• «СПОРТ - АЛЬТЕРНАТИВА згубної звички»
  • Сценарій спортивного години по темі «Спорт - альтернатива
  • Хід заходу.
  • 2. Вступне слово вчителя
  • 3. Конкурс відгадування загадок про
  • 4.Сценка про куріння
  • 5.Конкурс ранкових зарядок
  • 7. Учень читає вірші
  • 9. Перша казка - "Курочка Ряба".
  • Учитель
  • Вірші про здоровий людину
  • 11.Подведеніе підсумків (рефлексія)
  • Працюючи над собою і зміцнюючи свій розум, ти зможеш
  • Висновки та рекомендації
  • ВИКОРИСТОВУВАНА ЛІТЕРАТУРА
  • Методична розробка Години Здоров'я: «Спорт - альтернатива шкідливим звичкам».




    Скачати 64.91 Kb.
    Дата конвертації06.05.2017
    Розмір64.91 Kb.

    державне бюджетне загальноосвітній заклад Самарської області

    середня загальноосвітня школа «Освітній центр» с.Олексіївка

    муніципального району Олексіївський Самарської області








    «СПОРТ - АЛЬТЕРНАТИВА згубної звички»





    Методична розробка Години Здоров'я: «Спорт - альтернатива шкідливим звичкам ».










    Автор: Головачова Г.В.,

    вчитель початкових класів,

    ГБОУ ЗОШ с. Олексіївка «Освітній центр».

    Домашня адреса: 446640, Самарська область,

    Олексіївський район,

    с. Олексіївка, вул. Шкільна - 36




    2013 - 2014 навчальний рік



    Сценарій спортивного години по темі «Спорт - альтернатива

    шкідливим звичкам ».

    Виховна година проводився з учнями 1-Б класу

    ГБОУ ЗОШ с. Олексіївка «Освітній центр»

    31 жовтня 2013 - 2014 навчального року.

    Класні керівники:

    Головачова Галина Вікторівна



    мета:

    1. Популяризація здорового способу життя.

    2. Підвищення рухової активності учнів.

    3. Розвиток фізичних, моральних якостей учнів.

    4. Розвиток творчої діяльності учнів.


    Хід заходу.

    1. Читання віршів учнями:

    Людина на світ народився,

    Встав на ніжки і пішов.

    З вітром, сонцем подружився,

    Щоб дихалося добре.


    Привчав себе до порядку:

    Рано вранці він вставав.

    Бадьоро робив він зарядку,

    Душ холодний приймав.


    Він до зубних лікарів, уявіть,

    Не боячись зовсім, прийшов.

    Адже він чистив зуби пастою,

    Чистив зуби порошком.


    Чоловічок за обідом

    Чорний хліб і кашу їв.

    Зовсім не був прівередой,

    Чи не худнув і не товстішав.


    Спати лягав о дев'ятій тридцять,

    Дуже швидко засинав.

    З цікавістю йшов вчитися

    І п'ятірки отримував.


    Кожен день він бігав, стрибав,

    Багато плавав, в м'яч грав.

    Набирав для життя сили,

    І не нив, і не хворів.

    2. Вступне слово вчителя:

    Учитель: А зараз я нагадаю вам важливе правило Пана Здорового Способу Життя. Не заводь шкідливих звичок. Найбільш шкідливі звички - це куріння, вживання спиртного і наркотиків. Куріння дуже шкідливо для легенів, та й для всього організму. Дитина, яка починає курити, гірше росте, швидше втомлюється при будь-якій роботі, погано справляється з навчанням, частіше хворіє. Все це відбувається тому, що в тютюновому димі міститься небезпечна отрута - нікотин і ще багато інших шкідливих речовин. Вчені підрахували, що від кожної викуреної сигарети життя людини скорочується на 15 хвилин.

    Спирт (алкоголь), який міститься в спиртних напоях, при надмірному вживанні викликає захворювання шлунка та інших органів, порушує роботу всього організму. Особливо небезпечний алкоголь для дітей. Навіть кілька ковтків спиртного можуть викликати у дитини сильне отруєння.

