Методична розробка «Конспект НСД. Як написати?"




Дата конвертації01.05.2017
Розмір2.79 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

Кондрашова Євгенія Олексіївна
Методична розробка «Конспект НСД. Як написати?"

1. Для того, щоб правильно написати конспект НСД з якої-небудь діяльності, необхідно пам'ятати про його структуру.

Перше, з чого починаємо писати конспект - титульний лист.

Вгорі титульного аркуша вказується повна назва дошкільного закладу. Далі слід напис посередині листа:

конспект

Безперервної освітньої діяльності по ___ (тут пишемо діяльність, по якій пишеться конспект)

На тему: "___" (назва теми) для дітей (вікова група)

Після назви прийнято вказувати прізвище автора та його посаду

А вже внизу титульного аркуша, посередині пишеться рік і місце роботи (місто)

2. Наступний лист починається з мети НСД.

Мета - це кінцевий результат, то, чого ми хочемо досягти по закінченню тієї чи іншої діяльності. Для того, щоб досягти мети, ми виконуємо ряд завдань, які є засобами. Як ви вже зрозуміли, то наступним пунктом будуть завдання, які бувають по відношенню до мети (навчальні, розвиваючі, виховують).

Для того, щоб в кінці кінців не заплутатися, потрібно просто напросто запам'ятати, що написання мети повинно починатися з іменника: створення умов, формування, зміцнення, збагачення і т. Д. У той час як завдання розписуються дієсловом в інфінітиві: зміцнювати, формувати, здійснювати і т. д. Також необхідно вказувати і роботу над розширенням словника, т. е. розкриття значення слів, які вперше зустрічаються дітям.

Не варто забувати про методику педагогічного процесу, а саме мотив - спонукання до дії.

Що може служити мотивом для освітньої діяльності для дітей?

* Спілкування

Дитина відчуває свою необхідність і значимість в умови допомоги дорослому. Дорослий звертається до дитини з проханням допомогти йому, він каже, що без допомоги дитини ніяк не обійтися. При цьому не забуває дякувати дитини.

* Ігрова.

Дитина може відчути себе значущим, «допомагаючи» різним іграшок вирішувати їх практичні та інтелектуальні проблеми.

* Зацікавленість дитини.

Спонукання дитини до створення різних предметів для власного споживання.

Після мотивації далі йде методика проведення заняття (хід заняття).

У цьому розділі слід виділяти частини заняття (вступна, основна і заключна).

Я сподіваюся, що розробка буде корисна починаючим вихователям і тим, хто в силу якихось обставин, забув або зазнає труднощів у написанні конспекту НСД.