• Хід заняття
  • Мета: Формування у дітей уявлень про зміни відбуваються в природі з приходом весни




    Дата конвертації04.04.2019
    Розмір4.33 Kb.
    ТипТемочка

    Панькіна Світлана
    Конспект заняття в другій молодшій групі «Весна прийшла»

    Конспект заняття в другій молодшій групі «Весна прийшла!»

    Мета: Формування у дітей уявлень про зміни відбуваються в природі з приходом весни.

    завдання:

    1. Розширити і систематизувати знання про весну і її характерні ознаки.

    2. Розвинути слухове і зорове увагу, розумові операції.

    3. Виховувати естетичне почуття до природи.

    Хід заняття:

    1 Привітання - організаційний момент.

    Входять діти. Встають близько стільчиків.

    В: Доброго дня хлопці! Я дуже рада вас бачити!

    Давайте порадіємо сонцю і птахам (тягнутися на носочках,

    А також порадіємо привітним особам, (посміхаються один одному)

    І всім, хто живе на цій планеті (розводять руки в сторони)

    «Доброго ранку» скажімо все разом!

    2 Мотивація

    Вихователь показує дітям короб.

    В: Ой, хлопці подивіться, що це тут за короб у нас стоїть (відкриває короб). Так тут Маша. Ну чомусь вона сумна. Ви хочете дізнатися, що ж сталося? (питає у махай, чому вона сумна)

    М: Хлопці, мені прийшов лист від мого друга ведмедя, де він мене запрошує в гості, тоді коли це трапиться Тане сніжок, ожив лужок, день прибуває, коли це буває? (Весна). Ось навесні ведмедик мене і запрошує в гості, а як я дізнаюся, що весна прийшла, адже про неї я ні чого не знаю.

    3 Повідомлення теми

    В: Хлопці, а давайте ми Марійці допоможемо і розповімо їй трохи про весну, і що ж навесні відбувається. Тоді Маша зможе поїхати до свого друга в гості.

    4 Рішення проблемної ситуації

    В: Хлопці, що відбувається навесні. (відповіді дітей) Правильно, а зараз ми з вами більш докладно про це розповімо.

    Д / і «сонечко і дощик»

    Що бачимо ми глянувши в віконце? Нам яскравим світлом світить ... (сонце)

    Хлопці подивіться у нас тут висить сонечко (показує сонце, але воно чомусь сумне. Напевне тому що у нього немає промінчиків, а давайте ми ці промінчики прикріпимо і скажемо яке ж сонечко буває навесні. Ну ось тепер сонечко посміхається і стало по справжньому весняним .

    Физминутку

    Весна іде,

    Весна співає,

    Весна зігріває,

    Весна прибирає,

    Листя розпускає,

    Пташок скликає,

    З сонечком танцює

    І квіти малює.

    П / і «Птахи»

    Як то ранньою весною

    на узліссі лісової

    З'явилася зграя птахів

    Чи не граків і не синиць

    Те веселі шпаки

    Кольори чорного вони

    Розлетілися по узліссі

    Скачуть швидко скок та скок

    Там черв'як, а там жучок

    Скворушка скоріше летите

    Свої будиночки займіть.

    В: Хлопці поки ви були птахами я знайшла ще один конверт, що ж там напевно лист? (відкриває) Та ні, це ж картинка яку потрібно зібрати з частин.

    Д / і «Збери картинку»

    В: Що ж у нас вийшло? Яка пора року? (відповіді дітей)

    підбиття підсумку

    Хлопці наше заняття підійшло до кінця. Давайте згадаємо, про що ми говорили? Що ви дізналися?

    Оцінка діяльності дітей

    Молодці хлопці! Ми з вами розповіли Марійці про весну, і тепер вона зможе без праці поїхати до свого друга ведмедика. І за це вона вас дякує, і дарує вам подарунки.

    Перспектива на майбутнє.

    Хлопці, а давай ті ми для Міші теж зробимо подарунок, який Маша передасть від всіх хлопців. Ми з вами зробимо весняну картинку. (Вихователь разом з дітьми починає складати картину із заготовлених частин) Хлопці, а давай ті ми з вами продовжимо доробляти картину, після того як погуляємо ми на вулиці ще поспостерігаємо за навесні, а потім повернемося до групи і доробимо подарунок.