    Наркотики - особливі речовини, що руйнують організм людини. Спробувавши наркотик раз або два, людина звикає до нього і вже не може без нього обходитися. У нього розвивається важка хвороба - наркоманія, вилікувати яку дуже важко. Наркотик порушує роботу мозку і всього організму і врешті-решт вбиває людину. Поширення наркотиків - небезпечний злочин, за яке суворо карають.

    Щоб зберегти здоров'я, ніколи не починай курити, не пробуй спиртного, Не торкайся до наркотиків.

    3. Конкурс відгадування загадок про смачних і корисних продуктах харчування, про здоровий спосіб життя

    1. Щоки червоні, ніс білий,

    У темряві сиджу день цілий.

    А сорочка зелена

    Вся на сонечку вона.

    1. Що за плід - скринька з секретом!

    Насіння - скельця на вигляд.

    Всі прозорі, все рожевого кольору,

    Потрясёшь, як дивно, не дзвенить.

    1. Під сосною, у доріжки

    Хто стоїть серед трави?

    Ніжка є, але немає чобітків,

    Капелюшок є - немає голови.

    1. Травка та росте на схилах,

    І на горбках зелених.

    Запах міцний і запашний,

    А її зелений лист

    Нам йде на чай,

    Що за трава, відповідай!

    1. Ці фрукти не їстівні,

    Але величезні і зручні.

    Їх інший спортсмен годинами

    Лупить сильно кулаками.

    1. Ми моторні сестриці

    Швидко бігати майстрині.

    У дощ лежимо, в мороз біжимо -

    Ось такий у нас режим.

    1. Не розумію, хлопці, хто ви?

    Птахолови? Рибалки?

    Що за невід у дворі?

    - Чи не заважав би ти грі!

    Ти б краще відійшов,

    Ми граємо в

    1. Дві смужки на снігу

    Залишаю на бігу.

    Я лечу від них стрілою,

    А вони знову за мною.

    1. На квадратиках дошки

    Королі звели полки.

    Ні для бою у полків

    Ні патронів, ні багнетів.

    1. У дворі з ранку гра,

    Розігралася дітвора.

    Крики: «мимо!», «Шайбу», «бий!» -

    Значить там гра ... ..

    Хлопчики класів виконують пісню на мотив «Якщо б я був султан»

    Якщо б я був багатий, я б купив спортзал,

    І друзів всіх підряд я б туди покликав.

    Але з іншого боку, щоб спортзал купити,

    Дуже гроші потрібні - ніде роздобути!

    Непогано дуже мати нам спортзал,

    Щоб кожен перший здоровеньким став.

    Якщо б я був багатий, я б купив басейн

    І туди приходити дозволив би всім.

    Щоб люди могли плавати і пірнати.

    Тільки гроші потрібні, шкода, що немає де взяти!

    Непогано дуже басейн мати,

    Адже плавати потрібно всім людям вміти.

    Якщо б я був багатий, в бізнесі сильний,

    Я б купив без праці цілий стадіон,

    Щоб в футбол пограти вся країна могла,

    Щоб здоровою у нас нація була.

    Непогано дуже мати стадіон.

    Здоров'я точно подарує нам він.

    Учитель: Хлопці, а які шкідливі звички шкодять здоров'ю людей?
    Діти (передбачувані відповіді): куріння, алкоголь, наркотики.
    Учитель: Відомо, що курити - здоров'ю шкодити. Кожна сигарета віднімає від 5 до 15 хвилин життя. Куріння - причина багатьох хвороб, таких як рак легенів, серцеві захворювання, хронічний бронхіт, астма, виразка шлунка. Більшість курців нехтують здоров'ям оточуючих, навіть дуже близьких їм людей, курять, де завгодно в громадських місцях. Люди, які багато часу перебувають близько курців називаються «пасивними курцями». У «пасивних курців» спостерігаються негативні зміни в діяльності нервової системи, порушується склад крові, діяльність серцево-судинної системи.

