гри на тему:




    Скачати 12.78 Kb.
    Дата конвертації26.05.2017
    Розмір12.78 Kb.

    МБДОУ Холмогорка ДИТЯЧИЙ САДОК «Домовичок»








    методична розробка
    логопедичного заняття-ігри по
    автоматизації поставлених звуків на тему:
    «Звуки (С), (З), (Ш), (Ж), (Л), (Р)»






    Підготовча група (Логопункт)







    Учитель - логопед вищої кваліфікаційної категорії

    Жильцова Н.Ю.




    2013р

    ЦІЛІ:


    освітні:

    1. удосконалювати навичку фонематичного аналізу і синтезу;

    2. закріпити вміння визначати позицію звуку в словах;

    3. закріплювати чітке вимова звуків (С), (З), (Ш), (Ж), (Л), (Р);


    корекційні:

    1. розвивати слухову пам'ять, увагу, зорове і слухове сприйняття, логічне мислення;

    2. розвивати вміння концентрувати увагу.

    виховні:

    1. виховувати навик чіткого вимови звуків (С), (З), (Ш), (Ж), (Л), (Р);

    2. виховувати вміння працювати протягом всього заняття.


    устаткування:

    1. комп'ютер, екран, проектор;

    2. дидактичні ігри: «Прорізи», «Знайди букви», «Звуковий лото», «Назви ряд слів по порядку», «Додай звук», «Яблуня», «Гуртки»;

    3. диск CD: «Гарфілд-малюкам: Вчимо букви і слова».


    Використана література:


      1. Т.Б. Филичева. Формування пізнавальних процесів у дітей з ОНР. М: Просвещение, 2000..

      2. Л.Н. Ефименкова. Корекція звуковимови у дітей молодшого шкільного віку. М: Просвещение, 2001..

      3. Г.С. Швайко. Ігри та ігрові вправи для розвитку мови. М: Просвещение, 2000..



    ХІД ЗАНЯТТЯ


    I. Оргмомент.


    Психогимнастика (дозволяє дітям зняти емоційну напругу).


    Привіт, хлопці! Подивіться один на одного сердито, нахмурьте брови.

    А тепер посміхніться один одному, назвіть один одного ласкаво.


    II.Подготовка до основного етапу заняття.


    На дошці відкривається яблуня. (Додаток № 1)


    Подивіться на дошку. Що ми на ній бачимо? (Дерево). Яке дерево? (Яблуня). А яблуня у нас непроста, вона чарівна. І яблучка на ній виросли чарівні. Кожне яблуко із завданням.

    Сьогодні ми будемо намагатися правильно вимовляти пройдені звуки (С), (З), (Ш), (Ж), (Л), (Р), визначати місце звуку в словах. (Презентація. Слайд № 1)


    III.Закрепленіе знань і способів дій.


    Ось так яблучка! Вони соку стиглого повні. Руку простягніть і яблучко зірвіть. (Протягом заняття діти по черзі зривають яблука і виконують завдання).


    Перше яблуко зірвеш - в будь-який час року потрапиш!


    Гра «Прорізи».

    (Додаток № 2).


    Завдання: Потрібно швидко і правильно заповнити прорізи, щоб вийшла ціла картинка. А потім сказати, який час року зображено на вашій картинці і назвати його основні ознаки.


    Друге яблуко треба зірвати, щоб завдання дізнатися!


    Гра «Знайди букви».

    (Презентація. Слайд № 2).


    Увага, на екрані картина.

    Завдання: на картині сховалися літери. Їх потрібно знайти, показати, назвати букву і відповідний їй звук.


    Третє яблуко зриваємо і думати себе змушуємо!


    Гра «Звуковий лото».

    (Додаток № 3).


    Завдання: Кожен з вас отримує велику карту із зображенням різних предметів.

    Я називаю звук (наприклад: з-з-з ...). Ви повинні знайти і назвати предмети, в назві яких зустрічається звук (З), а також сказати, де він стоїть (на початку слова, в середині слова, на кінці слова).


    Четверте яблуко зірвемо і трохи відпочинемо!


    IV. Физкультминутка.


    (Додаток № 4).

    Завдання: все разом промовляємо слова і пальчиками ходимо по гуртках.


    Раз гурток, два гурток, (пальці йдуть по гуртках)

    Раз крок, два крок.

    Наші пальчики крокують

    На кружечки наступають.


    Раз два три чотири п'ять. (Йдуть)

    Ходять пальчики знову. (Стоять)

    Від мізінца- до великого, (йдуть)

    А потім-до мізинця знову (йдуть)


    Раз два три чотири п'ять. (Йдуть)

    Пальці відпочиватимуть! (Стоять)


    V.Закрепленіе знань і способів дій.


    П'яте яблуко зриваємо і за комп'ютером граємо!


    Гра «Кінцеві літери».

    (Електронний навчальний посібник - диск CD: «Гарфілд- малюкам: Вчимо букви і слова»).


    Інструкція оператора: в кожному питанні ви почуєте букву. Потім на екрані з'являться три картинки. Вам потрібно вибрати картинку, зображення якої закінчується на цю букву і клацнути по ній мишею. За правильну відповідь ви отримаєте сто очок, а за неправильний комп'ютер зніме з рахунку десять очок.

    Можна потренуватися, або відразу грати і набирати очки. Можна зіграти кілька разів і тоді комп'ютер покаже вам кращий рахунок.


    Шосте яблуко зірви, що почуєш, повтори!


    Гра «Назви ряд слів по порядку»


    Завдання: Я буду вимовляти ряди слів, а ви повинні їх повторити. Будьте дуже уважні.


    1. Лейка, лінійка, наклейка, канарка.

    2. Зростання, пост, міст, хвіст, кущ.

    3. Подушка, верхівка, годівниця.

    4. Качка, хвилинка, жарт, побудка.


    Сьоме яблуко зірви, слово до кінця договори!


    Гра «Додай звук».


    Йшов Єгор через бо ... (р),

    Бачить: виріс мухомо ... (р).


    бабуся спекла

    рум'яний Колобов ... (к).


    У мене є червоний Каранда ... (ш).


    Був на щітку він похо ... (ж),

    Це був, звичайно, е ... (ж).


    Білий сніг, білий ме ... (л),

    Білий заєць теж бе ... (л).


    В саду багато ро ... (з).


    У Буратіно довгий але ... (с).


    VI. Підведення підсумків заняття.


    А зараз давайте згадаємо, які звуки ми сьогодні намагалися правильно вимовляти?

    Що ще робили?

    Які труднощі відчували?

    Я хочу сказати, що ви все впоралися із завданнями, правильно вимовляли звуки і тому ви все сьогодні ... Молодці!

    Спасибі всім за хорошу роботу! До побачення.

    Додаток № 1


    hello_html_7d49aeb6.jpg

    Додаток № 2

    hello_html_1512821a.jpg

    hello_html_m35460d57.jpg

    hello_html_m3e1e3c79.jpg

    hello_html_m5882a156.jpg

    Додаток № 3

    hello_html_m7eb049e0.jpg


    hello_html_30633796.jpg

    hello_html_m20fcc3f7.jpg


    hello_html_6cc8264c.jpg


    Додаток № 4



    hello_html_m8dad5d7.jpg





    Скачати 12.78 Kb.