Матеріал на конкурс «Кращий конспект заняття, січень 2012»




Дата конвертації14.12.2018
Розмір3.54 Kb.
ТипТемочка

венера Закірова
Матеріал на конкурс «Кращий конспект заняття, січень 2012»

Тема: «Малюємо фільм»

Мета: Узагальнювати і систематизувати знання дітей про зиму, оживляти

естетичні враження, виховувати почуття прекрасного.

завдання:

Вчити дітей виявляти композиційні та колористичні

особливості картини;

Закріплювати вміння встановлювати зв'язки між змістом картини і

засобами її художньої виразності;

Розширювати і активізувати словник.

Розвивати технічні навички малювання фарбами.

Викликати емоційний відгук на красу зимового пейзажу.

матеріал:

Картина із зображенням зимового лісу;

рулон паперу із зображенням відеокамери плівки з порожніми кадрами;

аркуш паперу у вигляді кадру, затоновані в блакитний колір, гуаш, пензлі, палітра.

Хід заняття: 1. Діти входять в групу, звучить тиха музика.

Привітання. Я рада вас всіх бачити. Давайте привітаємося один з одним.

Візьміться за руки і голосно скажіть один одному: «Доброго ранку!»

2. Показую дітям лист-сюрприз.

Хлопці! Хтось кинув нам в віконце,

Подивіться, листа.

Може, це промінчик сонця,

Що лоскоче нам обличчя?

Може, це Воробьішко,

Пролітаючи, зронив?

Хочете дізнатися, від кого лист!

Вихователь розкриває лист, а це виявляється фотоплівка.

На першому кадрі зображений зимовий пейзаж. Решта кадри порожні. Написана назва фільму «Зима зима».

Вихователь пропонує розглянути перший кадр.

-Що зображено на картині? (ліс, зима, сніг, лисиця і т. д.)

-Як називаються такі картини, із зображенням природи? (пейзаж)

-Який це пейзаж? (зимовий)

-Що зображено на передньому плані картини? (кущі, лисиця)

-Як називається цей план картини? (показує на середину зображення.) (середній план)

-Що зображено на середньому плані (дерева, замети, хатинка)

Що зображено на задньому плані картини або далекому? (небо, село)

Як ви думаєте, куди біжить лисиця?

Яка погода на картині? (холодна, ясна, морозна,)

Давайте розглянемо небо.

- Які кольори використовував художник для зображення неба? (синій, блакитний, фіолетовий, білий ит. д.)

Подивіться на сніг.

Якого кольору сніг? (білого, блакитного)

Яке настрій викликає ця картина? (Веселе, радісне)

-Як художник зміг передати цей настрій? (соковитими і яскравими фарбами)

- Яку назву можна дати цій картині? ( «Зимовий пейзаж», «зимовий день», «тиша ...»

Хлопці, нам з вами необхідно зняти фільм про зиму. Один кадр вже є, а ось інших немає. Я пропоную кожному з вас намалювати покадрово, ми їх складемо і вийти справжній фільм.

Діти проходять за робочі місця і зображують свої враження про зимовий час року.

процесі роботи дітей, вихователь надає допомогу затрудняющимся дітям, звертає увагу на те, що відсутні кольору, можна самим змішати на палітрі.)

По закінченню роботи, вихователь вкладає в намальовану плівку, дитячі малюнки, які будуть кадрами до фільму «Зима Зима».

Розглянувши всі малюнки, запропонувати дітям придумати іншу назву до фільму.