    4.Сценка про куріння

    учениця
    Що сталося в нашому класі?
    Чому вогонь і дим?
    Хлопчики (хором)
    Це ми сигару куримо,
    Подорослішати скоріше хочемо.
    учениця
    Ви не знаєте, що таке куріння?
    Це ж оману:
    Ви не подорослішаєте,
    А отруїтеся і захворієте.
    Від паління не дорослішають,
    А хворіють і старіють.
    Не мине й кількох років,
    Станеш ти, як старий дід.
    1 курець
    У мене знемога,
    Припинити пора куріння.
    2 курець
    Пожовкли наші обличчя ...
    Ми ж не самогубці!
    учениця
    Як противний цей дим!
    1 і 2 курці
    Курити більше не хочемо!
    головний курець
    Ви - суцільна малеча,
    Чи не приклад ви для мене,
    Злякалися настанови!
    Продовжую я куріння.
    Я - не хлюпик, що не шмаркач,
    Буду я курити тютюн!
    (пускає дим і непритомніє)
    учениця
    Гей, не слухався ти мене,
    Чи не протягнеш ти і дня.
    Смерть його вже стереже,
    Тільки лікар його врятує.
    Всі (кричать) Доктор, доктор!
    1 курець
    Дайте, доктор, нам відповідь,

    Буде, жити він чи ні?
    доктор
    Може ноги не протягне,
    Тільки інвалідом стане.
    Курець (встає)
    Поясніть, що зі мною?
    Невже я хворий?
    доктор
    Що за дурні питання?
    Це все від цигарки!
    учні
    Так що ж таке куріння?
    учениця
    Це дим з носа і рота ...
    доктор
    А в легких сажа, грязнота.
    Навіщо ви себе заражаєте
    І життя свою скорочуєте?
    учениця
    Курцям розум треба мати,
    Непогано б їм скоріше порозумнішати!
    Учитель: Хлопці, так що ж таке здоров'я? Якщо у людини нічого не болить, він йде п'яний або курить, ми можемо назвати його ЗДОРОВИМ?
    ЗДОРОВ'Я - неоціненне щастя в житті будь-якої людини.Що нам допомагає зберегти здоров'я, бадьорість духу, енергію?
    Діти (передбачуваний відповідь): фізкультура і спорт.
    Учитель: Хлопці, давайте всі дружно проведемо физкультминутку!


    5.Конкурс ранкових зарядок

    Комплекс ранкової гімнастики з чужим класом (по одному представнику від кожного класу проводить зарядку не з своїм класом, а з дітьми іншого класу: ведучий першого класу - з другим, провідний другого класу - з першим).

    6.Естафети:

    1. Естафета з тенісними м'ячами і ракетками. Направляючий, тримаючи в правій руці ракетку, кладе на неї тенісну кульку і прибирає ліву руку за спину. Добігає до стінки, змінює руки і повертається назад. Передає ракетку з кулькою з наступних підстав.

    2.Естафета з гімнастичними матами.

    Направляючий починає рух бігом до мату, робить на мате перекид вперед, продовжує біг до стінки, стосується її, біжить назад до мату, робить перекид назад і передає естафету наступному.

    3.Естафета з баскетбольними м'ячами. Направляючий затискає колінами баскетбольний м'яч і стрибками рухається до баскетбольного щита. Обов'язково потрапляє в кільце, назад повертається бігом, передаючи естафету наступному.

    4.Естафета: перетягування каната.

    1-е - 5 і 6 класи, 2-е - 5 і 7 класи, 3-е - 6 і 7 класи.

    Глядачам і уболівальникам під час естафет видаються картки з питаннями на спортивні теми.


    7. Учень читає вірші про спорт:

    Зі здоров'ям дружний спорт.

    Стадіон, басейни, корт,

    Зал, каток - всюди вам раді.

    За старання в нагороду

    Будуть кубки та рекорди,

    Чи стануть м'язи ваші тверді.

    Тільки пам'ятайте: спортсмени

    Кожен день свій неодмінно

    Починають з фіззарядки.

    Не грайте з дрімотою в хованки,

    Швидко скиньте ковдру,
    Встали - сну наче й не було!

    Учитель: Скажіть а що найкорисніше для нашого організму? (Відповіді дітей)

    8. Учитель: Хлопці, все ви любите казки. Сьогодні я коротко розкажу кілька казок, і кожну з них ви обіграєте в змаганнях, естафетах. Таким чином, ви самі станете учасниками казок. Перш за все, я представлю вас нашим глядачам. У змаганнях беруть участь: команда «Дельфін» і «Вінні пух».

    Тож почнемо!

    9. Перша казка - "Курочка Ряба".

