• Хід заняття
  • Малювання в старшій групі «Весняна галявина»




    Дата конвертації19.05.2019
    Розмір7.61 Kb.
    ТипТемочка

    Роза Тарасова
    Малювання в старшій групі «Весняна галявина»

    Мета: формувати вміння використовувати потрібну колірну гамму для передачі емоційного і колірного стану весняного пейзажу. продовжувати розвивати фантазію, творчий інтерес і здібності дітей.

    завдання:

    - удосконалювати вміння дітей в різних образотворчих техніках: стусанами, контури тонким ворсом пензлика;

    - закріпити жанр мистецтва - пейзаж;

    - викликати бажання дітей передавати свої враження від сприйняття предметів в изодеятельности, підводити їх до створення виразного образу;

    - виховувати акуратність в малюванні фарбами.

    Виховна: виховувати любов і дбайливе ставлення до природи,

    інтерес до заняття, продовжувати вчити працювати колективно.

    Навчити дітей розпізнавати зміни в природі з приходом весни; розвивати уважність, спостережливість і інтерес до пізнання нового; розширювати словниковий запас, любов і дбайливе ставлення до природи.

    Прийоми: художнє слово, бесіда, дидактична гра

    Збагачення словника: домальовування відсутніх елементів.

    Устаткування і матеріали: фонограми: С. Майкапар «Весною» і «Весна» з циклу «Пори року» Антоніо Вівальді; д / і «Збери пейзаж», тонований папір А4, гуаш, палітра, два пензлики (одна жорстка, інша - біляча, аркуш паперу для перевірки кольору, клейонки, серветки для витирання пензлика, музичний супровід.

    Попередня робота:

    - бесіда про весну, заучування віршів про весну;

    - спостереження за природою навесні.

    - розглядання весняних «пейзажів», розглядання дитячих малюнків з ІКТ;

    - підготовка тонированной паперу, розміром А4;

    Хід заняття:

    1. Організаційний момент.

    Почати заняття з читання вірша «До нас прийшла весна» Е. Карганова.

    Якщо сніг всюди тане,

    День стає довшим,

    Якщо все зазеленіло

    І в полях дзвенить струмок,

    Якщо сонце яскравіше світить,

    Якщо птахам не до сну,

    Якщо став тепліше вітер,

    Значить, до нас прийшла весна.

    Вихователь: Сьогодні у нас з вами незвичайне заняття. Ми вирушаємо в гості до Весни. Запрошую вас на прогулянку на лісову галявину і прошу допомогти мені розбудити природу.

    А призведе нас до лісу «Доріжка»:

    Дружно за руки візьмемося, по доріжці ми пройдемося. (йдуть по групі змійкою)

    Все крокуємо не поспішаючи, ногу ставимо ми з носка.

    По доріжці ми підемо і притупувати почнемо. (йдуть дробовим кроком)

    Рівне тримаємо спинку, прямо як тростинку!

    А зараз ми поспішаємо, на носочках побіжимо. (легкий біг на носочках)

    А тепер легко, як м'ячик, ми поскок поскачем (діти виконують підскіки)

    Знову крокуємо не поспішаючи, ногу ставимо ми з носка

    Вихователь: А тепер дружно стій, ми вже прийшли з тобою! (діти зупиняються, сідають на килим «Поляну»)

    Як добре в весняному лісі, як легко тут дихається, повітря чисте, свіже. Хлопці, закрийте очі і прислухайтеся! Ви чуєте тут якісь звуки? (відеоролик на тему пробудження весни і звучить п'єса С. Майкапара «Весною»). Вихователь: Пригріло тепле весняне сонечко, все пожвавилося: побігли струмочки, прилетіли і заспівали птахи, з'явилися перші весняні квіти. Так музика звуками може зобразити картину природи. Весні присвячували свою музику композитори. Про весну писали картини художники. (Розгляд по слайдах картин про весну різних художників за вибором вихователя.)

    Основна частина:

    Вихователь: Я пропоную пограти в гру «Збери весняну галявину» (дітям потрібно за допомогою кольорових зображень скласти весняну галявину на магнітній дошці.)

    Вихователь: У нас вийшла картина. До якого жанру мистецтва вона відноситься?

    Діти: Пейзаж.

    Вихователь: Як ви здогадалися, що це пейзаж?

    Діти: На картині зображена природа.

    Вихователь: Ви хочете намалювати такий пейзаж? Я пропоную намалювати весняну галявину. Тоді займайте місця за столами. (Діти сідають за столи.) А малювати наш пейзаж будемо способом стусана. Головне правило (супроводжує з показом способу малювання): кисть треба тримати вертикально, гуаш повинна бути густою. На кисть фарби багато не беремо, після кожного промивання пензлик слід ретельно витерти. А тонким пензлем будемо доповнювати наш весняний пейзаж.

    - У нас фон готовий, ми його приготували на минулому занятті. Для того, щоб намалювати галявину нам потрібні різні кольори і відтінки.

    - Де ми змішуємо фарби? (на палітрі)

    - Фарбу потрібно брати тільки чистою пензликом, невеликими порціями і змішувати на палітрі.

    - Беремо пензликом воду в палітру і набираємо білу фарбу. Вмочуємо суху жорстку кисть в білу фарбу і друкуємо на аркуші хмари, кому як подобається.

    - Далі також стусанами малюємо траву. Але трава не скрізь однакова, де світліше, де потаємні. На траві з'явилися перші квіти. Як вони називаються (Відповіді дітей: проліски.) Ми їх вчили малювати в вільний час. Крона дерев теж не скрізь однакова, де світліше, де потаємні. Стовбур прорисовуємо пензлем.

    Вихователь: Перш ніж ви приступите до роботи, пропоную розім'яти наші пальчики. Физкультминутка.

    Я Весні побудую будинок, (Руки скласти будиночком, і підняти над головою)

    Щоб віконце було в ньому, (Пальчики обох рук з'єднати в кружечок)

    Щоб у будинку двері були, (Долоньки рук з'єднуємо разом вертикально) Поруч щоб сосна росла. (Одну руку піднімаємо вгору і "розгортає" пальчики)

    Щоб навколо паркан стояв, Пес ворота охороняв, (З'єднуємо руки в замок і робимо коло перед собою)

    Сонце було, дощик йшов, (Спочатку піднімаємо руки вгору, пальці "розчепірені. Потім пальці опускаємо вниз, робимо" струшують "руху)

    І тюльпан в саду розцвів! (з'єднуємо разом долоньки і повільно розкриваємо пальчики - «бутончік тюльпана»)

    Самостійна художня діяльність дітей. (Під тиху мелодію «Весна» з циклу «Пори року» Антоніо Вівальді)

    Вихователь приділяє увагу поставі дітей, правильною посадкою за столом, вмінню тримати кисть, елементам акуратності і уважності. Допомагає дітям. які зазнають труднощів.

    Вихователь: наша подорож в весняний ліс підійшло до кінця. Давайте вирушимо в зворотний шлях, в наш улюблений дитячий сад. А призведе нас туди наша доріжка. (Дружно за руки візьмемося, по доріжці ми пройдемося (йдуть по групі змійкою).

    Підсумок заняття:

    Вихователь: Згадайте, яку техніку малювання ми використовували? (відповіді дітей). В якому жанрі виконані наші картини?

    Діти: Пейзаж.

    Вихователь: Як добре ви все сьогодні працювали і вийшли чудові весняні картини, які прикрасять нашу групу, і у нас завжди буде весняний настрій.