    Жили - були дід та баба. І була у них курочка Ряба. Знесла курочка яєчко не золоте, а просте. Дід бив, бив - не розбив; баба била, била - не розбила. Плаче баба, плаче дід, а курочка сокоче: "Не плач дід, не плач баба, а краще позмагайтеся, покладіть яйце в ложку і огибаючи навколо будинку, хто швидше виконає завдання, здолає« яйце », той і переможе.

    10. Естафета - Біг з "яйцем".

    На ложці до стійки, обігнувши її, повертаються назад, передають ложку з "яйцем" наступного гравця і т. Д. Дівчата в хусточках, хлопчики в шапках - вушанках. На стійці декорація з зображенням будинку.

    учитель: Хлопці в казці "Курочка Ряба" ви були бабками і дідусі, ну і залишайтеся ними, так як наступна казка "Ріпка" і герої цієї казки знову дід і баба. Увага! Слухайте!

    Посадив дід ріпку. Виросла ріпка велика - превелика. Тягне дід ріпку, потягне -витянуть не може. Покликав дід бабку. Дід за ріпку, бабка за діда. Тягнуть - потягнуть -витянулі. Зраділи. І побігли з ріпкою до будинку.

    Естафета.

    Перешикування в пари. Хлопчик тримає баскетбольний м'яч, дівчинка - за талію хлопчика. Хлопчики в шапках - вушанках, дівчата в хусточках. Біг в парах з м'ячем до стійки і назад, передача м'яча наступній парі. На стійці декорація будинок.

    Учитель: Нy що, бабки і дідусі, втомилися? Що ж, пропоную подивитися показові виступи гімнастів (Діти показують різні гімнастичні етюди).

    Учитель: Після таких виступів вже не хочеться бути бабками і дідусі. Я розповім вам казку про півника і лисицю, а ви перетворитеся на півників і лисичок.

    Прибігла лисиця до дому півника і каже: "Півник, півник золотий гребінець вугільної в віконце, дам тобі горошку". Виглянув півник в віконце, а лисиця його цап- царап і в мішок і побігла навколо лісу.

    Естафета.

    Біг з мішком на плечі до стійки і, обігнувши її, назад, передача мішка наступного гравця і т.д. У мішку - два баскетбольних м'ячі. На стійці декорація ліс.

    Учитель Лисиці і лисички, давайте розв'яжемо мішки і випустимо півника на баскетбольний майданчик, а він покаже нам, як грають в баскетбол (показові виступи баскетболістів).

    учитель: Увага, хлопці! Продовжимо тему "Звірина моє", казка "Теремок".

    Варто в поле теремок - теремок, він не низький, не високий. Хто в теремі живе? Хто в високому живе? Комар - пискун. Нудно комару одному жити. Вирішив він в гості друзів покликати. Вилітає комар з терема, бере одного за руку і в теремок до себе запрошує. Так він всіх друзів до себе і привів. Стали жити - поживати і добро наживати.

    Для гри в цю казку, вам хлопці потрібно вибрати найшвидшого і витривалого. Він буде Комаром - Піскун.

    Естафета.

    Перед колоною кладуть обруч, в обручі Комар - пискун. За командою "Увага, марш!" він вибігає з обруча, бере одного гравця зі своєї команди за руку і разом з ним біжить в обруч. Гравець залишається в обручі, а Комар - пискун відправляється за наступним гравцем. Отже, всі гравці з колони повинні по черзі перебігти в обруч з Комаром - Піскун.

    учитель Давайте згадаємо казку про наймилішою , Доброї, красивої дівчинці - Попелюшку.

    На балу у принца Попелюшка втратила туфельку, але принц не тільки знайшов туфельку і надів її на маленьку ніжку Попелюшки.

    Завдання.

    Перед кожною командою ставиться стілець. На стільцях сидять "Попелюшки" - дівчинки. З кожної команди вибирають хлопчика (принца) і зав'язують йому очі. Принци розташовуються в декількох метрах від всіх "Попелюшок". За командою ведучого, "Увага, марш", принци біжать до «Попелюшкам» і надягають на їх ніжки туфельки. «Попелюшка» сидить на стільці без туфельки, а туфельки стоять поруч з нею так, щоб «принци» не бачили, з якого боку вони знаходяться, знайти їх повинен з закритими очима. Після виконання завдання "принци" відводять своїх "Попелюшок" на місця уболівальників.

    Учитель: Зараз хлопці ми відправимося в царство снігової королеви. У неї в полоні хлопчик Кай. Він будує крижану фігуру, якщо складе її, отримає право повернутися додому. Треба допомогти йому. Для цього давайте перекинемо до нього крижинки, тоді буде у нього цих крижинок більше, і він швидше складе крижану фігуру.

    Естафета.

    Чертятся дві лінії, відстань між ними 2,5 - 3 метри. За однією з них стають гравці однієї з команд, у кожного в руці невеликий шматок пінопласту. За командою "Увага, марш" гравці перекидають пінопласт за іншу лінію. Підраховується кількість повалених за неї шматків пінопласту. Команди виконують завдання по черзі.

    учитель: Хлопці вам пора повертатися з царства Снігової королеви. На шляху додому хлопці розкажуть нам вірші про здоровий людину.

    Вірші про здоровий людину:

    Людина на світ народився,
    Встав на ніжки і пішов.
    З вітром, сонцем подружився,
    Щоб дихалося добре.
    Привчав себе до порядку:
    Рано вранці він вставав.
    Бадьоро робив він зарядку,
    Душ холодний приймав.
    Він до зубних лікарів, уявіть,
    Не боячись зовсім, прийшов.
    Адже він чистив зуби пастою,
    Чистив зуби порошком.

    Чоловічок за обідом
    Чорний хліб і кашу їв.
    Зовсім не був прівередой,
    Чи не худнув і не товстішав.
    Спати лягав о дев'ятій тридцять,
    Дуже швидко засинав.
    З цікавістю йшов вчитися
    І п'ятірки отримував.
    Кожен день він бігав, стрибав,
    Багато плавав, в м'яч грав.
    Набирав для життя сили,
    І не нив, і не хворів.



    11.Подведеніе підсумків (рефлексія)

    Як ви думаєте, хлопці, корисним чи був для вас сьогоднішня розмова?

    Відповідь ви дасте, поклавши жітон на чащечка ваг: "так" або "ні".

    А зараз вам потрібно буде закінчити пропозицію.

    А також наше заняття дозволило ....

    Зразкові відповіді дітей:

    Більше дізналися один про одного.

    Нам було цікаво спілкуватися.

    Порадіти за успіхи друзів.

    Пам'ятай, що:

    1. Сигарети і алкоголь - це отрута, а не харчовий продукт.

    2. Вони можуть трохи полегшити твої проблеми зараз, але за це з тебе візьмуть занадто високу ціну потім.

    3. Навіть викурюючи 1 сигарету в день і випиваючи одну пляшку пива в тиждень, ти послаблює свій розум і як наслідок:

    - ти робиш своє життя нудним і одноманітним

    - ти ставиш себе в залежність і потрапляєш в рабство від пляшки і сигарети

    - ти зменшуєш свою здатність домагатися свого

    - ти псуєш життя собі і своїм майбутнім дітям

    - ти втрачаєш самого себе

    Працюючи над собою і зміцнюючи свій розум, ти зможеш:

    -добіваться будь-яких життєвих цілей

    -стійку переносити будь-які труднощі

    -жіть так, щоб твої рідні і близькі пишалися тобою

    Висновки та рекомендації:

    Висновки і рекомендації:

    Здоров'я людини - життєво важлива цінність, воно складається з багатьох взаємопов'язаних між собою компонентів. На здоров'я впливають спадковість, стан навколишнього середовища, охорону здоров'я. Але більш ніж на половину - здоровий спосіб життя. Запам'ятайте, ваше здоров'я - у ваших руках! Ведіть здоровий спосіб життя і будьте здорові!















































    ВИКОРИСТОВУВАНА ЛІТЕРАТУРА

    1. Грохотова Ж.А. Гра «Стартінейджер» на тему «Здоровий спосіб життя» .// Педсовет. - 2011. - №3. - С. 5 - 6

    2. Іванов А.В. Ігри та свята в освітньому середовищі школи: методичний посібник. - М.: ЦГЛ, 2005. - 160с

    3. http://revolution./life/00025984_0.html

























































    Скачати 64.91 Kb.